Orli Znojmo Orli Znojmo
23. kolo
EBEL - ne 26. 11. 2017 - Nevoga aréna
Znojmo
6:5sn
4:3, 1:1, 0:1 - 0:0
Innsbruck

Orli v gólové přestřelce přetlačili Innsbruck

Po velmi divoké první třetině, ve které padlo sedm gólů, se zápas přeci jen uklidnil. Hosté dokázali pětkrát vyrovnat náskok Orlů, naposledy tři minuty před koncem. Divácky atraktivní hokej dovedl oba týmy až k samostatným nájezdům, ve kterých díky Němcovi zvítězil domácí tým.

Fanoušci, kteří se ve Znojmě stihli včas dostavit na svá místa, určitě nelitovali. Už zkraje 2. minuty obkroužil bránu Innsbrucku Mrázek a Radim Matuš dobře postavený před bránou jen doklepával do sítě Swetteho. Vedení ale Orlům vydrželo jen chvíli. O přesný zásah Žraloků se ránou bez přípravy z mezikruží postaral bývalý znojemský bek Lubomír Štach. To ale byla jen ochutnávka z přestřelky první třetiny. Zpět vrátil vedení domácímu celku Tomáš Guman, jenž pohotově zacílil odražený kotouč do brány. O minutu později ale další ex-znojemský hráč Ondrej Šedivý ze samostatného úniku překonal Schwarze. A to bylo ze hry ukrojeno zatím jen necelých osm minut!

Po krátkém oddechu si Orli potřetí v utkání vystříleli vedení, tentokrát si gólmana Žraloků ukázkově vychutnal Petr Mrázek. Ale abychom se drželi tradice, ani nyní náskok Znojemských nevydržel. Hunter Bishop z mezikruží zaskočil Schwarze a na časomíře svítil stav 3:3. Závěrečnou třešničkou bláznivé třetiny se stal přesilovkový gól Coltona Yellow Horna, který trefil horní růžek innsbrucké svatyně.

Prostřední dějství bylo pravým opakem toho prvního. Do znojemské klece se místo Schwarze postavil Tomáš Halász, na druhé straně René Swette na svém stanovišti zůstal. Hráči před nimi se začali více soustředit na své defenzivní úkoly a utkání se přeci jen zklidnilo. A přestože přišly na řadu i přesilovky, zůstaly nevyužity. Vytouženého srovnání se ale Žraloci přeci jen dočkali. Až v druhé půli třetiny se nehlídaný Andrew Clark prosadil střelou nad Halászovo rameno. V hodně rozkouskovaném závěru přišlo několik trestů a v posledních pár vteřinách také další gól. Pátý kotouč za záda Swetteho poslal po ideálním Hornově pasu skrz brankoviště zcela neobsazený Petr Mrázek.

Hubený náskok Znojma dával tušit, že se ve třetí třetině ještě dočkáme velkého drama. A to se také splnilo. Žraloci se opět drali za vyrovnáním, ale Halász s vydatnou pomocí svých obránců odolával. Na druhé straně se mohl o klid na znojemských hokejkách postarat dobře hrající Mrázek, ale v přečíslení neuspěl. Před bránou Orlů bylo občas dusno, blízko ke skórování měl Ouellet-Blain, který si ale tak dlouho popojížděl před Halásze, až o puk přišel. Snaha Innsbrucku o vyrovnání ale i tentokrát přinesla svou odměnu. Tři minuty před sirénou rozradostnil Hunter Bishop šikovnou tečí svůj tým, který tak stejně jako před třemi týdny dotáhl utkání se Znojmem do prodloužení.

V něm se ale i přes několik dobrých šancí hráči neprosadili, rozhodnout tak musely až napínavé samostatné nájezdy. Jako jediný úspěšný exekutor se v nich prezentoval Erik Němec.


Autor: Vojta Pojer, Petra Matůšová

Petr Mrázek: Byli jsme lepším týmem, dva body jsou ztráta

Petr Mrázek zažívá povedené období. Nedělní duel proti Innsbrucku ovládl třemi kanadskými body a velkou měrou se tak postaral o třetí domácí výhru v řadě. V rozhovoru hodnotí zápas, ale také mluví o souhře se svými spoluhráči.

