1:1, 0:1, 1:1
1/3
2/3

Šestibodový víkend! Znojmo vyloupilo Lublaň

Povedený večer druhého znojemského útoku korunovaný dvěma brankami Adama Hughesmana pomohl Orlům k vítězství 3:2 na ledě Lublaně. Velmi vyrovnaný zápas nabídl mnoho šancí na obou stranách i dobré výkony brankářů.

Start do utkání vyšel Orlů na výbornou. Libor Šulák se protáhl obranou soupeře a bekhendem z ostrého úhlu už po 36 vteřinách hry procedil kotouč skrz betony brankáře Frazeeho. Znojmo v úvodu dominovalo, nepouštělo soupeře vůbec ke kombinaci, a naopak samo mělo další šance. Lublani však pomohla první přesilovka v osmé minutě po vyloučení Kadeřávka. Střela Makse Selana zaplula až do sítě a z ničeho nic bylo srovnáno. Znojmo mělo velké šance, Čip nevyužil samostatný únik, Hughesmanovi lapil velkou šanci Frazee. Po tomto momentu hráli Orli dlouho přesilovku pět na tři, ovšem bez efektu. V samotném závěru třetiny se pak musel ohánět spíše Schwarz, jenž vychytal Ropretovu tutovku.

I po přestávce pokračoval oboustranně ofenzivní hokej se šancemi. Yellow Horn nevyužil únik v oslabení, na druhé straně zazdil tutovku Bussiéres. Na ledě byla nejvíc vidět druhá útočná formace Orlů s Hughesmanem, Bartošem a Yellow Hornem a po několika šancích se v závěru druhé části dočkala zasloužené odměny. Bartošovu práci zužitkoval přesnou ranou k bližší tyči Adam Hughesman. Díky druhé asistenci si první bod po návratu do znojemského dresu připsal také Colton Yellow Horn.

Stejná spolupráce přinesla na znojemské konto i třetí gól deset minut před koncem, to se Adam Hughesman dostal ke kotouči, rychle si jej vyměnil právě s Bartošem a zavěsil. Orli měli i další šance, Csamangovu dorážku zázračně lapil Frazee, další možnosti měli Číp i Šeda, ale americký gólman chytal velmi dobře. Na druhé straně domácí sedm a půl minuty před koncem snížili po dorážce Chrise Langkowa a o body se bojovalo do poslední minuty. Závěr už ale vyjma šance Guimonda znojemský tým zvládl a připisuje si další tři body do tabulky.