Klagenfurt
1/3
2/3

Dvě rychlé branky v závěru zápasu rozhodly o prohře Znojma

Orli utkání nezačali dobře, přesto dokázali vyrovnat a ve třetí třetině si dokonce vypracovali jednogólový náskok. Nepovedl se jim však závěr zápasu, kdy inkasovali dvakrát v rychlém sledu. Klagenfurt tak prodloužil sérii výher na znojemském ledě už na sedm duelů.

Utkání nastartovala přesilová hra Znojma, kterou domácí odehráli solidně, nicméně bez gólového efektu. Neujalo se Hornovo zakončení z kruhu, ani kombinace, na jejímž konci Šulák pálil od modré čáry a Lattner ještě dorážel. Stejnou možnost dostali o chvíli později i Klagenfurtští, ale svoji převahu muže v poli promrhali. Nepříliš atraktivní podívaná vygradovala hodně nečekaným gólem hostů. Johannes Bischofberger nahodil ze středního pásma a neposedná žabička doskočila až za záda Nechvátala.

A bylo ještě hůř! Matthew Neal využil odraženého kotouče před brankovištěm a zametl jej do sítě. Omráčení Orli se až do konce třetiny nedokázali oklepat ze dvou inkasovaných gólů a Duba byl prakticky bez práce. Ani Klagenfurt ale nepředváděl žádné nápadité hokejové představení, a tak tempo hry pokulhávalo.

Prostřední třetina ve svých úvodních minutách žádnou velkou změnu nenabídla. Opticky měli převahu hlavně zkraje hosté, kteří dokonce vsítili gól. Ten ale rozhodčí po přezkoumání videa neuznali. Závan optimismu do znojemských řad přinesla až 28. minuta, v níž David Bartoš šikovnou tečí před brankovištěm překonal Tomáše Dubu. Orli obrátili svou hru a najednou jich byl plný led. Svými akcemi několikrát roztleskali fanoušky, netrvalo dlouho a přišlo vyrovnání. Colton Yellow Horn si v přesilovce počkal na ideální pas do kruhu a z první poslal kotouč pod horní tyčku.

Závěr třetiny přinesl dva tresty na straně domácích, jejich tlak tak byl výrazně otupen. Hostům se ale přesilovky v zápase vůbec nedařily, Orli tak neměli problém ubránit remízový stav. Navíc v mezičase mezi oběma tresty jel sám na bránu Lattner, v poslední chvíli byl však zastaven bránícím soupeřem.

S obrovským náporem vyrukovalo Znojmo na Klagenfurt s nástupem do třetí části hry. Wronka, Lattner i Šulák mohli dostat své barvy do vedení. Posledně jmenovaný dělovkou dokonce rozvlnil boční síť. Aktivita domácích přinesla své ovoce, i když nebyla využita žádná z velkých šancí. Stačilo k tomu jen lehké, ale přesné nahození Seana McMonagle ze středního pásma a kotouč zaplul k levé tyči rakouské svatyně.

Korutanský celek ale rozhodně nehodlal složit všechny zbraně. Nechvátal se musel vytáhnout proti individuální akci Richtera i následné rakouské přesilovce. Při hře čtyři na čtyři ale znovu Rakušané udeřili. Matt Neal využil skvělé kombinace svých spoluhráčů a zavěsil do odkryté části klece. Neuběhla ani další minuta a Klagenfurt znovu úřadoval. Další hezkou souhru v útočné třetině zakončil z levého kruhu Kevin Kapstad. Znojemský závěrečný tlak se nemohl plně projevit díky dalším dvěma trestným minutám, a tak tři body zůstaly na hokejkách hostujícího týmu.

Roman Šimíček (Znojmo): Je to třetí domácí zápas po sobě úplně to stejné. První třetina nebyla dobrá, to si nemůžeme mazat med kolem huby. Něco jsme si ale řekli v kabině, ve druhé třetině hráli lépe a dali góly. Pak se nám podaří dát dokonce gól na 3:2... a zápas nesmyslně ztratíme v koncovce. Je to opět úplně stejné jako minule a je to nesmírně frustrující: pro nás trenéry, hráče i pro diváky. Sezóna z naší strany není dobrá, ale ještě nekončí. Příští týden začíná nadstavba a pro nás bude každý zápas jako play-off.