UTE Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. UTB (7:1)

První třetina přinesla poměrně aktivní podívanou ze strany domácích hokejistů. Už ve čtvrté minutě byli fanoušci na znojemském zimním stadionu svědky první ostré střely. Gleb Zelenkov s pomocí Jana Bulína poslal své barvy do vedení, když z těsné blízkosti našel u vyrážečky hostujícího Sagiho skulinku, kterou propasíroval puk rovnou do sítě. Další zajímavá akce byla k vidění v sedmé minutě. Hrubého pokus z vrcholu kruhu se po vyražení maďarským brankářem snažil dorazit ještě Jan Bulín. Puk ale jen o centimetry minul svůj cíl.

Úvodní dějství rovněž doprovázely četná vyloučení na obou stranách. Jednu z mnoha přesilových her se podařilo využít Janu Bulínovi. Znojemský útočník navýšil náskok červeno-bílých barev střelou do pravého horního rohu necelé čtyři minuty před zazněním sirény ohlašující konec třetiny. Kousek od úspěchu byl také Martin Kosnar. Jeho dělovku od modré ale nedokázal žádný z jeho spoluhráčů dorazit do brány.

Druhou dvacetiminutovku začali svěřenci Miroslava Vybírala opět ve velkém stylu a už po dvaceti vteřinách hry rozvlnili síť hostujícího celku. Jan Bulín dorazil Brabcovu střelu z mezikruží a připsal si tak v utkání proti UTE Budapešti svoji druhou branku. Stejně jako první třetina, ani druhá nebyla v oblasti častého vylučování výjimkou. Tentokráte se díky přesilové hře dostali do šance i hosté. Norbert Galos prudkou střelu nad lapačku domácího brankáře snížil náskok, který si Jihomoravští hokejisté doposud vytvořili.

To ale nebylo ze druhého dějství rozhodně vše. Po této jediné významné akci ze strany Budapeště se u kotouče pohybovali opět už jen domácí hráči. Ve třicáté první minutě skóroval po zmatku před Sagiho klecí Samuel Rudy. Na něj asi o necelou minutu později navázal ještě Patrik Bulín, který prudkou střelou z okraje pravého kruhu překvapil hostujícího gólmana – 5:1. Mírné vzrušení přišlo ještě těsně před koncem třetiny, kdy Tomáš Sigmund rozezvonil tyčku Sagiho klece.

Třetí třetina začala volným tempem. Orli neměli kam spěchat a Budapešť utkání už téměř neměla šanci změnit. Přesto se však závěrečné dějství bez branky ze strany domácího celku neobešlo. Jakub Stromko vstřelil šestou branku, když našel skulinku u lapačky hostujícího brankáře. Domácím tento výsledek ještě nestačil a poslední minutu a půl před zazněním závěrečné sirény ohlašující konec zápasu skórovali znovu. Samuel Rudy našel mezeru mezi betony maďarského gólmana a upravil tak skóre zápasu na 7:1.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dnes jsme nebyli disciplinovaní a to nás stálo spoustu sil. Je to věc na které musíme zapracovat. Prodloužení bodové a vítězné série jsou pro nás pozitivní.