Orli Znojmo Orli Znojmo
32. kolo
EBEL - út 26. 12. 2017
Znojmo
1:2p
0:1, 0:0, 1:0 - 0:1
Vídeň

Birova dělovka dvě minuty před koncem přinesla Orlům bod proti mistrovi

Znojmo sehrálo s Vídní velmi vyrovnaný zápas. Dvě minuty před sirénou vyrovnal na 1:1 Marek Biro, avšak zápas do vítězného konce domácí dotáhnout nedokázali. V první minutě prodloužení si bonusový bod zajistili Capitals.

Orli nastoupili ke svátečnímu zápasu před velmi slušně zaplněnou Nevoga arénou aktivně. Přesto to však byla Vídeň, kdo měl první větší šanci zápasu. Schneider se uvolnil před Schwarzem, vyčkal a pokusil se vystřelit, jeho projektil ale minul zcela odkrytou část brány. Znojmo se sice i nadále snažilo, ale Bartošova velká šance z úniku se minula účinkem. Gól tak vstřelili hosté, Rafael Rotter našel odražený puk před znojemskou bránou a zakončil.

Druhé dějství nabídlo velmi vyrovnaný hokej, žádná ze soupeřících stran neměla vyloženě navrch. Jedinou vyloženou šanci prostřední dvacetiminutovky neproměnili domácí, když se puk po střele od modré čáry ocitl za vídeňským maskovaným mužem, než se ale stihl dokutálet do brány, přijíždějící obránce jej stihl odpálit do bezpečí.

Třetí část nabídla velmi pohledný hokej ve znamení znojemské touhy za vyrovnáním. Hned z úvodu třetiny ale události spíše napovídaly vyrovnání hostů. Nödl si počíhal u brány a po skvěle mířené přihrávce vystřelil, ale trefil pouze tyč. O deset minut později se k podobnému jevu uchýlilo znovu, tentokrát napálil tyč Cuma, který brankovou konstrukci orazítkoval z mezikruží.

Následně se ale už dostali na koně domácí, kteří začali stupňovat tlak, a nakonec se jim jejich úsilí vyplatilo. Téměř ihned poté, co Schwarz odjel na střídačku, se prosadil Marek Biro, na jehož tvrdou ránu od modré Lamoureux nedosáhl. V základní části už poté ani jeden tým neskóroval, došlo tak na prodloužení, ve kterém byli úspěšnější Caps. Do samostatného úniku se dostal Kelsey Tessier, na jehož ránu pod lapačku byl znojemský gólman krátký.


Autor: Lukáš Caha, Vojtěch Pojer

Hráli jsme s Vídní vyrovnaný hokej a koncovka nás stála body, uvědomuje si Marek Biro

Marek Biro se v duelu s Vídní postaral o vyrovnávací trefu na 1:1 a zajistil tak Orlům bod za prohru v prodloužení. Po zápase ale příliš spokojený nebyl. „Vídeň dnes byla k poražení. Nechci říkat, že jsme byli lepší, ale minimálně se hrál vyrovnaný hokej,“ říká v rozhovoru.

Jak hodnotíte zápas?
Já si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Splňoval všechny kritéria derby. Bylo tam nasazení i osobní souboje. Diváci byli taktéž úžasní. Dnes se nemáme za co stydět. Nehrajeme špatně, jen nedáváme góly. Problém máme taky v přesilovkách, proti takovému týmu jako Vídeň musíme nějaké využít, jinak lze těžko pomýšlet na úspěch.

V posledních čtyřech zápasech jste nastříleli jen tři branky…
Musíme se více tlačit do brány. My obránci zase musíme více střílet od modré čáry a puk musí projít. Hodně se nám totiž stává, že ty střely obránci zblokují. Když máme za třetinu šest střel, tak je to málo.

Bylo znát, že Vídeň před duelem prohrála třikrát v řadě?
Vídeň dnes byla k poražení. Nechci říkat, že jsme byli lepší, ale minimálně se hrál vyrovnaný hokej. Je to škoda, protože se mi zdálo, že nebyli tolik nebezpeční jako třeba minule. Nechci tvrdit, že byli poloviční, ale tři body se s nimi uhrát dalo, kdybychom byli efektivnější v koncovce.

Vy osobně jste dal důležitý gól dvě minuty před koncem. Jak se situace seběhla?
Před tím střídáním jsem se domluvil s Michalem Plutnarem, že si vyměníme strany, abychom mohli střílet z první. Posílal jsem mu puk na první, aby vystřelil, ale nepřihrál jsem dobře, tak mi to vrátil a já jsem okamžitě vypálil a zapadlo to do branky.

Přes sto minut Orli doma nevstřelili branku. Nebyla s přibývajícím časem cítit frustrace?
My to takhle statisticky nevnímáme. Štve nás, že nedáváme góly, ale největší chyba by byla, kdybychom na to mysleli v průběhu zápasu. To by bylo špatně.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Jiří Beroun 0 0 0 1 0
Marek Biro 1 0 1 1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 -1 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 -1 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Tomáš Guman 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 -1 2
Radim Matuš 0 0 0 0 0
Adam Miller 0 0 0 0 0
Petr Mrázek 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 0 0 0 0
Tomáš Pastor 0 0 0 0 0
Tomáš Plíhal 0 0 0 1 0
Michal Plutnar 0 1 1 1 0
Adam Raška 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 2
Colton Yellow Horn 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 23 2 21 91,30 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Jakeš (Znojmo): Bylo to derby se skvělou atmosférou, hrálo se nahoru, dolů. Hráči to trochu cítili a první třetina byla z naší strany docela opatrná. Od druhé části jsme si místy vytvářeli tlak, nakonec přišlo zaplaťpánbůh vyrovnání. Věděli jsme, že Vídeň je silná při hře tři na tři, ale bohužel přišla chyba a soupeř rozhodl. Bod je pro nás v současné situaci asi málo. Musíme dále tvrdě pracovat a věřit, že se to zlomí.

Fotogalerie

Související články