Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF1
EBEL - pá 26. 2. 2016 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
1:3
0:2, 1:0, 0:1
Dornbirn

Orlům vstup do play-off nevyšel, Dornbirn zvítězil ve Znojmě po dvou letech

První třetina přinesla dvě branky, bohužel pro Orly obě padly do jejich sítě. V prostřední části se podařilo domácím snížit, avšak vytouženého srovnání se už nedočkali. Naopak hosté využili okénka v jejich obraně, vrátili se do dvougólového vedení a to uhájili až do konce.

Orli vstoupili do prvního čtvrtfinále aktivně, podporováni zaplněným stadionem. Bořuta hned ve třetí minutě rozezvonil tyč za Hardyho zády, jinak ale hosté postupně přebrali aktivitu. Hráli důrazně, forčekovali a tvrdou hrou působili znojemským hráčům problémy. Při vyloučení Šuláka ve 12. minutě nejprve v oslabení ujel do úniku Lattner, ale neproměnil a z protiútoku na druhé straně se krásně do růžku trefil Nick Crawford. Vyrovnat mohl Bartoš, jenže blízko před Hardym nedokázal puk přesněji usměrnit.

Naopak na druhé straně udeřilo. Z podobné pozice jako u prvního gólu skóroval Chris D´Alvise a s domácími nadějemi to začalo vypadat bledě. Po přestávce nastoupili Orli se zvýšenou aktivitou, hrnuli se do útoku, soupeř se stáhnul do obrany a hlídal vlastní modrou čáru. Dobývání bylo dlouho bez výsledku, v polovině duelu Hardymu propadla střela skrz výstroj, jenže zastavil se před brankovou čárou. Velkou šanci vzápětí spálil po Trivinově nahrávce volný Číp.

Znojmo se před druhou pauzou ale nakonec přeci jen radovalo. Colton Yellow Horn, který pár minut předtím odešel do kabiny po tvrdém střetu, po návratu vymetl v přesilovce pavučinky v růžku branky. Do třetí části tak domácí nastoupili s odhodláním brzy srovnat. Nebyli daleko. Tomasovým dorážkám z brankoviště chyběly centimetry, následně Šedivý Hardyho prostřelil, ovšem kotouč zůstal před čarou.

Definitivně tak rozhodla 54. minuta. Chybu v rozehrávce domácích potrestal přesnou střelou z mezikruží James Arniel a rozhodl o majiteli prvního bodu v sérii. Ta se nyní přesouvá do více jak 600 km vzdáleného Dornbirnu na západ Rakouska.


Autor: Marcela Procházková

V podstatě jsme dostali tři stejné góly, mrzelo obránce Marka Bira

Znojmu první čtvrtfinálový zápas nevyšel. O vítězi rozhodla již první třetina, kdy Dornbirn odskočil o dvě branky. "Nedokázali jsme se prosadit. Dornbirn stál ve čtyřech hráčích vzadu a jedním napadal," všiml si Biro.
Zápas se neobešel bez několika menších potyček

Ač Orli vstoupili do zápasu aktivněji, byl to Dornbirn, kdo střílel branky. Druhou třetinu pak poznamenalo několik vyloučených na obou stranách. Tato část hry svědčila Orlům, kteří snížili. "I přesto, že jsme měli slabý začátek, se to pak zlepšilo. Zasloužili jsme si více branek," pokračuje slovenský zadák. "Bohužel nám ale chyběl nějaký stálý tlak před brankou. Stříleli jsme jen z dálky," litoval kapitán Jiří Beroun.

Dornbirn ale ve třetí části znovu využil prostoru ve znojemské obraně a zasadil třetí zásah. "Pořád si říkáme, že si musíme dávat pozor na volné hráče před brankou, ale stává se nám to stále. V podstatě jsme dostali tři stejné góly," řekl Biro.

K play-off patří i tvrdá hra. Na obou stranách bylo k vidění několik bolestivých hitů. "Věděli jsme, že pro nás půjdou tvrdě. Byli jsme na to připraveni, ale i tak hráli lépe do těla než my."

Orli budou v neděli usilovat o vyrovnání série v Rakousku. "Musíme zlepšit pohyb, hrát více do těla a vybojovat vítězství," prozradil před odjezdem Biro.


Autor: Redakce

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -2 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 -2 2
Radek Číp 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 0 0
André Lakos 0 1 1 0 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Martin Podešva 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 0 0 0 2
Branislav Rehuš 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Ondrej Šedivý 0 1 1 -2 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 -2 2
Libor Šulák 0 0 0 0 4
Roman Tomas 0 0 0 0 2
Corey Trivino 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 1 0 1 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Nechvátal 58 31 3 28 90,32 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Není se na co vymlouvat. Takto se hraje play-off. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, udělali dvě hrubky v obraně a dostali dva góly. To rozhodlo. Pak jsme museli otevřít hru a útočit do plné obrany soupeře, což je těžké. Navíc jsme inkasovali potřetí a už jsme nedokázali srovnat. Je dobře, že se to dnes obešlo bez větších potyček. Nejsme v ringu. Hrajeme hokej a je třeba zachovat disciplínu.

Fotogalerie

Související články