Orli Znojmo Orli Znojmo
N8
EBEL - út 16. 2. 2016
Znojmo
4:3
1:1, 2:1, 1:1
Linz

VIDEO: Znojmo oplatilo Linzi porážku a upevnilo si druhou pozici

Linz se sice dostal rychle do vedení, avšak Orli ještě v první třetině vyrovnali a jako první otevřeli gólový stav druhé části. Také rakouskému týmu se podařilo vyrovnat, ovšem znojemští hráči téměř ihned skórovali potřetí a na začátu závěrečné dvacetiminutovky se poprvé dostali do dvougólového vedení. Hostům se ještě podařilo snížit, ale na srovnání už neměli dostatek času.

Po kratší pauze nastoupili znojemští hokejisté opět k mistrovskému duelu a jeho začátek se týmu vůbec nevydařil. Již ve druhé minutě se nastřelený kotouč odrazil od tyčky na výstroj Patrika Nechvátala, odkud touš neomylně zamířil za brankovou čáru. Za autora gólu byl označen Dan DaSilva. Orli se nemohli dostat do tempa a nadále to byli oni, kteří museli myslet spíše na zadní vrátka. Proto se jako velké vysvobození ukázal chytrý průnik Coltona Yellow Horna, jenž si nabruslil sám před Ouzase a vyrovnal.

O poznání veseleji mohlo být pro domácí v polovině třetiny, kdy Novák dostal namazáno od soupeře před bránu a mohl si vybrat, kam zakončit. Trochu zaskočen obrovskou příležitostí však jen napálil puk, jenž Ouzas vytlačil mimo tři tyče. Jihomoravané si postupně získali převahu a proti další střele Yellow Horna si musel gólman Linze pomoci i svou maskou. Hrálo se téměř bez trestů, a tedy s minimem přerušení. Nerozhodný stav vydržel i po odchodu do kabin, i když blesková akce DaSilvy v posledních vteřinách ještě zaváněla gólem.

V úvodu druhého dějství si Orli sehráli početní výhodu, v níž výrazně zahrozil Bartoš. Vznikající tlak trochu přibrzdil Ouzas opravou své masky, ale Znojmo si chuť do útočení vzít nenechalo. O čemž svědčila i krásná křižná přihrávka napříč pásmem, po níž Tomas z první provětral gólmanovy betony. Roman Tomas se ale dočkal o chvíli později, po rychlém přenesení hry před Ouzase se napřáhl v kruhu a nádherně obstřelil tělo brankáře a zamířil ke vzdálenější tyčce.

Záhy mohl navýšit Podešva, ale po ukázkově kličkované v útočném pásmu jej vychytal maskovaný muž Linze. Pár tvrdších zákroků a nevyužité šance přinesly na led i tribuny trochu vzrušení. Nechvátal se poté parádně předvedl ukázkovým semaforem po ráně z hole McLeana a ustál i nepřehlednou situaci a pár dorážek před svým brankovištěm. Pak ale přišla poslední minuta třetiny... V početní výhodě se o vyrovnání utkání postaral Dan DaSilva, který nádherně vymetl horní růžek znojemské klece. Ihned po buly ale znovu rozburácel fanoušky svou jasnou odpovědí Jan Lattner. Ten využil odraženého kotouče, jenž zametl do odkryté části svatyně.

Orli vyjeli do třetí části hry ve skvělém rozpoložení. Stačilo dvacet šest vteřin a Peter Pucher povedenou tečí pozměnil skóre na nadějných 4:2. Domácí následně ještě označili i tyčku! Linz ale ani v nejmenším nic nevzdával a bez váhání se pouštěl do tvrdých soubojů, navíc si dokázal nacházet i gólové šance. Ty musel Nechvátal řešit převážně při znojemských oslabení.

Pochvalu ale zaslouží defenzíva Orlů, které si plnila poctivě své úkoly. Linz tak neměl cestu před Nechvátala vůbec snadnou. S přibývajícími minutami se ale množily drobné strkanice a hra se kouskovala. Obrovskou příležitost ke snížení měl aktivní McLean, ale při domácích stálo i štěstí. Tresty v posledních minutách ještě zabrnkaly na nervy Znojemských, navíc když jeden z nich využil Andrew Jacob Kozek, bylo ještě stále o co hrát. Tři body však nakonec po obrovském drama putují do Znojma.


