Orli Znojmo Orli Znojmo
1. kolo
EBEL - pá 8. 9. 2017
Znojmo
3:2p
1:1, 1:1, 0:0 - 1:0
Linz

Parádní vstup do sezóny! Číp vystřelil Orlům dva body v prodloužení

Znojemští hokejisté vítězí v prvním zápase nové sezóny! Ten dospěl za stavu 2:2 do prodloužení, které rychle ukončil Radek Číp a zajistil tak Orlům první dva body do tabulky.

První zápas sezóny 2017/2018 odstartoval v Nevoga aréně při naprosto skvělé atmosféře, o kterou se postaraly oba tábory, tedy jak domácí fanoušci, tak i příznivci Linze, kteří dorazili v hojném počtu. A brzy se tribuny otřásaly ještě víc. Necelé tři minuty stačily Orlům k tomu, aby se poprvé zaradovali. Po vyhraném buly dostal přihrávku na modrou čáru Jan Pohl a přes skrumáž těl před Ouzasem prošla jeho rána do sítě. Záhy začali vylučovat rozhodčí na obou stranách, Znojmo se dokonce muselo bránit celé čtyři minuty. Schwarz dlouho odolával. Poradil si s brejkem DaSilvy i několika dalšími nebezpečnými situacemi. Vyzrál na něj až Joel Brody, jenž z ideální pozice v kruhu překonal skvěle chytajícího brankáře.

Výborný Schwarz i nadále držel svůj tým, který se začínal dostávat pod tlak, a když už byl i znojemský gólman překonán, pomohla proti pokusu Schofielda tyčka. Až v závěru třetiny se zase ozvali Orli, jak jinak v početní výhodě. Yellow Horn pořádně rozčeřil vody před Ouzasem, nejprve geniální přihrávkou našel před bránou Bartoše, jenž však v tísni mířil jen mimo tři tyče, poté dvakrát sám tvrdě pálil. Skóre 1:1 už však zůstalo nezměněno.

Linzi v prostřední části hry stačila necelá minuta a mohl se těšit z vedení. Dan DaSilva projel znojemskou obranou a nenechal Schwarzovi šanci. Orly inkasovaný gól nepoložil a velmi rychle reagovali. I když trochu nečekaně. Patrik Novák poslal jen lehkou střelu na Ouzase, který si však k překvapení samotného střelce nechal kotouč proklouznout až za svá záda. V další části pohledné a zajímavě rozehrané partie se na gól čekalo. Linz si počínal v útoku nebezpečněji, nicméně Schwarz nebyl snadná překážka. Až v závěru se pěkně přiostřilo při početní výhodě Linze pět na tři. Po ataku na Schwarze padaly přilby a rukavice v ne zrovna férových bojích při přesile Rakušanů. Co však zůstalo i nadále smírné, byl průběžný stav.

V úvodu třetí třetiny se Znojemští dostali pod tlak soupeře, vymanili se z něj až díky další potyčce a následné početní výhodě. Orli ale pohrdli hned dvěma přesilovkám krátce po sobě, i když zvlášť Němec měl na konci té druhé obrovskou šanci pohnout se skóre. Přesným střelám se však nedařilo ani na jedné straně a času ubývalo. Čtyři minuty před sirénou se k trestnému nájezdu postavil Erik Němec, ale Ouzas jeho pokus našel ve své výstroji. O chvíli později se urodila další velká šance domácích, ale ani Bartošův pokus nezaplul do sítě. Hra se tak přehoupla do prodloužení.

Z pěti minut nestačila uplynout ani jedna a bylo rozhodnuto. Radek Číp si nabruslil do předbrankového prostoru a nekompromisně prostřelil gólmana.


Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Od půlky zápasu jsme byli lepší, říká Patrik Novák

Atraktivní úvodní duel sezóny zvládli znojemští hokejisté úspěšně. Soupeře z Linze přehráli, zvítězili gólem z první minuty prodloužení. K výhře přispěl také Patrik Novák, autor vyrovnávací trefy na 2:2. "Ani jsem si nevšiml, že moje střela skončila v brance," přiznává.

Po úvodní výhře nad Linzem v kabině panuje spokojenost, je to tak?
Určitě. Vyhráli jsme první zápas v sezóně, což jsme si přáli, takže super.

