Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF2
EBYSL - čt 8. 3. 2018
Znojmo
2:6
0:2, 2:1, 0:3
Fehérvár

Junioři ve čtvrtfinále nestačili na Fehérvár a sezóna pro ně končí

Hosté potvrdili roli favorita a po výhře ve Fehérváru uspěli i na znojemském ledě. Orli sice podali bojovný výkon a chvíli jim na Fehérvár scházel pouhý gól. Nakonec však podlehli, a sezóna tak pro ně končí.

Vteřinu po ukončení první přesilové hry se hostům podařilo skórovat. Po Csaszarově kličce si Kolupaev vyjel z branky. Nestihl se vrátit, aby zabránil Benedekovi Madacsimu, který zamířil do odkryté branky. V osmnácté minutě od modré čáry znojemského brankáře prostřelil Florian Sandor. Střela prošla až za brankářova záda.

Ve čtyřiadvacáté minutě hosté získali již třígólový náskok, když v signalizované výhodě ujeli dva hosté na znojemského brankáře. Gergö Vincze to vzal na sebe a překonal Kolupaeva. Ve třicáté minutě snížil ze samostatného úniku Lukáš Zmeškal. Jeho první střela za Szelesova záda neprošla, při dorážce už byl ale úspěšný. Ve čtyřiatřicáté minutě si zpoza branky vyjel Roubal, jeho střela se odrazila k Danielu Pišovi, ten dorazil puk za maďarského brankáře.

Ve třiapadesáté minutě se zápas zlomil, když po vybudovaném tlaku prokličkoval ze strany Andor Péter před brankáře a překonal ho střelou do bekhendu. Ke konci zápasu přidali ještě dvě trefy do prázdné branky Andor Péter a Benedek Madacsi.


Autor: Nikola Katolická

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Mirek Bazala 0 0 0 0 2
Zdeněk Brabec 0 0 0 -4 2
Patrik Bulín 0 0 0 -3 0
Mario Hladil 0 0 0 0 0
Vojtěch Hrubý 0 0 0 1 2
Vojtěch Konečný 0 0 0 0 0
Martin Kosnar 0 0 0 -3 2
Josef Ligocký 1 0 1 1 0
Richard Miščík 0 0 0 2 0
Daniel Piš 0 0 0 -1 0
Filip Roubal 0 1 1 -1 0
Samuel Rudy 0 0 0 -4 4
Juraj Rudy 0 0 0 -2 0
Jonáš Růžička 0 0 0 -2 0
Ondřej Svoboda 0 0 0 -2 0
Marek Štěpanovský 0 0 0 2 0
Gleb Zelenkov 0 1 1 -1 0
Lukáš Zmeškal 1 0 1 -3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Grigorij Kolupajev 60 34 6 28 82,35 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Vybíral (Znojmo): Když to vezmu očima sportovního manažera mládeže, tak sezóna to byla jednoznačně úspěšná. Dostali jsme juniorku i starší dorost do play-off, a to i přesto, že jsme měli oproti soupeřům neskutečně mladší kádry a navíc starší dorost se tvořil zcela od znovu. Udělali jsme celkově velký kus práce a je potřeba poděkovat všem od hráčů, trenérů, vedoucích mužstev, prostě odspodu až nahoru. Je potřeba se radovat z toho, že se dětem na našem zimním stadionu líbí. Nicméně když se vrátím k té sérii, tak to bylo přes kopírák jako u staršího dorostu, a to je využívaní šancí, to je prostě nějaká znojemská nemoc. Dnes jsme byli polovinu zápasu zbytečně nervózní a přitom jsme na Fehérvár měli. V obou zápasech jsme se porazili sami. Soupeř to byl kvalitní, plný hráčů z EBEL, ale naši hráči dokázali, že jsou rovnocenní soupeři a rozhodlo to využívaní šancí. Dokázali jsme se vrátit do zápasu, ale když netrefíte skákající kotouč před brankou a soupeř ano, tak to rozhoduje. Na tom musíme pracovat a poučit se do nové sezony, kde budeme mít zase mladé kluky, cílem je naše hráče posouvat výkonnostně a lidsky. Kluci tam nechali všechno a za tom jim potřeba poděkovat. To samé platí o fanoušcích, přišli na dorost i juniory. I když se nevedlo, tak zůstali a fandili až do konce a to je velká odměna pro nás v klubu i hráče, že to neděláme špatně. Fanouškům moc děkujeme.