Orli Znojmo Orli Znojmo
10. kolo
EBEL - ne 8. 10. 2017
Znojmo
3:0
0:0, 1:0, 2:0
Graz

Schwarzovo čisté konto a dva góly Bartoše vynesly Orly na druhé místo

První část i přes šance na obou stranách skončila bezbrankovým stavem, v té druhé se už dokázali Orli prosadit. Těsné vedení si pak přenesli do závěrečné třetiny, ve které náskok navýšili a v samém závěru dali výsledku konečnou podobu.

Domácí celek vstoupil do utkání velmi aktivně. Už v první minutě zkoušel pozornost hostujícího gólmana Colton Yellow Horn, ale blafákem pouze vstřelil puk do náruče čekajícího gólmana. Oba celky pak se pak ještě jednou vystřídaly v šanci, ale ani Ken Ograjenšek z Grazu ani druhý pokus Yellow Horna úspěch neslavily.

Druhé dějství naproti tomu gól přineslo. Ve dvacáté sedmé minutě byla nabídnuta znojemskému celku přesilovka, která byla po osmnácti vteřinách využita. Před do té doby bezchybném Hannu Toivonenem se zjevil David Bartoš, jehož dorážka si našla cestu do branky hostů. Orli byli i nadále lepším týmem, ale jedinou větší šanci nedokázal v přesilovce zužitkovat Radim Matuš.

V závěrečné dvacetiminutovce to vypadalo na nervydrásající podívanou. A taky ano, již po čtyřech minutách se málem dostal ke skórování hostující Brophey, kterého skluzem musel zastavil domácí maskovaný muž Marek Schwarz. Graz s nátlakem stále nepolevoval, ale v osmačtyřicáté minutě byl poslán do oslabení a Orli udeřili. David Bartoš téměř okopíroval svoji první branku utkání, když stál před Toivonenem a číhal na dorážku, která se mu i naskytla a Bartoš neváhal.

Dvougólový náskok stále ještě nezajišťoval klidnou dohru zápasu, což se potvrdilo v závěrečných třech minutách. Právě necelé tři minuty před koncem utkání totiž hosté odvolali brankáře a začali dobývat znojemskou pevnost. Vše se ještě umocnilo, když byli domácí hráči posláni do čtyř po vyhození puku mimo hřiště. Orli ale v poslední minutě využili odraženého puku, když Antonín Bořuta přestřelil celé hřiště a trefil prázdnou bránu Grazu, čímž pečetil výhru domácího celku.


Autor: Petr Frömel, Vojtěch Pojer

Pokora. Ta nás dovede k úspěšné sezóně, skromně hlásí Marek Schwarz

Druhé místo v tabulce, druhá vychytaná nula v sezóně. Znojemský brankář Marek Schwarz může být zatím spokojený. Zajímá vás, co mu udělalo další radost ve svém osobním životě mimo hokej? A co říká na nedělní výhru nad Grazem? Dočtete se v rozhovoru.

Vítězství 3:0 nad Grazem. Jak byste utkání zhodnotil?
Já dnes můžu říct jen to, že dnes kluci hráli opravdu výborně přede mnou. Já jsem neměl skoro žádnou práci, až na konci trošku. Z naší strany to byl famózní zápas, přistoupili jsme k tomu úplně skvěle už od začátku a já můžu klukům jenom poděkovat za to, jak mi skvěle pomohli.

Myslíte si, že vás ten bojovný výkon v pátek, který bohužel skončil smolnou prohrou, mohl nějakým způsobem nabudit?
Myslím si, že ano. V pátek jsme hráli fakt dobře a osobně jsem takhle dlouho po zápase naštvaný nebyl. O to víc jsem rád, že to dnes máme za tři body. Dnes jsem z našeho výkonu fakt nadšený!

Říkáte, že jste byl v pátek po zápase hodně naštvaný. Následně se vám ale narodil syn, tak to vám určitě náladu muselo hodně zlepšit...
V sobotu ráno mi manželka hodně, ale opravdu hodně spravila náladu (úsměv). Bylo to fakt ohromné zlepšení nálady a je to fantastický zážitek. Manželku obdivuji za to, jak to skvěle zvládla a je to opravdu neuvěřitelný zážitek.

Druhá nula v sezóně, to musí potěšit...
To je práce celého týmu. To, že výborně hrajeme, se odráží prakticky na všem. Díky tomu přichází nuly i naše postavení v tabulce. Pokud budeme k dalším zápasům takhle přistupovat, že budeme hrát s pokorou, nebudeme nikde na hrušce a létat v oblacích, tak to bude super a já věřím, že ta sezóna dobře dopadne!

Takže říkáte, že je tým poskládaný hodně dobře? Že si vše sedlo, jak by mělo?
Myslím si, že je to i vidět na tom ledě. Občas se stane nějaký výpadek, že se třeba zápas nepodaří, ale to se prostě stává. Zatím máme před sebou ještě dlouhou cestu, odehráli jsme teprve deset zápasů, ale myslím si, že to může něco napovědět o tom, jak na tom jsme.

Čekají vás teď dva venkovní zápasy. Villach a Linz, to budou obtížní soupeři...
Obtížní soupeři, přesně tak. Nebude to nic jednoduchého. Musíme k tomu ale znovu zodpovědně přistoupit a odehrát to na sto procent jako proti Grazu.


Autor: Tomáš Teplý

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 2 0 2 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 0 2
Antonín Bořuta 1 0 1 1 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Tomáš Guman 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 1 1 1 0
Radim Matuš 0 0 0 0 2
Petr Mrázek 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 1 0
Tomáš Plíhal 0 1 1 1 4
Jan Pohl 0 2 2 0 0
Marek Račuk 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 0 2 2 0 0
Josef Zajíc 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 22 0 22 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Jsme šťastní jak po sportovní rovině za výsledek 3:0, tak i po té osobní. Mára Schwarz je do hokeje takový fanatik a po včerejším narození syna mu dnes kluci pomohli k čistému kontu. To je pro něj asi nejkrásnější dárek. Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápas byl velmi těžký, museli jsme kluky udržet koncentrované a v nasazení, aby soupeři nedovolili nějaký brejk nebo přečíslení. Graz je umí využít. Chyb jsme ale udělali minimum a hráli to, co jsme si před zápasem řekli.

Fotogalerie

Související články