Klagenfurt
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KLG (2:3)

Úvod utkání byl ze strany obou týmů velmi opatrný. Na dlouhou dobu jsme tak byli ochuzeni o gólové šance a viděli jsme spíše jen urputný boj na obou stranách kluziště. Na znojemské straně se sice několikrát blýskl Jan Bulín, na druhý straně si zase aktivně po celý duel počínal Marcel Witting, ale na změnu skóre jsme si museli počkat.

To přišlo až po séri vyloučení na obou stranách, kdy se ve 12. minutě podařilo skákavým pukem překonat znojemského gólmana Slezáka Marceli Wittingovi.

Až po změně stran se mohli z gólu radovat i domácí, ale Jan Bulín nedokázal po blafáku přehodit Stroje. Další šanci dostali Orli po nedorozumění v rozehrávce právě klagenfurtského gólmana s Kernbergerem. Hosté ale stále drželi své hubení vedení.

To už se začalo otřásat na konci druhého dějství, kdy nejdříve Orli vsítili gól, který ale sudí neuznali, a následně hráli početní výhodu. V oslabení se ale paradoxně lépe vedlo KAC. Marcel Witting dokonale využil rakouského přečíslení a překonal Slezáka. O chvíli později ještě dokonal dílo zkázy svým hattrickem Marcel Witting, jenž proměnil trestné střílení.

Třetí dějství přineslo více šancí, těch se urodilo hlavně na hokejkách Znojma, které muselo dotahovat třígólové manko. Urodilo se až ve 48. minutě, kdy se rozhodčí opět chvíli radili, nicméně tentokrát již připsali gól Simonu Beranovi, jenž využil zmatku přeb brankovištěm a doklepl kotouč do sítě.

Hra se velmi kouskovala - vyloučeními i herními chybami. Orli se tak dostali k taktickému kroku odvolání gólmana až necelé dvě minuty před koncem. A vyplatilo se. Jan Bulín z dorážky snížil na 2:3. Na více už ale Znojmu nezbyl čas ani síla.