Jak hodnotíte zápas s Innsbruckem?
Vyhráli jsme po nájezdech, ale myslím si, že je to pro nás ztráta. Měli jsme vyhrát za tři body, protože jsme dle mého názoru byli lepším týmem. Směrem dopředu to bylo dobré, ale v obraně jsme bohužel vyrobili nějaké chyby a skončilo to pět pět. To nás trošku mrzí, ale dva body bereme.

Innsbruck vlastně pětkrát dorovnal jednogólové manko, téměř vždy okamžitě po vstřeleném gólu Orlů. Co jste si říkali v kabině?
Po první třetině jsme si v kabině sedli a řekli jsme si, že se musíme vyvarovat toho, abychom nedostávali tak rychlé góly. Více se musíme koncentrovat na obranu. Myslím si, že od druhé třetiny se nám to celkem dařilo. Škoda, že vždycky rychle dorovnali. Zbytečně jsme se potom strachovali o výsledek.

Proti Innsbrucku jste zaznamenal tři body. Z osobního hlediska tedy pravděpodobně panuje spokojenost…
Hrálo se mi dobře třeba v porovnání se zápasem v Salzburgu. Všechny ty naše góly plynuly z toho, že jsme celá formace dobře pohybovali. Směrem dopředu jsme měli i nějaké další šance, ale nepovedlo se je využít.

Ve třetí třetině jste měl jednu velkou šanci…
Erik mi nahrál a já jsem objížděl hráče. Za mnou jel ještě jeden hráč a ten mi sekal do hokejky. Chtěl jsem střílet, ale jak jsem cítil toho hráče za mnou, tak jsem chtěl objet bránu. Už si nepamatuju, jestli jsem spadl sám, nebo k tomu pomohl ten protihráč.

Jak se vám hraje s Erikem Němcem?
S Erikem Němcem a Radimem Matušem jsme si sedli, jsme hodně dobří kamarádi. Jsme skoro stejně staří, takže si máme hodně co říct. Naše největší přednost je to, že všichni tři jsme hodně brusliví. Když máme dobrý pohyb, přibývají i šance. Tím se nám to vyplácí. Už například ve Vídni jsme tam měli nějaká povedená střídání.

V posledních zápasech hrajete i přesilovky…
Přesilovky normálně hraju s klukama z formace. V neděli jsem na led naskočil s Yellow Hornem, protože šlo o variantu čtyři na tři. Výborně mě našel a já už jen zamířil do prázdné branky. Za to mu patří velké díky.

Se Salzburgem hrajete třikrát v krátkém sledu. Jak na ně?
Minulý zápas v Salzburgu se nám nepovedl. Musíme se na ně hodně připravit, oni jsou opravdu bruslaři a v té rychlosti si nahrávají skoro do prázdné branky. Musíme tam jet s čistou hlavou – hrát útočně jako dneska a lépe v obranné fázi.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 2 2 -3 0
Marek Biro 0 1 1 0 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 -1 0
Tomáš Guman 1 0 1 0 0
Jan Lattner 0 1 1 -2 0
Radim Matuš 1 0 1 1 0
Adam Miller 0 0 0 -2 0
Petr Mrázek 2 1 3 2 0
Erik Němec 1 1 2 3 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Tomáš Pastor 0 0 0 0 2
Tomáš Plíhal 0 0 0 0 0
Michal Plutnar 0 0 0 -1 0
Adam Raška 0 1 1 0 0
Jakub Stehlík 0 1 1 -2 2
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 -2 0
Dominik Tejnor 0 0 0 1 0
Colton Yellow Horn 1 1 2 -3 0
Josef Zajíc 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Halász 45 19 2 17 89,47 0 0
Marek Schwarz 20 7 3 4 57,14 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Mrzí nás ztráta bodu, obzvlášť ten pátý gól tři minuty před koncem, kdy jsme prakticky všechny hráče měli pokryté, ale stejně tam puk padl. Dali jsme pět branek, ovšem po hloupých chybách inkasovali. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme zápas zvládli vítězně a chtěl bych velmi poděkovat divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a povzbudili nás i ve chvíli, kdy se nám zrovna moc nedařilo. I díky nim jsme dnes uspěli.

Fotogalerie

Související články