Orli Znojmo Orli Znojmo
N1
EBEL - pá 20. 1. 2017 - Nevoga aréna
Znojmo
6:2
0:1, 1:1, 5:0
Dornbirn

Úspěšný start! Orli Dornbirn rozprášili ve třetí třetině

Do zápasu sice aktivněji vstoupil Dornbirn, ovšem závěrečnou dvacetiminutovku zcela ovládali domácí, kteří v ní vsítili hned pět branek. Znojmo si tak připisuje úspěšný vstup do nadstavbové části.

Do prvního utkání nadstavbové skupiny vstoupili aktivněji domácí. Ačkoli se však Vodný dostal k dorážce, jeho střelecký pokus vytěsnil francouzský brankář ve službách Dornbirnu Hardy. Po prvních několika minutách úvodního tlaku domácích však na chvíli převzali otěže zápasu hosté, jimž se střelecká aktivita nakonec i vyplatila. Tři obrovské šance spálili Buldoci před úspěšným skórováním. Při jejich čtvrté akci se dostal Cody Sylvester do samostatného úniku, ve kterém překonal do té doby bezchybného Schwarze.

Druhé dějství zvedlo diváky ze sedaček hned v úvodních vteřinách. Znojmo sjelo po buly do pásma a Stehlík od modré nastřelil tyč dornbirnské brány. Orli se však nevzdali a po obrovské šanci Berouna uspěl Libor Šulák, který přízemní dělovkou nedal Hardymu šanci. Radost z vyrovnání stavu ale znojemským hráčům příliš dlouho nevydržela. Jen o dvě minuty později vykouzlili spoluhráči snovou pozici pro Kevina Macierzynskiho, který se ve stoprocentní šanci nemýlil.

Poslední dvacetiminutovka byla z pohledu domácích z říše snů. Po několika šancích nejdříve vyrovnal Colton Yellow Horn, který z bezprostřední blízkosti dorážel do odkryté brány. Jen o chvíli později strhnul poprvé v zápase na stranu Orlů David Bartoš, jehož ránu nedokázal Hardy po úniku dvou na jednoho vytěsnit. Po pouhé půlminutě se pak trefil podruhé Colton Yellow Horn, jenž se téměř v identické situaci jako při svém prvním gólu velmi rychle zorientoval v brankovišti, odkud dorážel puk do brány.

Hosté následně začali více faulovat, což opět trestali domácí hráči. Sean McMonagle vyčkal dostatečně dlouho v mezikruží, dokud neměl ideální výhled. Následně vyslal prudkou ránu a nedal Hardymu sebemenší šanci zasáhnout. A aby toho nebylo málo, Znojmo udeřilo ve třetí třetině ještě popáté, čímž dokonalo velký obrat. Svůj druhý gól v zápasu přidal Libor Šulák, který předvedl svůj typický únik, při kterém objel obránce a zakončil do růžku.


Autor: Marcela Procházková, Jakub Prchal, Vojtěch Pojer

VIDEO: Natáhl jsem krok a objel i toho posledního beka, popisuje své sólo Libor Šulák

Nejproduktivnější bek Orlů v pátek znovu udeřil. A rovnou dvakrát! Libor Šulák proti Dornbirnu načínal i uzavíral gólový účet a značnou měrou tak přispěl k důležité výhře. O utkání hovoří v rozhovoru na kameru.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 1 0 1 2 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 -1 0
Štěpán Csamangó 0 1 1 1 0
Teddy Da Costa 0 0 0 0 4
Adam Hughesman 0 0 0 0 0
Patrik Kadeřávek 0 0 0 0 0
André Lakos 0 3 3 0 0
Jan Lattner 0 1 1 1 2
Sean McMonagle 1 1 2 0 0
Martin Podešva 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 1 1 3 0
Jan Šeda 0 0 0 0 4
Marek Špaček 0 0 0 1 0
Libor Šulák 2 0 2 3 0
Michal Vodný 0 1 1 2 0
Patryk Wronka 0 1 1 -1 0
Colton Yellow Horn 2 1 3 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 34 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): První třetina byla z naší strany velmi špatná. Měli jsme velké obavy o výsledek a nechtělo se nám moc hrát s kotoučem. Spíše jsme se jich zbavovali. Pak se to o poznání zlepšilo, ale až v té třetí třetině jsme to vytáhli a výsledkově otočili. Začaly nám tam padat i ty góly. Všechno to pramení z toho, že někteří hráči si nevěří. Nemají takovou tu jistotu v rukách. Když jsme pak vedli, tak bylo poznat, jak se to napětí uvolnilo. Nejvíce práce nás tedy čeká s hlavami hráčů.

Fotogalerie

Související články