1:1, 0:1, 0:2
1/3
2/3

Disciplína a čtyři góly! Orli zaslouženě slaví v Innsbrucku

Sérii tří zápasů na ledě soupeře uzavírali znojemští hokejisté v úterý na půdě Innsbrucku. V aréně Žraloků se hrálo dlouho vyrovnaně, Orli však většinu duelu byli krok před svým rivalem. Definitivní vítěznou tečku utkání si hosté vystříleli až v samotném závěru. V bráně se v dobrém světle předvedl Patrik Nechvátal.

Znojemští hokejisté nemuseli na úvodní gól ve třetím utkání v řadě na ledě soupeře dlouho čekat. Brzká přesilová hra Orlů ke skórování sice nevedla, nicméně i tak již v desáté minutě mohl své barvy rozradostnit Patryk Wronka, jenž tečí střely od mantinelu překvapil gólmana domácích. Hosté museli záhy do čtyř, ale prozatím čisté konto udrželi. K další změně stavu tak došlo až později, na startu sedmnácté minuty. Po přečíslení se prosadil Hunter Bishop. Jihomoravané si málem vzali ztracené vedení prakticky ihned zpět, ale Yellow Horn nedotáhl svůj únik do gólového konce.

Po vyrovnané první třetině se zkraje té druhé mohlo znovu slavit na znojemské straně. Nařízené trestné střílení však Šeda tváří v tvář Chiodovi nedokázal využít. Na další brankový zářez jsme si ale museli ještě pěkně dlouho počkat. Smírné skóre vydrželo na časomíře, i přes pár slibných pokusů na obou stranách, až do druhé poloviny dějství. V čase 32:41 těžil z kombinace celé útočné trojice Jan Lattner, který mohl pohodlně zakončovat z pravého křídla do brány Innsbrucku. Ve zbývajícím čase se již nic převratného nestalo, a tak Znojmo odcházelo do šaten po druhé siréně s těsným náskokem.

Závěrečná část utkání se nesla ve znamení znojemské snahy ustrážit vedení a zisk tří bodů. Domácí se snažili útočit, nicméně hra dopředu nejproduktivnějšímu týmu soutěže tentokrát až tak nevycházela. Minutky ubíhaly nezadržitelným tempem, ale šance z kategorie tutovek stále nepřicházely. Zásadní událost k rozuzlení zápasu přinesla až 54. minuta. Další z přesných přihrávek tentokrát našla hůl Adama Hughesmana, jenž samostatný únik přetavil v gól a hlavně již slibný náskok.

Žraloci se ještě snažili s výsledkem pohnout, ale hra bez brankáře tentokrát ke kýženému efektu nevedla a do prázdné svatyně se trefil David Bartoš.