Innsbruck
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. INS (8:0)

Orli měli už od první minuty utkání ve své režii. Tomáš Hačecký i přes nevýhodu jednoho muže v poli překonal hostujícího brankáře a poslal červené barvy do vedení. Netrvalo dlouho a Orli se opět radovali. Jiří Lander prudkou střelou od modré čáry poslal kotouč za záda hostujícího brankáře, a domácí se tak těšili již z dvoubrankového náskoku. Innsbruck, přestože znojemské juniory v nedávno odehraných dvou vzájemných zápasech porazil, jakoby nevěděl, co s kotoučem. Mírné vzrušení ze strany hostujícího celku přišlo až v osmnácté minutě, kdy se Javorek ocitl před domácí klecí. Slezák ale i nadále pokračoval ve svém výborném výkonu, a tak ho ani střela třetího nejproduktivnějšího hráče Innsbrucku nepřekvapila.

Druhé dějství začalo identicky jako to první. Tomáš Hačecký si připsal druhou branku v zápase, když střelou kolem ruky hostujícího gólmana opět rozvlnil brankovou síť. Znojmo se poté potýkalo s častými vyloučeními, prostor před Slezákem ale svěřenci Leoše Zajíce dokázali s přehledem ubránit. Neuznaný gól, který ve třicáté třetí minutě rozhodčí odpískali z důvodu hry vysokou holí, si domácí vynahradili o dvě minuty později.

Nejproduktivnější Orel Jiří Lander poslal své barvy už do čtyřbrankového vedení, když našel skulinku mezi betony hostujícího Paulwebera. O chvíli později mohl oslavovat hattrick, z mezikruží ale trefil jen levou tyčku. Padesát pět sekund před zazněním závěrečné sirény se ještě prosadil Jakub Švanda, když z těsné blízkosti dorazil odražený kotouč až za brankovou čáru.

Poslední dvacetiminutovka začala ve volnějším tempu. To se ale změnilo ve čtyřicáté páté minutě, kdy opět zaúřadovali domácí hokejisté. Simon Beran se stal šestým úspěšným střelcem utkání, když přesnou střelou k tyčce poslal kotouč za záda rakouského brankáře. O minutu později na jeho úspěch navázal Michal Musil, jenž z mezikruží našel cestičku, která směřovala za brankovou čáru – 7:0. Oba celky pak opět začala trápit častá vyloučení. Tomáš Hačecký se ale stejně jako v prvním dějství nenechal nevýhodou znervóznit a protlačil za Paulweberova záda vytouženou třetí branku.