3:0, 0:0, 1:1
1/3
2/3

Salzburg rozhodl o svém vítězství již v první třetině

Znojemští hokejisté nedokázali Salzburgu oplatit porážku z minulého týdne a město skladatele Mozarta opouštějí bez bodového zisku. Jedinou trefu Orlů zaznamenal na začátku třetí třetiny obránce Jakub Stehlík.

Hráči Salzburgu odstartovali utkání o poznání lépe a už od prvních vteřin se usídlili před Halászem. Brzy se tak urodila první přesilovka domácích a krátce po ní také úvodní branka. Rychlý útok býků zakončoval po křižné přihrávce Alexander Rauchenwald. Znojemští se do šancí prokousávali o poznání obtížněji a Starkbaum v rakouské kleci neměl tolik práce. To Halász si na nedostatek zákroků stěžovat nemohl. Dlouho odolával tlaku soupeře, ale další přesné trefy ze strany Salzburgu přeci jen přišly. V šestnácté minutě proklouzl Orlům do samostatného úniku Brant Harris a jeho bekhend skončil za zády znojemského gólmana. A o chvíli později uzavřel účet první třetiny z mezikruží John Hughes.

Prostřední část hry již přinesla větší aktivitu na hokejkách Znojma. Ovšem gólově se hosté vyjádřit nedokázali. Přestože si několikrát vytvořili tlak a usadili se ve svém útočném pásmu, Starkbaum si s šancemi Orlů bez větších obtíží poradil. Navíc defenzíva Salzburgu svému brankáři výrazně pomáhala s případnými dorážkami. Jihomoravanům nevyšla ani slibná přesilovka v polovině duelu. Na druhé straně kluziště byli domácí blízko gólu po střele Harrise, po níž zazvonila tyčka Halászovy svatyně.

Vstup do třetí třetiny ulehčila Orlům přesilovka, která sice ještě zůstala nevyužita, ale dvě vteřiny po jejím skončení snížil Jakub Stehlík. Znojemští záhy ještě víc ožili a tentokrát se už Starkbaum ve svém brankovišti hodně zapotil při odrážení útoků hostujícího celku. Orli velmi toužili po kontaktním gólu, ale střeleckou smůlu ne a ne protrhnout. A tak vzali závěr utkání do svých rukou domácí. Peter Mueller rezolutně odmítl jakékoliv drama a gólem na 4:1 uhasil i poslední naději Znojma.

Roman Šimíček (Znojmo): První třetina byla z naší strany velice špatná. Hráli jsme bez důrazu a nebruslili jsme. O přestávce jsme si něco řekli a bylo to opět něco jiného. Změnil se obraz naší hry a místy jsme Salzburg i přehrávali. Hokej se ale hraje na góly a pokud neproměníme ty šance, co máme, je to těžké. My potřebujeme na jeden gól deset střel a to je ten rozdíl mezi námi a soupeřem.

Po minulém utkání jsme pracovali na hře ve čtyřech. Ta se nám dnes sice dařila, ale naopak jsme propadli při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Pokud se věnujeme jedné věci, vypadne nám ta druhá. To se bohužel opakuje pořád dokola. Stojím si za tím, že ten tým má svoji kvalitu, avšak je mladý a nevyzrálý. Salzburg sice není tak rychlý jako my, ale umí si podržet kotouč na holi.