Okanagan Hockey Club
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. OKA (5:3)

První dějství začalo z pohledu obou celků velmi opatrně. Delší dobu nebyla na ledě k vidění žádná nebezpečná akce. Do slibné situace se dostal až v páté minutě Patrik Bulín. S jeho střelou si ale hostující brankář dokázal s pomocí svého pravého betonu poradit. Domácí hráči se i nadále drželi v útočném pásmu a ve dvanácté minutě se dočkali svoji první ostré střely. Gleb Zelenkov se těsně před bránou ujal puku a podél pravého betonu hostujícího brankáře jej nasměroval přímo do sítě. Po zbytek prvního dějství pak byla situace na ledě poměrně klidná.

Ve druhém dějství se ke slovu dostali hosté. Ti dokázali využít přesilové hry a ve třicáté minutě srovnali stav utkání na 1:1. Müller obdržel za pravou tyčku domácí klece přihrávku. Kolupaev se vydal chránit tento prostor, avšak nepočítal s tím, že hostující hráč bude volit přihrávku před bránu na zcela volného Bogdana Stupaka. Druhý jmenovaný pak neměl sebemenší problém zavěsit puk do prázdné klece.

Orli se ale srovnaného stavu nezalekli a pro svého soupeře si připravili poměrně rychlou odpověď. Jonáš Růžička přesnou střelou kolem ruky padajícího Reisingera poslal do sítě Okanaganu druhý gól. Hosté se poté na ledě projevovali o něco více a na chvílemi se stěhovali do útočného pásma. Žádná další branka ve druhém dějství ale k vidění nebyla.

Závěrečná část hry přinesla z celého utkání nejzajímavější podívanou. Hosté hned ze začátku poslední dvacetiminutovky srovnali zásluhou Felixe Müllera. Po vyloučení na znojemské straně pak o pár minut později následoval další gól Okanaganu. René Trötham se dokázal ve shluku těl před domácí klecí zorientovat jako první a hravě propasíroval puk za Kolupaevova záda – 2:3.

Orli se ale jednogólové ztráty nezalekli a připravili si pro svého soupeře rychlou odpověď. Lukáš Zmeškal se ocitl v těsné blízkosti Reisingerovy branky a se střelou rozhodně neváhal – 3:3. Svěřenci Miroslava Vybírala ale stále nebyli se stavem, který svítil na světelné tabuli, spokojeni. V padesáté sedmé minutě byl na ledové ploše k vidění ukázkový gól v podání Mirka Bazala. Znojemský útočník se hravě protáhl mezi celou hostující pětkou a sebejistě zakončil kolem lapačky maskovaného muže.

Hosté se ale nechtěli jen tak vzdát a po vyloučení na straně domácího týmu se rozhodli zkusit štěstí při hře bez brankáře. Na chvíli se sice usadili v útočném pásmu, ve výsledku se jim tento tah však vůbec nevyplatil. Lukáš Zmeškal si připsal druhou branku v utkání, když namířil ze středního pásma rovnou do odkryté sítě Okanaganu – 5:3.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Potřebovali jsme si prožít takovýto zápas. Byli jsme dva týdny bez utkání a bylo to na nás znát. Ukázli jsme ale srdce a velkou bojovnost.