Autor: Marcela Procházková, Petra Matůšová

Jsem rád, že jsme vedení ubránili, oddechl si Ondrej Šedivý

Ondrej Šedivý si v zápase s Linzem připsal dvě asistence. I díky jeho šikovnosti se Orlům podařilo zdolat nepříjemný Linz a získat tak důležité tři body do tabulky.

Začátek zápasu se nepovedl. Cítili jste po pátečním zápase s Kometou únavu?
Únavu určitě ne. Byla čtyři dny pauza, dali jsme se do kupy. Začátek z naší strany nebyl dobrý, ale naštěstí jsme se ihned oklepali a myslím si, že nám to pomohlo. Potom se už hra zlepšila. Vždycky jsou nějaké ty okénka, které se dají zlepšit. Zbytek zápasu jsme byli aktivnější, měli jsme dobrý pohyb a napadání. Závěr jsme si už pohlídali.

V zápase v Linzi jste dostali hodně branek v oslabení. Black Wings mají letos nejlepší přesilovky v lize. Zaměřovali jste se na to nějak speciálně?
Určitě. Kluci, co chodí na oslabení, měli speciální setkání ohledně hry v oslabení. Linz je v přesilovkách ohromně silný a je to jejich největší přednost. Pokud jim dáte šanci, oni ji dokážou využít. I přesto z nich dnes dali dva góly. Jsou opravdu nebezpeční, mají na to šikovné hráče. Máme štěstí, že jsme to dnes ubránili. Chtělo by to ale nějaký zápas s klidným koncem. Takhle se strachujeme o body až do posledních sekund.

Čím to tedy může být, že často nezvládáte konce zápasů?
Těžko říct. S námi se to tak táhne víceméně po celou sezónu. Nevzpomínám si ani na zápas, kdy jsme vedli o gól nebo o dva a dohráli jsme ho v klidu do vítězného konce bez stresů. Nedokážu říct proč. Možná se začneme v podvědomí bát o výsledek a zazmatkujeme....

Dnešní výhrou jste si navýšili šance na Ligu mistrů. Máte náskok tři body na třetí Dornbirn a Vídeň...
Mluvili jsme o tom, že by bylo super to urvat. Není ale dobré se na to teď upínat. Máme před sebou ještě dva zápasy. Když získáme šest bodů, tak to máme jisté. Hlavní je nachystat se na páteční zápas a potom uvidíme. Ligu mistrů jsem hrál s Vítkovicemi. Minimálně to má skvělou úroveň pro přípravu v létě. Nedá se to srovnávat s fotbalovou Ligou mistrů, ale určitě je to prestižní záležitost. Klubu to dělá jméno.

Blíží se play-off. Trénujete ve vyšším tempu nebo spíše odpočíváte?
My v podstatě po celou dobu nadstavby trénujeme víc než obvykle. Ať už na ledě nebo v posilovně. Na play-off jsme nachystaní. Ale není to tak, že na to teď myslíme. Teď je důležité si vybojovat co nejlepší pozici v tabulce.

V pátek vás čeká Vídeň. Na jejich ledě se vám dlouhodobě nedaří....
Beru to jako příležitost to zlomit a konečně tam vyhrát. Teď jsme na to vůbec nemysleli, jsme rádi že jsme zdolali Linz. Na Capitals se budeme teprve připravovat.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 1 4
Antonín Bořuta 0 1 1 3 2
Radek Číp 0 0 0 1 0
André Lakos 0 0 0 1 0
Jan Lattner 1 0 1 2 0
Patrik Novák 0 1 1 1 2
Martin Podešva 0 1 1 1 0
Peter Pucher 1 0 1 1 0
Branislav Rehuš 0 1 1 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Ondrej Šedivý 0 2 2 1 0
Marek Špaček 0 0 0 0 2
Lubomír Štach 0 0 0 1 0
Libor Šulák 0 0 0 -1 0
Roman Tomas 1 0 1 1 0
Corey Trivino 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 1 0 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Nechvátal 60 30 3 27 90,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Dnes to byl zápas o šest bodů. Klidně by se mohlo stát, že kdyby to nebyla výhra, mohli jsme být čtvrtí nebo pátí. Šlo o velmi dramatické a vyrovnané utkání. Důležitý a zlomový moment byl gól na 3:2 těsně před koncem třetiny. Závěr byl nervózní. Když Linz vycítil šanci, snažil se ji využít. Myslím si, že jsme tři body získali zaslouženě.

Fotogalerie

Související články