58'
15'
44'

Orli v listopadu poprvé bez bodu. Salzburg rozhodl ve druhé třetině

Orli sice našli na úvodní úder Salzburgu odpověď, ale posléze jim domácí odskočili o čtyři branky a po pěti výhrách v řadě nyní musejí skousnout prohru. Oba góly Jihomoravanů vstřelil C. J. Stretch.

Zápas v Salzburgu začal ve velkém stylu. Nejprve se dostal do obrovské šance Hughes, který z mezikruží těsně minul, a o chvíli později na druhé straně nevyužil tutovou šanci McPherson. Domácí udeřili během přesilové hry v desáté minutě. Matthias Trattnig zůstal osamocený před Lassilou a po střele do bližšího růžku poslal své barvy do vedení. Radost však nevydržela Rakušanům dlouho. C. J. Stretch potrestal chybu domácí obrany a po úniku do přečíslení srovnal na 1:1.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se hala v Salzburgu mohla podruhé radovat. Poté, co McPherson s Kalusem nevyužili přečíslení, se prosadil Brent Regner, jenž nachytal znojemského gólmana opět střelou do rohu branky. Orlům se následně naskytlo pásmo přesilových her. Nejblíže k vyrovnání měl Kujawinski, který trefil tyčku. Opět se tak ozvalo pravidlo nedáš – dostaneš. Dustin Gazley navýšil v pětatřicáté minutě vedení Salzburgu na 3:1 poté, co si hravě poradil se znojemskou obranou a následně vymíchal i Lassilu.

Znojmo to nevzdávalo. Do dobré pozice se dostal Němec, ale Herzog snížení zamezil. Ve čtyřiačtyřicáté minutě byl však krátký znovu na C. J. Stretche, jenž z bezprostřední vzdálenosti poslal puk za brankovou čáru. Odpověď Salzburgu přišla záhy. Postaral se o ni Thomas Raffl, když se z kruhu trefil přesně pod horní tyčku.

Svěřencům trenéra Miroslava Fryčera se následně nabídla přesilovka, ale domácí se dokázali s přehledem ubránit a zápas směřovali do vítězného konce. V pětapadesáté minutě propálil Lassilu John Hughes a necelé tři minuty před závěrečnou sirénou využil druhou přesilovku Rakušanů Mario Huber – 6:2.