Orli Znojmo Orli Znojmo
9. kolo
EBEL - pá 12. 10. 2018
Znojmo
0:4
0:3, 0:0, 0:1
Bolzano
2'
11'
20'
48'

Orli proti Bolzanu vyšli střelecky naprázdno

První třetina se Znojmu nepodařila, po jejím konci totiž Lišky odcházily do kabin již s třígólovým náskokem. Orli se ještě snažili o vyrovnání, v polovině poslední dvacetiminutovky ale opět udeřilo Bolzano.

Pro nového brankáře Orlů se vstup do prvního zápasu ve znojemských barvách nepovedl. Hned ve druhé minutě totiž finský gólman Teamu Lassila inkasoval gól. Betony sice vykryl střelu Carozzy, k vyraženému puku se ale dostal Matti Kuparinen a dorazil kotouč za jeho záda. V polovině třetiny se hosté mohli znovu radovat, když Lassila vyrazil Blundenovu střelu přímo před sebe, kde byl připravený Andrew Crensenzi a doklepl puk rovnou do branky. Následovalo střídání brankářů, do znojemského brankoviště zamířil Tomáš Halász. Ke konci periody hosté ještě navýšili. Přesilové hry využil Michael Blunden, který po křižné přihrávce od Creszenziho okamžitě zakončoval za přesouvajícího se Halásze.

Ve druhé dvacetiminutovce udělili sudí celkem šest trestů, ani jeden z týmů jich však využít nedokázal. Za poznamenání stojí Kalusova střela z vrcholu kruhu z pětadvacáté minuty a tlak, který si o deset minut později vytvořili Orli před brankou. Smith se v brance pořádně zapotil, když musel zlikvidovat Gumanovu střelu a všechny další dorážky.

Do třetí třetiny vstoupily aktivně oba celky. Hrálo se nahoru dolů, a do šancí se tak dostávali hráči na obou stranách. Z prostoru před brankou mohl hned ze začátku zakončovat Matuš, nebyl ale úspěšný, stejně tak na druhé straně později při svém samostatném nájezdu neuspěl Blunden. V osmačtyřicáté minutě se mohli ale hosté opět radovat. Halász zamířil za branku, odkud chtěl rozehrát, přišel ale o puk, a tak mohl Viktor Schweitzer zakončit do prázdné klece Znojma. Orli se snažili ještě něco s výsledkem změnit, úspěšní ale nebyli.


Autor: Nikola Katolická

Bolzano hrálo chytře a bylo šťastnější, všiml si gólman Halász

Ve znojemském brankovišti se během osmi odehraných zápasů vystřídali tři gólmani. Nejvíce minut strávil mezi tyčemi Tomáš Halász, jenž dovedl tým k první výhře a do hry nakonec zasáhl i v pátek proti Bolzanu.

Proti Bolzanu se Znojmu nepodařilo vstřelit gól. Navíc čtyřikrát inkasovalo. Jak jste viděl zápas z vaší strany?
Dostali jsme dva smolné góly na začátku. Měli jsme puky více na holi a řekl bych, že i převahu ve hře. Škoda toho oslabení, kdy jsme dostali branku na 0:3. Možná bychom to ještě nějak zvládli, ale na kdyby se nehraje. Každopádně jsme nebyli horším týmem. Bolzano bylo šťastnější a hrálo chytře. Nehrnulo se bezhlavě do útoku. Když se jim pak něco naskytlo, proměnili to.

Ta střelecké převaha přitom byla znatelná...
Ano, brankáři se lépe chytá, když je v permanenci. Před čtvrtým gólem tam měli dost šancí. Byly tam nějaké úniky a přečíslení. Vyhráli, protože podobné situace dokázali proměnit.

Přišel finský matador Teemu Lassila. Už jste si stihli popovídat?
Samozřejmě. Sedíme vedle sebe v kabině. Je to zkušený brankář, který má za sebou neuvěřitelnou kariéru. Bavíme se o různých věcech.

V neděli přijede Vídeň. Osobně vnímáte, že ten zápas je pro Znojmo prestižnější?
Určitě. Derby je derby. Navíc Vídeň je top tým ligy, takže ani kdyby to nebylo derby, tak se budeme chtít vytáhnout. Doufám, že je porazíme.

Těch zápasů je teď poměrně hodně za sebou. Je to náročné?
Nad tím ani nestihnete přemýšlet. Asi by bylo lepší, kdybychom byli na nějaké vítězné šňůře, ale je to naše práce. Je lepší hrát zápasy, než jen dokola trénovat.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -2 0
Cameron Braes 0 0 0 0 0
Jan Bulín 0 0 0 0 0
Tomáš Guman 0 0 0 -1 0
Nicolas Hlava 0 0 0 0 0
Marek Kalus 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 -2 0
Anthony Luciani 0 0 0 0 0
Radim Matuš 0 0 0 -1 0
Patrick McEachen 0 0 0 0 2
Allan McPherson 0 0 0 0 0
Petr Mrázek 0 0 0 -2 0
Erik Němec 0 0 0 -1 0
Patrik Novák 0 0 0 -2 2
Patrik Parkkonen 0 0 0 -1 2
Jakub Stehlík 0 0 0 -3 0
C.J. Stretch 0 0 0 0 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 2
Dominik Tejnor 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Halász 49 16 2 14 87,50 0 0
Teemu Lassila 11 4 2 2 50,00 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Věnovali jsme soupeři tři levné dárky. My měli plno přesilovek, ale nevyužili je. Ani jsme pořádně nevystřelili. To, co nás tu zdobilo minulý zápas, nyní opadlo. Po prvním gólu nám ty hlavy spadly mezi nohy. Hokej se hraje šedesát minut a tři branky můžete vstřelit během jedné minuty. Tým dnes ani nepomohl brankáři. Je to jedno s druhým.

Nemyslím si, že by hráči byli přetrénovaní. To by se projevilo hned na začátku soutěže. Teď jsme hráli tři zápasy ve čtyři dnech a kluci v úterý obstáli. Následně jsme měli tři dny, abychom se dali dohromady, ale nebyli jsme schopni to prodat. Někteří hráči to hlavou nezvládají.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 11. 10. 2018

Orli vyzvou uřadujícího mistra z Bolzana