Orli Znojmo Orli Znojmo
17. kolo
EBEL - čt 2. 11. 2017
Znojmo
2:3
0:1, 1:1, 1:1
Klagenfurt

Znojmo těsně prohrálo s Klagenfurtem

Jednogólové manko z první třetiny Orli ještě smazat dokázali, avšak když soupeř následně odskočil o dvě branky, byli na to domácí hokejisté krátcí. Posedmé v řadě tak odcházejí z ledu poraženi.

Po počátečním oťukávání se jako první osmělili znojemští hokejisté, kteří začali čeřit vodu před gólmanem Klagenfurtu Tomášem Dubou. Z bezprostřední blízkosti zahrozil Bartoš, přečíslení dva na jednoho nepřesně zakončil Raška. Hosté útočili spíše jen z brejků, s nimiž ale neměl Schwarz velké problémy. Naopak před Dubou bylo stále rušno. Další velká šance přišla krátce po vhazování, po němž nadvakrát zahrozil Němec. S přibližujícím se závěrem ale začali hosté více pobývat ve svém útočném pásmu, a přestože se na ledě nedělo nic dramatického, najednou udeřilo. Marco Richter těžil z dobré práce za znojemskou brankou, a poté zblízka obhodil gólmana.

V prostředním dějství už bylo přeci jen k vidění více brankových příležitostí. Nejdříve se zaskvěl Schwarz proti Ganahlově dorážce, na druhé straně zase Duba neskutečně vychytal Yellow Horna v přečíslení. Změna skóre ale přišla až při přesilové hře Orlů. Erik Němec si krásným sólem středem obrany Klagenfurtu proklestil cestu až před klec a poslal kotouč ke vzdálenější tyči. Domácí zvýšili svou aktivitu a dokázali Dubu i nadále zaměstnávat. Studená sprcha však přišla s 34. minutou, kdy si Stefan Geier popojel mezi kruhy a dobře mířenou střelou propálil Schwarze. V samotném závěru Znojmo zasáhla ještě jedna krutá rána. Jan Lattner narazil jednoho z protihráčů na mantinel a byl z toho pětiminutový trest s následným vyloučením do konce utkání.

Dlouhá přesilovka KAC pokračovala i ve třetím dějství a vypadalo to, že se Orli bezpečně ubrání. Pak ale přišlo výborné střídání Rakušanů a Jamie Lundmark se ránou od modré čáry postaral o třetí zásah do znojemské sítě. S domácími to vypadalo nedobře, ale brzy přišlo povzbuzení v podobě snížení. Líbivá kombinace Radima Matuše a zakončujícího Marka Špačka překvapila jak obranu Klagenfurtu, tak gólmana Dubu. Ještě lépe mohlo být při jedné ze dvou nabídnutých přesilových her, ale Znojmo znovu potvrdilo, jak se v posledních zápasech trápí v koncovce. Domácí tým se snažil ze všech sil s nepříznivým výsledkem pohnout, zkusil i hru bez gólmana, ale vsítit vyrovnávací trefu už mu nebyl přáno.


Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Musíme se více tlačit do brány, nabádá navrátilec po zranění Dominik Tejnor

Dominik Tejnor přišel do Znojma jako letní posila, kvůli zranění ale odehrál svůj první ligový zápas až na konci října. Po návratu hodnotí svoji formu, příčiny proher i počáteční dojmy z ligy.

Máte za sebou několik zápasů po zranění, týmu se nedaří. Jak těžké je naskočit do zápasového tempa v takové situaci?
Nevím, jestli těžké. Já se snažím podat co nejlepší výkon a chci klukům pomoct. Kluci se snaží pomoct zase mně. Sérii proher musíme zlomit, bohužel štěstíčko se k nám nenaklání. Jdeme ale od zápasu k zápasu a věříme, že se to podaří.

Dominik Tejnor sice s týmem začal přípravu, těsně před prvním tréninkem na ledě se ale zranil

Několik posledních zápasů skončilo těsným výsledkem. Co chybí, že se Znojmu nedaří duely převážit na svoji stranu?
Nehrajeme tak, jak si představujeme. Potřebujeme se více tlačit do brány, chybí tomu taková zarputilost. Možná bychom mohli být více na puku, těžko říct. Na tréninku nám tam góly padají. Pak přijde zápas a najednou ty góly nedáváme.

Jde na náladě v kabině poznat, že se nedaří?
Jsme mladý tým a jdeme zápas od zápasu. Přistupujeme k tomu na sto procent. Utkání s Klagenfurtem skončilo, bude nový den a soustředíme se na dalšího soupeře.

Jak se cítíte po dlouhém zranění vy osobně?
Máme teď náročný zápasový program, takže cítím trochu únavu, ale snažím se tomu nepoddávat. Připravuji se na každý zápas tak, abych podal stoprocentní výkon. Zápas od zápasu je to ode mne lepší, ale ještě nejsem ve formě jako třeba vloni.

Po Innsbrucku vás čeká reprezentační přestávka. Může týmu delší přestávka pomoct?
Určitě! Ale my doufáme, že sérii proher zlomíme už v neděli proti Innsbrucku. O přestávce potrénujeme a zregenerujeme, což týmu rozhodně prospěje.

Proti Klagenfurtu jste hrál v první obraně, byl jste i na přesilovkách. Jde o náznak toho, že vám trenér věří?
Od trenéra cítím důvěru. S Jakubem Stehlíkem jsem dříve hrával v Chomutově, s ním si skvěle rozumím. Hraje se mi dobře, prostoru na ledě mám hodně. Jsem za to rád.

Jak vám vyhovuje EBEL?
Z těch několika zápasů jsem už něco zažil a vyhovuje mi. Tady člověk hraje opravdu hokej, není to jen o té taktice.

V lize je hodně cizinců, kteří rádi provokují. Jak s nimi komunikujete?
Moc jim nerozumím. Oni vždycky něco řeknou a já se jen zasměju. Podle mě je to víc naštve, když se na ně usměju.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 -1 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Tomáš Guman 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 -1 25
Radim Matuš 0 1 1 -1 0
Petr Mrázek 0 0 0 -1 0
Erik Němec 1 0 1 -2 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Tomáš Pastor 0 0 0 1 0
Marek Račuk 0 0 0 0 0
Adam Raška 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Marek Špaček 1 0 1 1 0
Dominik Tejnor 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 0 0 0 0 0
Josef Zajíc 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 19 3 16 84,21 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Byl to podobný zápas jako v Záhřebu. Máme spoustu střel, soupeře přestřílíme, ale nedáme gól. Hrozně se na branku nadřeme, zatímco soupeř využije naše chyby. Když to řeknu hloupě, na gól potřebujeme dvacet šancí, soupeři stačí tři. Na cokoliv se vymlouvat nebo plakat by ale bylo hloupé. Je na nás se z toho dostat. Musíme pracovat a mít víru v to, že se výsledky otočí.

Fotogalerie

Související články