Erste

Orli proti Bolzanu vyšli střelecky naprázdno

Orli proti Bolzanu vyšli střelecky naprázdno
12.10.2018 | Nikola Katolická

První třetina se Znojmu nepodařila, po jejím konci totiž Lišky odcházily do kabin již s třígólovým náskokem. Orli se ještě snažili o vyrovnání, v polovině poslední dvacetiminutovky ale opět udeřilo Bolzano.

9.kolo, pátek 12. 10. 2018, 18:30
0
Znojmo
Bolzano
4
Třetiny: 0:3, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Kuparinen (Carozza, Insam), 11. Crenscenzi (Blunden, Norlund), 20. Blunden (Campbell, Miceli), 48. Schweitzer (Bernard). Rozhodčí: Kincses, Zrnic – Hribar, Neméth. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 2387. Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: 0:4.
ORLI ZNOJMO: Lassila (11. Halász) – Šnajnar, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Tejnor, McEachen, Bulín, Špaček – Kalus, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Novák, Bartoš, Guman – Mrázek, Matuš, Němec.
HC Bolzano: Smith – Nordlund, Mackenzie, Geiger, Campbell, Glira, Marchetti – Deluca, Findlay, Blunden – Miceli, Crescenzi, Insam – Carozza, Kuparinen, Brighenti – Schweitzer, Bernard, Frank.

Pro nového brankáře Orlů se vstup do prvního zápasu ve znojemských barvách nepovedl. Hned ve druhé minutě totiž finský gólman Teamu Lassila inkasoval gól. Betony sice vykryl střelu Carozzy, k vyraženému puku se ale dostal Matti Kuparinen a dorazil kotouč za jeho záda. V polovině třetiny se hosté mohli znovu radovat, když Lassila vyrazil Blundenovu střelu přímo před sebe, kde byl připravený Andrew Crensenzi a doklepl puk rovnou do branky. Následovalo střídání brankářů, do znojemského brankoviště zamířil Tomáš Halász. Ke konci periody hosté ještě navýšili. Přesilové hry využil Michael Blunden, který po křižné přihrávce od Creszenziho okamžitě zakončoval za přesouvajícího se Halásze.

Ve druhé dvacetiminutovce udělili sudí celkem šest trestů, ani jeden z týmů jich však využít nedokázal. Za poznamenání stojí Kalusova střela z vrcholu kruhu z pětadvacáté minuty a tlak, který si o deset minut později vytvořili Orli před brankou. Smith se v brance pořádně zapotil, když musel zlikvidovat Gumanovu střelu a všechny další dorážky.

Do třetí třetiny vstoupily aktivně oba celky. Hrálo se nahoru dolů, a do šancí se tak dostávali hráči na obou stranách. Z prostoru před brankou mohl hned ze začátku zakončovat Matuš, nebyl ale úspěšný, stejně tak na druhé straně později při svém samostatném nájezdu neuspěl Blunden. V osmačtyřicáté minutě se mohli ale hosté opět radovat. Halász zamířil za branku, odkud chtěl rozehrát, přišel ale o puk, a tak mohl Viktor Schweitzer zakončit do prázdné klece Znojma. Orli se snažili ještě něco s výsledkem změnit, úspěšní ale nebyli.

Ohlasy

Miroslav Fryčer (Znojmo): Věnovali jsme soupeři tři levné dárky. My měli plno přesilovek, ale nevyužili je. Ani jsme pořádně nevystřelili. To, co nás tu zdobilo minulý zápas, nyní opadlo. Po prvním gólu nám ty hlavy spadly mezi nohy. Hokej se hraje šedesát minut a tři branky můžete vstřelit během jedné minuty. Tým dnes ani nepomohl brankáři. Je to jedno s druhým.

Nemyslím si, že by hráči byli přetrénovaní. To by se projevilo hned na začátku soutěže. Teď jsme hráli tři zápasy ve čtyři dnech a kluci v úterý obstáli. Následně jsme měli tři dny, abychom se dali dohromady, ale nebyli jsme schopni to prodat. Někteří hráči to hlavou nezvládají.

Fotogalerie

     
 
 
Související články
Vzájemné zápasy
9.kolo | ZNO - BOL | 0:4
21.kolo | BOL - ZNO | 1:2
29.kolo | BOL - ZNO | 4:3
38.kolo | ZNO - BOL | 2:3
Statistiky zápasu
Facebook