Orli Znojmo Orli Znojmo
19. kolo
EBYSL - pá 18. 11. 2016 - Nevoga aréna
Znojmo
2:5
0:1, 2:1, 0:3
Salzburg

O výhře salzburgské juniorky rozhodla až třetí třetina

Salzburg šel rychle do vedení, Znojemští však dokázali vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. Koncem druhé třetiny ale Rakušané znovu udeřili a v závěrečné části pak rozhodli o zisku tří bodů.

Oba celky vstoupily do utkání velmi opatrně a dlouho nebyla k vidění žádná nebezpečnější situace. První ostrou střelu měl na holi Jiří Svatuška, když se prudkou střelou z kruhu snažil překonat hostujícího brankáře. Na druhé straně zahrozil Witting, jenž ihned po buly zamířil směrem do pravého horního rohu Geržovy branky. Přesto však první třetina bez gólu neskončila. Ve čtvrnácté minutě využil přesilové hry Jan Blüml, když střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě

Začátek druhé třetiny se už lépe vydařil domácím, kteří vlétli na led plní sil. Patrik Bulín poslal krásnou přihrávku od modré směrem do mezikruží, kam už najížděl jeho bratr Jan Bulín. Druhý jmenovaný pak zcela osamocený s přehledem poslal kotouč do sítě skulinkou mezi betony hostujícího brankáře. Netrvalo to ani tři minuty a Znojemští se z gólu radovali podruhé. Nejprve se snažil získat vedení pro svůj tým Michal Kruckovyč, když objel bránu a snažil se zakončovat kolem pravé tyčky. S jeho pokusem si hostující Schwaiger poradil, s následnou dorážkou Bronislava Fruhwirta už si ale rady nevěděl.

Hostující trenér se na základě dvou inkasovaných branek rozhodl pro radikální krok, jímž byla výměna maskovaných mužů v brankovišti. Místo Schwaigera se mezi tři tyče postavil jeho kolega Mocher. Spolu s čerstvou posilou v bráně se vlila krev do žil i zbytku rakouského týmu. Samuel Witting střelou od modré čáry tak smazal náskok, který si domácí hokejisté vytvořili. Přestože si Orli do konce druhého dějství vytvořili ještě několik pěkných příležitostí, znovu se jim vedení získat nepodařilo.

Závěrečná třetina už se ale nesla ve zcela jiném duchu. Hned v prvních třiceti vteřinách nasadili tempo hry hosté, kteří zásluhou Fabiana Nussbaumera získali jednobrankový náskok. Orli poté měli potíže probojovat se přes důslednou rakouskou obranu do útočného pásma. Když už to vypadalo, že salzburg utkání jen dohrává, Jihomoravané se rozhodli zkusit své štěstí bez brankáře. Samuel Witting ale využil prázdnotou zející brány a poslal do znojemské klece již čtvrtý kotouč. Necelých dvacet vteřin před koncem pak ještě zpečetil výhru Salzburgu Florian Sinzinger jež opět z těsné blízkosti trefil nehlídanou klec.


Autor: Jakub Prchal, Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Zdeněk Brabec 0 0 0 0 0
Patrik Bulín 0 1 1 -2 0
Jan Bulín 1 0 1 -2 0
Bronislav Fruhwirt 1 0 1 -1 0
Michal Fruvirt 0 0 0 0 0
Vojtěch Hrubý 0 0 0 1 0
Jan Jambor 0 0 0 0 0
Vojtěch Konečný 0 0 0 0 0
Michal Kruckovyč 0 2 2 -1 2
Jiří Kuntoš 0 0 0 -2 6
Radek Niederhafner 0 0 0 0 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 1 0
Martin Peří 0 0 0 0 0
Jonáš Růžička 0 0 0 -2 2
Jakub Stromko 0 0 0 0 0
Jiří Svatuška 0 0 0 1 0
Dominik Šlegl 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Gerža 59 42 5 37 88,10 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dneska jsme se zase přesvědčili, že můžeme hrát hokej i s takovým soupeřem, jakým je Salzburg. Bohužel my ale hrajeme jen padesát pět minut a ne šedesát. Musíme se naučit být schopni hrát celý zápas a nezapomínat na věci, které si řekneme v kabině a na tréninku. To je celá alfa a omega našeho hokeje. Pokud chceme být úspěšní a vyhrát, musíme pracovat celých šedesát minut. Potom přijde vítězství a zase budeme úspěšní. Bez nasazení ne na sto, ale na sto deset procent nebudeme schopni soupeře přehrát. Uděláme vše proto, abychom přerušili naši sérii proher už v Budapešti.