Orli Znojmo Orli Znojmo
26. kolo
EBEL - pá 8. 12. 2017
Znojmo
3:4p
1:0, 1:2, 1:1 - 0:1
Salzburg

Orli nad býky třikrát vedli, nakonec berou jen bod

Po úvodní třetině mohli být domácí spokojenější, do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem. V té druhé se však dokázal prosadit i Salzburg a po čtyřiceti minutách o vítězi jasno nebylo. Ani závěrečná část rozhodnutí nepřinesla, znovu se tak muselo ve Znojmě prodlužovat a tentokrát se z bonusového bodu radoval soupeř.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté, a to zejména díky brzké přesilové hře. Znojemští hokejisté ale díky výbornému Marku Schwarzovi oslabení přečkali a sami se poté pustili do útočení. Neustále ohrožovali soupeřovu bránu a tlačili se do útoku. Jejich snaha se zúročila po výborné akci druhé útočné formace. Odražený kotouč se ve dvojnásobné přesilovce dostal k volnému Eriku Němcovi, který nekompromisně zavěsil do odkryté klece.

Druhá třetina ale pro domácí nezačala příliš dobře. Orli se dostali do oslabení, které proměnil přesnou střelou k tyči Thomas Raffl. Nedlouho na to se ale přihlásilo o slovo znovu Znojmo. Colton Yellow Horn z rohu našel parádním pasem volného Tomáše Plíhala, který přesnou střelou trefil pravý horní růžek soupeřovy klece. Salzburg ale nekapituloval. Ve 35. minutě se prosadil přesnou trefou Julien Brouillette a bylo znovu vyrovnáno.

Třetí perioda se nesla ve vyrovnaném duchu. Mužstva se střídala v útočení a šance byly na obou stranách. Zhruba v polovině třetiny využil zaváhání obrany soupeře Radek Číp, který naznačil přihrávku a přesnou střelou překonal Starkbauma. Salzburg ale nehodil flintu do žita. Při podobné situaci jako u první branky hosté zúročili přihrávku do mezikruží a přesná střela do horního růžku branky v podání Juliena Brouilletta znamenala další vyrovnání a utkání šlo do prodloužení.

Samotné prodloužení vyšlo lépe hostům. Ti po přesné přihrávce Raffla zásluhou Branta Harrise rozhodli utkání ve svůj prospěch a i potřetí v průběhu dvou týdnů nad Znojmem vítězí.


Autor: Petr Frömel, Tomáš Teplý

Salzburgu stačilo využít naše chyby, hledá důvody prohry Tomáš Plíhal

Tomáš Plíhal čekal na první gólový zásah dlouhých devatenáct utkání. Proti Salzburgu se sice dočkal, na výhru však jeho branka nestačila. "Soupeři stačilo využít naše chyby, my se na góly hrozně nadřeme," hodnotí v rozhovoru.

Jak hodnotíte zápas se Salzburgem?
Těžké utkání. Kdybychom vyhráli, mluvilo by se lépe. Ale prohráli jsme, přestože jsme dřeli. Salzburg má zkušený tým. My jsme udělali několik chybiček, které oni okamžitě potrestali. Soupeř sice také dělá chyby, ale oni ty naše potrestají, my zase ne. To byl ten rozdíl, díky kterému Salzburg bral o bod více.

Vy osobně jste si připsal první branku v sezóně. Čekal jste na ni téměř polovinu sezóny…
Dal jsem sice gól, to je super, ale měli jsme vyhrát. Je jedno, kdo ty branky dává, ale musíme vyhrávat.

Salzburg působil dojmem, že góly dává snadno. Znojmo se naopak na branky nadře. Proč?
Máte pravdu. My se na ty góly hrozně nadřeme. Byli jsme lepší, měli jsme dobrý pohyb, stříleli jsme, ale jim stačilo to, co měli. My musíme mít dvakrát více šancí, abychom dali stejný počet gólů.

Jaký je klíč ke zlepšení?
Každý sám musíme na tréninku více trénovat střelbu. Když to člověk bude poctivě trénovat, v tom zápase se to prostě musí projevit.

Jaké je to hrát během čtrnácti dnů třikrát se stejným týmem?
Já nevím. Podle mě je to úplně jedno, jestli to je Salzburg, nebo Klagenfurt.

Salzburg měl špatný vstup do sezóny, poslední dobou ale sbírá body poměrně pravidelně…
Podle mě hráli dobře celou dobu, možná se jim začátkem nedařilo výsledkově. Třeba se rozehrávali, ale to my také. Na toto se vůbec nemůžeme vymlouvat, musíme se soustředit na své výkony.

Velmi dobře se prezentuje mladá formace ve složení Němec – Matuš – Mrázek…
Tihle kluci hrají velmi dobře už delší dobu. Nemůžeme ale po dvaceti zápasech házet na ně roli tahounů. Jsou to mladí kluci, oni se potřebují vyhrát. Můžeme na ně spoléhat třeba příští sezónu. My, ti starší a zkušenější, bychom mužstvo měli táhnout.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Jiří Beroun 0 0 0 -1 0
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 1 1 0 0
Radek Číp 1 0 1 1 0
Tomáš Guman 0 0 0 -1 2
Jan Lattner 0 0 0 -1 0
Radim Matuš 0 0 0 -1 2
Adam Miller 0 2 2 1 0
Petr Mrázek 0 1 1 -2 0
Erik Němec 1 0 1 0 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Tomáš Plíhal 1 0 1 -1 0
Michal Plutnar 0 0 0 -1 0
Adam Raška 0 0 0 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 -1 2
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Dominik Tejnor 0 1 1 1 0
Colton Yellow Horn 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 63 36 4 32 88,89 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Jakeš (Znojmo): Byl to divácky atraktivní zápas. Třikrát jsme vedli, bohužel na vítězství to nestačilo. Rozhodla o něco větší hokejovost na straně soupeře, my jsme se na góly opět nadřeli. Tým je dobře připravený, máme kondici, bohužel nedáváme góly. Musíme se pokusit vzchopit do dalších utkání, každý zápas je pro nás velmi důležitý.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 7. 12. 2017

Ring volný! Orli vyzývají k odvetě býky