Orli Znojmo Orli Znojmo
7. kolo
EBYSL - ne 2. 10. 2016 - Nevoga aréna
Znojmo
8:1
3:0, 2:0, 3:1
Graz

Juniorka i nadále stoprocentní, Grazu nadělila hned osm branek!

Svěřenci Miroslava Vybírala měli už od úvodu zápas ve svých rukou. Již ke konci druhé třetiny se mohli těšit z pětibrankového náskoku, se kterým si hosté nevěděli rady. V závěrečné třetině navíc zvýšili své vedení dalšími třemi brankami, což Grazu nedávalo nejmenší naději na úspěch. Znojemští junioři si tak i po šestém utkání drží svoji neporazitelnost.

První dějství znojemští junioři ani nemohli začít lépe a už v padesáté první minutě slavili první branku. Jan Bulín šikovně prokličkoval mezi hostující obranou a zavěsil kotouč do brány těsně kolem betonu rakouského brankáře. Na druhé straně mohl srovnat stav utkání Mitsch, jeho pokus z pravého kruhu však Geržu nezastihl nepřipraveného. Přestože si o několik minut později Graz zahrál přesilovou hru, byli to opět domácí, kdo skórovali. Druhou branku v utkání zaznamenal opět Jan Bulín, když bez sebevětších potíží překonal hostujícího Pölzla.

Tím ale první dvacetiminutovka zdaleka neskončila. Ačkoliv se hosté snažili udržet domácí dál od prostoru před bránou, brzy se na světelné tabuli znovu měnilo skóre. Bronislav Fruhwirt objel rakouskou klec a ve vhodnou chvíli propasíroval touš do sítě těsně kolem levé tyčky. Hosté sice ještě několikrát před zazněním sirény zahrozili, Dominik Gerža byl ale vždy včas na svém místě. Vytížený znojemský brankář ale nakonec přenechal své místo ve druhé a třetí třetině Matěji Slavíkovi.

Druhou dvacetiminutovku začali Orli stejně aktivně, jako tu první. Filip Jeřábek se blýskl nádhernou brankou, když si s mírným náskokem najížděl do útočného pásma. Nakonec se ale rozhodl počkat a najel si do pravého kruhu, odkud z otočky rychlou střelou překvapil hostujícího brankáře – 4:0. Za chvíli ale hosté mohli snížit. Hirschberger si vytvořil náskok a společně s Pichlerem se vydal do útočného pásma. Matěj Slavík ale vytáhl naprosto bravurní zákrok, když si dokázal poradit jak s Hirschbergerovou střelou, tak i následnou dorážkou Lucy Pichlera.

Poté už utkání ale zase patřilo jenom domácím. Ti bleskurychle potrestali vyloučení na straně hostujícího celku, když Michal Mandát prudkou střelou z vrcholu levého kruhu poslal svůj tým už do pětibrankového vedení. Ve třicáté páté minutě opět bylo na co koukat. Patrik Bulín krásnou přihrávkou od mantinelu k levé tyčce dal šanci Jonáši Růžičkovi, jeho teč ale mířila vedle.

Závěrečná třetina, jak už bylo v tomto utkání zvykem, opět začala gólem ze strany Znojma. Patrik Bulín ve spolupráci se svým bratrem našel cestičku, jenž směřovala za záda hostujícího brankáře. – 6:0. Netrvalo to dlouho a Pölzl opět lovil kotouč ze své svatyně. Tentokráte se nechal překvapit Jiřím Kuntošem.

Domácí i nadále vyvíjeli na hostující celek slušný tlak. Ve čtyřicáté osmé minutě jejich snaha přinesla další oslavu. Podruhé v utkání přesnou střelou z mezikruží poslal kotouč za brankovou čáru Patrik Bulín. Deset minut před zazněním závěrečné sirény byli znojemští velmi blízko deváté brance. Puk totiž zůstal ležet jen milimetry od brankové čáry, než se ale skupinka domácích hráčů před Pölzlem zorientovala, jeden z hostujících obránců jej stihl vypíchnout.

Ačkoliv už to vypadalo, že si Orli dokáží uchránit čisté konto, Marco Hirschberger využil momentu překvapení a pohotově zavěsil za Slavíkova záda – 8:1. Domácí tým to ale nijak nerozhodilo. O chvíli později už Jan Jambor ujížděl hostující obraně, zakončit mezi beton hostujícího brankáře a brankovou konstrukci se mu ale nepodařilo. Hosté si sice ke konci třetiny dokázali vytvořit ještě několik pěkných situací, čas však hrál ve prospěch domácího celku.


Autor: Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Zdeněk Brabec 0 0 0 2 0
Jan Bulín 2 2 4 4 0
Patrik Bulín 2 1 3 3 0
Bronislav Fruhwirt 1 1 2 3 0
Michal Fruvirt 0 0 0 0 0
Vojtěch Hrubý 0 0 0 4 0
Jan Jambor 0 1 1 1 0
Filip Jeřábek 1 2 3 2 0
Michal Kruckovyč 0 3 3 2 2
Jiří Kuntoš 1 0 1 3 0
Michal Mandát 1 0 1 0 0
Jiří Minarčík 0 0 0 0 0
Radek Niederhafner 0 1 1 0 0
Vladimír Oščádal 0 1 1 0 2
Martin Peří 0 0 0 1 0
Peter Pucher 0 0 0 0 2
Jonáš Růžička 0 1 1 3 2
Jiří Svatuška 0 0 0 0 4
Dominik Šlegl 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Gerža 20 10 0 10 100,00 0 0
Matěj Slavík 40 24 1 23 95,83 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Vybíral (Znojmo): Jsem rád, že jsme tímto vysokým vítězstvím potvrdili roli favorita. Herně to sice nebylo přesně co jsme chtěli, protože jsme se chtěli prosadit daleko více, ale něco z toho, co jsme posledních čtrnáct dnů dělali, se ve hře objevilo. Jsme rádi za tři body, za to, že jsme dali spoustu branek. Snad se to divákům líbilo.