Debrecen
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. DEM (7:0)

Utkání začali lépe znojemští junioři, kteří se ihned po buly ujali puku a nastěhovali se do útočného pásma. Jako první se snažil skórovat Musil, když obdržel přihrávku těsně před hostující klec. Trefil ale pouze Nagyho beton. V šestnácté minutě přišlo i mírné vzrušení na druhé straně. Serman prověřil Paclovu pozornost tvrdou střelou od modré, jenž směřovala do pravého horního rohu domácí klece.

Ke konci první dvacetiminutovky hosté darovali domácímu týmu přesilovou hru pět na tři, která nezůstala nevyužita. V sedmnácté minutě změnil stav utkání Michal Musil, který poslal puk do brány kolem lapačky hostujícího brankáře - 1:0.

Druhé dějství začalo nebezpečnou střelou Daniela Saláta od útočné modré. S tímto pokusem si ovšem hostující gólman dokázal poradit. Podobně jako v předchozí části hry, i nyní se na ledě odehrávala přesilová hra pět na tři. Tentokráte však na straně maďarského celku. Znojemská obrana ale byla natolik důsledná, že Pacl nemusel skoro vůbec zasahovat. Jakmile se Orli dostali do plného počtu, přehráli hostující obranu a dvojice Filip Jeřábek - Tomáš Račický ujížděli sami proti Nagymu. První jmenovaný po přihrávce k pravé tyčce s přehledem poslal kotouč mezi betony hostujícího brankáře přímo do sítě.

Také třicátá první minuta se díky Radku Niederhafnerovi nesla v gólovém duchu. Znojemský útočník střelou po zemi zmátl hostující brankáře, a Orli se tak mohli těšit už z tříbrankového náskoku. Jihomoravští pak i nadále utlačovali svého soupeře, dokud Nagy znovu nepodlehl. Jiří Lander se sám protáhl přes celé střední pásmo až do pravého kruhu, odkud vystřelil. Poté, co zazvonila pravá tyčka, se touš odrazil od gólmanovy výstroje a zaplul přímo do brány - 4:0.

Poslední dějství začali lépe hosté. Pacl ale i dále pokračoval ve svém bezchybném výkonu, a tak i navzdory nebezpečným střelám zůstával stav utkání stále nezměněn. Naopak domácí ještě ve čtyřicáté sedmé minutě přidali pátý gól, když Jiří Svatuška z kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 5:0. To ale stále nebylo ze strany domácích hokejistů vše.

Tomáš Račický se štěstím překonal hostujícího brankáře a domácí se mohli radovat z nedosažitelného, šestibrankového náskoku. Hostující brankář si ani chvíli neodpočinul a necelých pět minut před koncem třetiny znovu lovil kotouč ze své svatyně. Již druhou branku v utkání si připsal Tomáš Račický když společně s Filipem Jeřábkem v situaci dva na jednoho vyzráli na strážce maďarské klece. Orli tak v utkání potvrdili roli favorita a do tabulky si připisují tři body za vysoké vítězsví 7:0.