Zpočátku to bylo poměrně dost vyrovnané, ve třetí třetině už byl na ledě však pouze jeden tým, a to Znojmo. Sice až v prodloužení, ale i tak jste zápas dotáhli do úspěšného konce...
Jsem rád, že jste to viděli i vy. Myslím si, že jsme byli opravdu od půlky zápasu lepším mužstvem. Linz má sice skvělý tým, ale myslím si, že jsme je v závěru fyzicky přehráli, takže jsme samozřejmě za ty dva body rádi.

Takže jste na sezónu připraveni na výbornou, když jste takhle přebruslili a přehráli Linz?
Samozřejmě. Fyzicky jsme na tom výborně, jsme dobře připravení. Každý z kluků to tady na sobě cítí. Pokud budeme hrát jako dnes, tak nemám strach o naše výsledky.

Bylo to dnes podobně jako v přípravě hodně vyostřené...
Každý se na ten zápas těšil. Hodně hráčů bylo přemotivovaných, takže i z toho důvodu bylo hodně vyloučených. Asi z toho to pramenilo, ale musí se nechat, že s Linzem je to tak skoro vždy (úsměv).

Vy sám jste dal gól. Z dálky to vypadalo, že jste vystřelil, jel střídat a ani jste si nevšiml, že to je gól.
Přesně tak to bylo (smích). Přišlo mi to nějak na hůl, výbornou práci tam ale odvedl Marek Špaček, který zatáhl puk přes celé pásmo a poté pěkně vystřelil. Myslím si, že i dobře cíleně, že se to odrazilo od betonu ke mně, a tak jsem to tam plácl. Jsem samozřejmě rád, že to byl gól.

V neděli další obtížný soupeř - Salzburg. S čím na tohoto soupeře vyrukujete, abyste byli znovu úspěšní?
Musíme hrát úplně stejně. Salzburg bude si myslím podobný tým jako Linz, možná ještě trošku lepší. Vletíme na ně ale stejným stylem jako dneska na Linz.

Na úvod sezóny trojice těžkých soupeřů - Linz, Salzburg, Klagenfurt. Může to být výhodou?
Je to poměrně výhoda, liga letos ale bude určitě hodně vyrovnaná, takže těžko předpovídat, kdo bude favorit.

V létě nahradil v soutěži Lublaň chorvatský Záhřeb, už se na něj těšíte?
Ještě jsem tam nebyl, takže jsem určitě zvědavý, jak to tam vypadá. Vůbec ale nevím, co od nich mám čekat, protože moc nesleduji soupisky ostatních mužstev. Po pravdě ani nevím, kdy tam vůbec jedeme (smích). Ale určitě se na ně těším, bude to zajímavé a celkově se vždycky těším na každého soupeře (úsměv).


Autor: Tomáš Teplý

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 4
Marek Biro 0 1 1 1 4
Antonín Bořuta 0 0 0 0 2
Radek Číp 1 0 1 1 2
Tomáš Guman 0 0 0 1 0
Jan Lattner 0 1 1 1 2
Radim Matuš 0 0 0 0 0
Petr Mrázek 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 0 0 0 0
Patrik Novák 1 0 1 1 0
Tomáš Plíhal 0 0 0 0 2
Jan Pohl 1 0 1 0 0
Marek Račuk 0 0 0 0 4
Pavel Skrbek 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 1 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 1 1 1 0
Colton Yellow Horn 0 2 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 61 44 2 42 95,45 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Zápas byl vyrovnaný. Věděli jsme, že k nám přijíždí kvalitní soupeř, který má ambice bojovat o prvenství v lize. Od půlky zápasu, si myslím, že bylo na ledě jen jedno mužstvo, kterým jsme byli my. Zúročili jsme tvrdou letní dřinu a ve třetí třetině drželi soupeře pod tlakem. Bohužel nám to tam nespadlo, ale díky Bohu jsme získali dva body v prodloužení. Nemám problém s tím, když se postavíme za svého brankáře, pokud do něj soupeř najíždí. V první třetině jsme ale hráli spoustu zbytečných oslabení, což si nemůžeme dovolit.

Fotogalerie

Související články