Linz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LIN (7:6)

V první třetině byli aktivnějším týmem jednoznačně hosté. Byl to právě Linz, který byl většinu času na puku a dokázal toho zužitkovat, když se hned ve třetí minutě trefil Paul Koudelka a poslal svůj tým do vedení poté, co si počkal na modré čáře na spoluhráčovu přihrávku a pak zamířil sám na branku Orlů, kde překonal znojemského brankáře. V sedmé minutě hosté svůj náskok ještě navýšili, když poslal Paul Koudelka zpoza branky přihrávku Leevimu Ahonenovi, který z bezprostřední blízkosti zamířil přesně za Veličkova záda. Vzápětí tedy domácí využili oddechového času, přesto byli poté na puku stále převážně hosté, z čehož těžili ve dvanácté minutě, když se z mezikruží trefil Krisztian Konya, a tak hosté získali již třígólový náskok, se kterým odcházeli do kabin.

Do druhé třetiny však vlítli jiní Orli. Hned v pětadvacáté minutě se v přesilové hře trefil Richard Miščík a Orli pomalu začali stahovat gólové manko. O dvě minuty později měl Toth hodně práce s Pišovou dorážkou, brankář hostů si však nakonec poradil. Další gól Orlů tak přišel ve třicáté minutě poté, co se puk po zmatku před brankou hostů odrazil od brusle jednoho z domácích, kotouče se ujal Hladil, který ho nahrál Ondřeji Svobodovi, ten ujel sám na brankáře hostů a úspěšně ho prostřelil. Další přesilové hry domácí využili ve třicáté třetí minutě, když vsítil gól do branky hostů Tomáš Sigmund. Třígólové manko Orlů tak bylo smazáno a hra pokračovala oddechovým časem pro tým hostů. Orli však byli na ledě ve druhé třetině jasně lepším týmem, a toho také zužitkovali, když se trefil v osmatřicáté minutě opět Ondřej Svoboda. Orli tak mohli odcházet do kabin s jednogólovým náskokem.

Hned na začátku další třetiny Orli svůj náskok ještě navýšili a využili přesilové hry, když odražený puk nasměroval z levého kruhu do branky Lukáš Zmeškal. V devětačtyřicáté minutě se trefil opět Lukáš Zmeškal poté, co nasměroval odraženou střelu Martina Kosnara za záda brankáře hostů. Orli tak již vedli o tři góly, vzápětí však hosté vsítili branku a snížili náskok Orlů na dva góly, když se po Lieschově přihrávce trefil Christian Schmiedmayer. Ve čtyřiapadesáté minutě byl vyloučen hráč hostů, čehož o minutu později využil Lukáš Zmeškal, který nasměroval přihrávku Marka Štěpanovského do odkryté branky hostů a připsal si tak hattrick. Hosté se však nevzdávali a v devětapadesáté minutě se trefil Kilian Frühwirt a o třicet vteřin později Christian Schwarzbauer. Hosté se ještě snažili vyrovnat, zápas se však chýlil ke konci, a tak jim nepomohla ani následná hra bez brankáře. Orli tak nakonec Linz porazili 7:6.