Orli Znojmo Orli Znojmo
N9
EBEL - pá 2. 3. 2018 - Nevoga aréna
Znojmo
2:3p
0:0, 2:2, 0:0 - 0:1
Dornbirn

Orli těsně nestačili na Dornbirn, naděje na play-off zhasla

Domácí se po bezbrankové první třetině ujmuli ve druhé části hry vedení, na což ale hosté velmi rychle zareagovali a strhli vedení na svou stranu. Znojmo sice vyrovnalo, ale nestihlo rozhodnout v základní hrací době, v prodloužení byli úspěšnější buldoci.

Začátek zápasu se nesl ve velmi opatrném duchu. Hokejisté obou týmů se jen těžko prokousávali do útoku a opravdových šancí se urodilo také málo. Jen s minimem přerušení navíc hra ubíhala poměrně rychle. Trochu vzruchu přinesla snad jen střela z hodně ostrého úhlu v podání Grabher Meiera, na druhé straně pak v 15. minutě poprvé více rozehřál domácí fanoušky Bořuta, ale střela ani následný pokus o dorážku nenašly svůj cíl v rakouské kleci. Nepříliš atraktivní podívaná tak skončila po svém prvním dějství bez gólu.

To na startu druhé třetiny už to bylo přeci jen o něčem jiném. Domácí se velmi rychle prosadili, konkrétně obránce Antonín Bořuta se při signalizovaném vyloučení procpal před bránu Dornbirnu a bekhendem poslal své barvy do vedení. Vzápětí mohli Orli vést o dva góly, ale další střela obloučkem skončila pouze na horní síti. Buldoky ale úvodní znojemský tlak nijak nevyvedl z míry a rychle odpověděli. V přesilové hře se po obléhání jihomoravské klece trefil svou dělovkou Jerome Leduc. A po chvíli dokonali hosté perfektní obrat. Geniální přihrávku do mezikruží nešlo neproměnit a Christopher D´Alvise také sám před Halászem nezaváhal. Orli ale dokázali ještě před druhou sirénou zareagovat. Erik Němec využil nápor své formace a zametl odražený kotouč do odkryté brány.

V přesilovce z úvodu třetí části hry se sice Znojemští na dlouhou dobu usadili před klecí Dornbirnu, ale ani Matuš ve své tutovce neusměrnil touš mezi tři tyče. I nadále pokračovala asi nejatraktivnější část utkání. Orli dostali soupeře pod neskutečný nápor, ale z dlouhých minut před bránou Rakušanů vzešly jen dvě tyčky. Ovšem i na druhé straně kluziště se hosté přihlásili o slovo a Haußle osamocený před Halászem mohl dlouho zpytovat svědomí. Rinne ve svatyni hostů si odpočinul při přesilové hře svého týmu, ale ani závěrečná snaha Jihomoravanů nevedla k vytouženému vítěznému gólu.

V prodloužení vyšla hra vabank lépe hostům. Již po třiceti vteřinách překonal po rychlém přečíslení znojemskou obranu Jerome Leduc.


Autor: Vojta Pojer, Petra Matůšová

Miroslav Fryčer: V Bolzanu budeme hrát na maximum. Pokud mi bouchnou saze, tak je zle

Miroslav Fryčer vede Znojmo jako hlavní trenér od poloviny února. Přestože měli Orli na startu nejhorší pozici ze všech týmů, dokráčeli pod jeho vedením až do těsného kontaktu s postupovými pozicemi. Přečtěte si jeho hodnocení.

Po dnešku už je jasné, že letos Orli play-off neuhrají…
Teď už je to jasné. Chtěli jsme se alespoň rozloučit nějak důstojně před našimi fanoušky. Hráli jsme na tři formace, protože hodně kluků je nemocných nebo zraněných. Za ten bod proti Dornbirnu, který přijel v plné sestavě, jsme rádi. Od kluků jsem chtěl, aby na ledě nechali maximum, což také splnili.

V zápase ale bylo hodně gólových šancí...
To už není třeba se o tom ani bavit, jelikož to je asi celosezónní problém. Za tu dobu, co jsem tady, tak to je skoro umění některé šance nedat. To už tak je, asi pláču na špatném hrobě.

Vy jako vynikající hráč máte hodně zkušeností. Čím si myslíte, že to je?
To je jednoznačně psychika! Jde o ten zlomek sekundy, kdy se ten útočník musí rozhodnout. Na Dornbirnu to krásně šlo vidět. Když měl šanci, tak gól prostě dal. My jsme jich měli deset, ale ten zlomek vteřiny, takové to sebevědomí, prostě chybělo.

Viděl jste nějakou změnu mužstva od doby, kdy jste přišel?
Byla tam vidět snaha. Co se klukům řeklo, to dělali. Chtěli se sezónou ještě něco udělat. Potěšilo mě, že jsme nějaké ty body uhráli. Kluci do hry dávali maximum. Toho jsem momentálně chtěl docílit, když už ne teda play-off.

S čím pojedete v neděli do Bolzana?
Ten, kdo mě zná, tak si netroufne říct, že nebude motivace do zápasu. To je tak na to, abych někoho přetáhl. Já jsem sice hodnej strejda, ale když mi bouchnou saze, tak je zle. Dokud tady jsem, tak tomu všichni budou dávat maximum, o to se postarám. To je moje práce a nátura, takže jinak to nevidím (úsměv). I kdybychom tam měli padat po hubě a dohrát to na útok a půl, tak tam necháme všechno.

Jak hodnotíte své angažmá ve Znojmě?
Zatím pozitivně! Sice nemám hlasivky, ale rozhodně toho nelituju. Jsem rád, že jsem tady tu nabídku vzal. Je to dobrá zkušenost a hodně mi to ukázalo, co se týče mužstva a některých jedinců. Až v neděli skončíme, tak si sedneme s majitelem a uvidíme, co jak dál. Já se ničemu nebráním.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 0 0
Marek Biro 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 1 1 2 2 0
Cody Corbett 0 0 0 -1 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Tomáš Guman 0 0 0 0 4
Jan Lattner 0 0 0 0 2
Radim Matuš 0 0 0 1 0
Erik Němec 1 0 1 0 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Adam Raška 0 0 0 0 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 1 1 1 0
Dominik Tejnor 0 1 1 1 2
Josef Zajíc 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Halász 61 17 3 14 82,35 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Play-off je definitivně pryč, ale my jsme se především chtěli důstojně rozloučit s fanoušky při domácím zápase. Myslím, že se nám to povedlo. S těmi všemi zraněnými a nemocnými jsme dali dohromady tři pětky proti Dornbirnu v plné náloži. Hráči do toho dali všechno, nemám jim co vytknout. Jasně, opět jsme měli šance na více gólů, ale to je celosezónní problém. Občas je to až umění, co za šance nedáme.

Dave MacQueen (Dornbirn): Není lehké hrát takové zápasy. Postup jsme měli jistý, ale nakonec to pro nás dobře dopadlo. Znojmo je tým, který je šikovný na puku, dobře bruslí a museli jsme podat dobrý výkon, abychom zápas zvládli.

Fotogalerie

Související články