1:0, 3:1, 1:0
1/3
2/3

Klagenfurt dovolil Znojmu jediný gól, naděje zhasla ve druhé třetině

Znojemští hokejisté zůstávají i po třech kolech EBEL ligy bez bodu. Na ledě Klagenfurtu inkasovali pětkrát. Jedinou branku Orlů vsítil na konci druhé třetiny David Bartoš.

Hned v úvodu první dvacetiminutovky byla Orlům nabídnuta početní výhoda, avšak na gólovou šanci si diváci museli počkat do sedmé minuty, kdy nebezpečně vypálil na Schwarze Koch. O pár minut později zasahoval domácí gólman Duba proti osamocenému Tomasovi. Skóre se měnilo ale až ve dvanácté minutě. Žiga Pance dojel k odraženému kotouči a poslal jej do znojemské sítě. Vyrovnat mohl v přesilovce Kalus, ale puk z jeho hole letěl těsně mimo.

Orli zatopili Rakušanům ještě ke konci třetiny. Plíhal ani Tomas však z bezprostřední blízkosti na Dubu nevyzráli a do kabin tak odcházeli šťastnější domácí. Klid na hole jim navíc dodala branka ze sedmadvacáté minuty, když svoji šanci chytil za pačesy opět Žiga Pance. Neuplynuly ani tři minuty a Klagenfurt zvedal ruce nad hlavu znovu. V pádu se z prostoru mezi kruhy trefil za Schwarze Mark Hurtubise.

Těžká chvíle pro Jihomoravany však ještě neskončila. Ve dvaatřicáté minutě se z přečíslení dva na jednoho prosadil Johannes Bischofberger. Druhé dějství se pomalu chýlilo ke svému konci, ovšem ještě v jeho závěru snížil na rozdíl tří branek David Bartoš. Ten doklepl za brankovou čáru odražený kotouč po Šulákově střele.

Také další puk do branky hostů letěl z přečíslení. Stefan Geier nedal znojemskému gólmanovi prakticky žádnou šanci a navýšil na 5:1. Orli následně v poklidném duchu ubránili oslabení, avšak v poslední desetiminutovce se ještě zapotili. Děkovat mohou Schwarzovi, jenž vychytal jak Kocha, tak nebezpečnou akci Hurtubise.