Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF2
EBEL - út 28. 2. 2017 - Nevoga aréna
Znojmo
2:3
1:2, 1:0, 0:1
Klagenfurt

Těsný duel rozhodl Klagenfurt ve třetí třetině

Orli se prosadili jako první, Klagenfurt ale v rozmezí jedné minuty dokázal vývoj zápasu otočit. Znojemští hokejisté sice ještě vyrovnali, na trefu hostů ze začátku třetí části už ale recept nenašli. Klagenfurt tak navyšuje své vedení v sérii.

Druhé utkání čtvrtfinálové sady mezi Znojmem a Klagenfurtem začalo velmi dobrým střídáním hostů a Orli se měli ve své obranné třetině co otáčet, aby odolali. Když už se jim podařilo úvodní nápor ustát, přišel rychlý kontr. Yellow Hornovo zakončení si ještě nenašlo cestu mezi tři tyče, ale následná luxusní dělovka Libora Šuláka od modré čáry už nekompromisně dolétla až do sítě. Domácí si následně vykoledovali i početní výhodu, tu sice odehráli velmi solidně, ovšem bez gólového efektu. Už v plném počtu na obou stranách se opět předvedl Šulák, který dokázal na pár metrech ukázat záda dvojici bránících hráčů soupeře, tváří v tvář Dubovi však tentokrát neuspěl.

Diváci mohli i v dalších minutách sledovat skvělou útočnou podívanou. Po obrovské šanci Panceho našel kotouč v lapačce Schwarz, znojemský gólman si poradil i s pokusem Hurtubise z bezprostřední blízkosti. Vyrovnání ale přeci jen přišlo. Ve 13. minutě tečoval střelu od modré čáry Stefan Geier a puk doplachtil až do brány. A aby toho nebylo málo, stačilo dvacet vteřin a vývoj utkání se naprosto změnil zásluhou Thomase Hundertpfunda a jeho bleskového zakončení z mezikruží. I zbytek třetiny nic ze svého tempa neslevil, gól už však na programu nebyl.

Prostřední dějství nabídlo hned zkraje početní výhodu Orlů. Ti se opět nemuseli za své dobývání Dubovy klece stydět, ale druhá trefa ne a ne přijít. Vzápětí dostal stejnou možnost i Klagenfurt, ale domácí předvedli perfektní obranný zámek a rivala prakticky k ničemu nepustili. Dva výtečné momenty přišly s polovinou duelu. Nejdříve McMonagle namazal do mezikruží osamocenému Kochovi, jenž však na Schwarze nevyzrál. Na druhé straně zastavil slibně vypadající únik Da Costy ofsajd. Obrovský výbuch radosti přišel až na závěr třetiny, kdy po obrovském závaru v útočné třetině dopravil puk do sítě Libor Šulák a vytoužené vyrovnání bylo na světě.

Návrat na led z kabin naopak Znojmu vůbec nevyšel. Již ve 42. minutě se zkušeně uvolnil Thomas Hundertpfund a zamířil do horní části brány. Orlům se začal čas povážlivě krátit a třetí branka nepřicházela, i když šance byly. Na druhé straně kluziště fungoval jako spolehlivý jistič Schwarz, domácí tak mohli myslet na útočení. Napětí na tribunách narůstalo, na ledě se bojovalo a čekalo na každou chybičku. Ze strany KAC jich ale bylo povážlivě málo. Ani odvolání Schwarze nevedlo k vyrovnání, Znojmo si tak připsalo druhou těsnou porážku v řadě.


Autor: Jakub Prchal, Petra Matůšová

Libor Šulák: Série ještě nekončí, soupeři nedáme nic zadarmo

Opět ho bylo na ledě vidět, opět předváděl svá typická sóla, navíc dvakrát skóroval. Obránce Libor Šulák táhl tým k vyrovnání série, nakonec však z ledu po těsné porážce odcházel zklamaný. "Byl to odbojovaný výkon, všichni hráči hráli naplno. Škoda, musíme ale jet dál," burcuje.

Libore, dvakrát jste skóroval, na srovnání série to ale nestačilo. Co dnes rozhodlo o vítězství Klagenfurtu?
Rozhodl předbrankový prostor. Dali jsme sice dva góly, při nichž útočníci dobře stáli před bránou, ale musíme se tam tlačit ještě víc. Bohužel dostali jsme dva takové nešťastné góly, to byla škoda. Série ještě nekončí a 0:2 nic není. Musíme jet dál.

První utkání i tenhle druhý duel se pohyboval dost ve vlnách. Chvíli měl navrch jeden tým, pak zase druhý. Čím to?
Tím, že zápas je vyrovnaný, vznikají šance na obou stranách. My ani oni nedáme soupeři půl metr zadarmo. Musíme takto pokračovat a chceme se do Znojma vrátit za stavu 2:1.

Šulákova hvězdná sezóna

Obránce Libor Šulák ve svých 22 letech táhne znojemskou defenzivu a výrazně přispívá i směrem dopředu. V 56 utkáních letošní sezóny si připsal už 13 gólů a 18 asistencí, s bilancí +22 vede týmové hodnocení účasti na ledě.

Soupeř má na papíře čtyři kvalitní útoky, naposledy se dvakrát prosadil ten čtvrtý. Jak těžké je soupeře bránit?
Neberu to tak, že je na ledě ta nebo ta lajna. Dáváme si trochu víc pozor na Lundmarka, to je jejich nejlepší hráč. Snažíme se ke všem rychle přistupovat, k němu ještě o něco pozorněji. Nebráníme ho osobně, ale víme o tom, když je zrovna na ledě.

Vy osobně hodně zkoušíte individuální průniky, je to zbraň, která může fungovat? V prvním zápase z toho byl gól, ve druhém velká šance.
Když se otevře prostor, snažím se do něj dostat, našlápnout dopředu a přejet střední pásmo. Dělá jim to problémy. V prvním zápase z toho byl gól, dneska škoda té šance na začátku za stavu 1:0. Kdybych proměnil, mohl to být jiný zápas.

Co se dá do dalšího utkání zlepšit?
Určitě důraz v předbrankovém prostoru a víc držet vlastní modrou čáru. My jako beci musíme být aktivnější a rychleji k protihráčům přistupovat. Využít toho, když si třeba dají přihrávku na nohu.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 -2 0
Antonín Bořuta 0 0 0 -2 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 -1 0
Teddy Da Costa 0 0 0 -1 0
Adam Hughesman 0 0 0 -1 0
Patrik Kadeřávek 0 0 0 0 0
André Lakos 0 0 0 -1 4
Sean McMonagle 0 0 0 -1 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Tomáš Plíhal 0 0 0 1 0
Martin Podešva 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 0 2
Jakub Stehlík 0 1 1 2 2
Jan Šeda 0 0 0 -1 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Libor Šulák 2 0 2 2 0
Michal Vodný 0 0 0 -1 0
Colton Yellow Horn 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 28 3 25 89,29 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Mohu říct podobné věci, jako po prvním střetnutí. Mužstvo podalo dobrý výkon, dřelo, hrálo obětavě a bojovalo. Bohužel to nestačilo, opět jsme prohráli o gól, chyběla nám i trocha štěstí. Hráčům nelze nic podstatného vytknout. Prohráváme 0:2, ale série ještě nekončí, připravíme se stoprocentně na třetí duel a dáme do něj vše.

Fotogalerie

Související články