Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF2
EBEL - ne 28. 2. 2016
Dornbirn
5:0
1:0, 3:0, 1:0
Znojmo

Znojmo muselo v Dornbirnu střídat gólmany, samo ani jednou neskórovalo

Orlům se nepodařilo získat ve svůj prospěch ani druhý čtvrtfinálový zápas. Na ledě Dornbirnu postupně inkasovali pět branek a sami se nedokázali prosadit ani jednou. Série se tak v úterý přesouvá na jih Moravy za nepříznivého stavu 0:2.

Dornbirn se domácímu publiku uvedl akcí hned ve třetí minutě. V přečíslení dva na jednoho se octl Sylvestr, ale Nechvátal si s jeho střelou poradil. O tři minuty později se od modré napřáhl Crawford, do trajektorie puku vložil hůl Kyle Greentree a puk skončil znojemskému brankáři za zády. Orli odpověděli zvýšenou aktivitou. Svými pokusy však neuspěli Pucher ani Číp.

Následně Rakušané nevyužili přesilovou hru a úspěšnější nebyli ani při dalším nebezpečném tažení na Nechvátala. V devatenácté minutě spálil velkou šanci Bořuta, jenž zůstal zcela volný před Hardym, ale trefil pouze brankářovo rameno. Na druhé straně unikl do brejku Crawford, ovšem taktéž znojemský strážce svatyně si s pukem věděl rady a zastavil jej betonem.

Ve druhé dvacetiminutovce si svěřenci trenéra Jiřího Režnara zahráli první přesilovku. K tvrdé střele se po kombinaci propracoval Šulák, Hardy ovšem znovu stál včas na svém místě. Inkasovali naopak znovu Orli. A to hned dvakrát během necelých dvou minut. Nejprve se prosadil po kontroverzním zákroku na Lakose Mark Zagrapan a následně vyhnal Nechvátala z klece střelou z kruhu Jonathan D´Aversa.

Mezi tyče tak poprvé v play-off nastoupil Jan Lukáš. Snížení mohl zařídit Šedivý, jenž z bezprostřední blízkosti dorážel Lattnerovu střelu, ale kotouči se za rakouskou brankovou čáru prostě nechtělo. Znojmo naopak nechávalo častá okénka v obraně. Lukáš nejprve bravurním zákrokem zneškodnil osamoceného Arniela i D´Alvise, ovšem na trefu Andrewa MacKenzieho byl již krátký.

Do třetí části tedy vstupovali Orli se čtyřbrankovým mankem. To brzy ještě navýšil Stefan Häussle. Ten se obtočil kolem Lukáše a zasunul puk do sítě. Poté se Dornbirnu nabídla dlouhá přesilovka pět na tři, kterou využít nedokázal. Úspěšný nebyl ani Livingston, jenž využil dalšího zaváhání defenzívy hostů. Zbývající minuty přinesly již jen po jednom vyloučení na obou stranách a utkání tak dospělo do zdárného konce pro domácí Dornbirn, který navýšil vedení v sérii na 2:0. Orli budou bojovat o snížení v úterý na domácím ledě.


Autor: Lukáš Caha

Byli jsme o krok za nimi, musíme změnit náš přístup, ví Jan Lattner

Ani druhý zápas čtvrtfinálové série nepřinesl Orlům kýžené vítězství. Dornbirn byl na domácím ledě o něco lepší, dokázal využít chyb soupeře a ani jednou neinkasoval. „Chvílemi byli o krok, dva napřed a dokázali toho využít," říká obránce Jan Lattner.

Papírové předpoklady po základní části vyletěly oknem, Orli v prvních dvou čtvrtfinálových duelech čelili pozorně hrajícímu soupeři, dobrému v defenzivě, který čeká na chyby a dokáže je proměnit. Tentokrát měl navíc na své straně publikum a nemusel podstoupit více jak 650 kilometrů v autobuse. „Jeli jsme do Dornbirnu už den dopředu, v tom bych problém nehledal," podotýká Jan Lattner. „Bohužel to nevyšlo. Scházel nám v některých pasážích jeden či dva kroky," dodává.

Stavy čtvrtfinálových sérií

Z týmů, které se po nadstavbě umístily v první čtyřce, zatím uspěl jen Salzburg.

  • Salzburg 2 – 0 Klagenfurt
  • Znojmo 0 – 2 Dornbirn
  • Vídeň 0 – 2 Villach
  • Bolzano 0 – 2 Linz

Orli za stavu 0:1 na začátku druhé třetiny zatlačili soupeře, vypracovali si i několik šancí, ovšem proměnit je nedokázali. Buldoci naopak ve druhé části skórovali prakticky z první střely na branku. „Nemůžeme ale vyhrávat na jeden gól, to je prostě málo," upozorňuje Lattner. „Dornbirn se stahuje v pěti před branku, hrají hodně defenzivně a my se k nim těžko dostáváme. Tohle musíme zlepšit," ví.

On i jeho spoluhráči mají šanci ke zkorigování stavu série už v úterý, kdy budou od 18:30 na vlastním ledě bojovat o první vítězství. „Musíme změnit vše, změnit náš přístup a nastoupit úplně jinak. V pondělí odpoledne budeme mít trénink, tam se o tom pobavíme, abychom zase dávali góly a vyhrávali zápasy," dodává odhodlaně.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 -1 2
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 -1 0
Radek Číp 0 0 0 -1 2
Ondřej Fiala 0 0 0 -1 0
André Lakos 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 -2 0
Patrik Novák 0 0 0 0 2
Martin Podešva 0 0 0 -2 2
Peter Pucher 0 0 0 -1 0
Branislav Rehuš 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Ondrej Šedivý 0 0 0 -1 0
Petr Šenkeřík 0 0 0 -1 0
Lubomír Štach 0 0 0 -1 0
Libor Šulák 0 0 0 -2 0
Roman Tomas 0 0 0 -1 2
Corey Trivino 0 0 0 -2 0
Colton Yellow Horn 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jan Lukáš 31 19 2 17 89,47 0 0
Patrik Nechvátal 29 18 3 15 83,33 0 0

Související články