Třinec
1/3
2/3

Orli měli utkání od začátku pod kontrolou

Z n o j m o - První třetina utkání s Třincem, kterou Orli vyhráli 3:0, v podstatě rozhodla o jejich vítězství na domácím ledě a zisku důležitých tří bodů. Úspěšnými střelci v první části, kdy se hosté téměř k ničemu nedostali, byli <b>Straka, Erat a Blatný</b>. Druhé dějství měli Znojemští rovněž téměř celé pod kontrolou a na rozdíl čtyř branek zvyšoval <b>Pucher</b>. V jejím závěru však Oceláři dokázali vstřelit branku Králem. Poslední dvacetiminutovku Orli odehráli znovu s přehledem a pomáhala jim i nervozita a častá vyloučení hostí. Pátý uspěch zaznamenal <b>Bičánek</b> a stanovil tak konečnou podobu skóre.
První třetina se Orlům náramně vydařila. Nejprve sice zahrozili Třinečtí Pavelkem a Janků, vzápětí už ale domácí vedli gólem J. Straky, který ve 2. minutě tečoval Tomanovo nahození. I když se na chvíli zdálo, že se hosté pokusí vytvořit si tlak a srovnat skóre, jejich aktivita dlouho netrvala. Znojemští sice přesilovku nesehráli příliš dobře, stejně tak se o chvíli později nevedlo ani Ocelářům. Biegl měl však více práce než Prusek a několikrát se štěstím zasahoval. V 16. minutě ale nevystihl při vyloučení Korhoně, nové posily z Pardubic, Eratův blafák. O dvě minuty později už Znojmo vedlo 3:0, když po kombinační akci mířil přesně do třinecké branky Blatný. Ten byl necelou minutu před pauzou vyloučen, ale Orli dohrávali v klidu a úspěšně se bránili.

I v úvodu druhého dějství bylo Znojmo aktivnější a hrálo s přehledem. K tomu přispěl i trest Janků, při němž měli Orli několik dobrých příležitostí. Také Ocelářům se potom naskytla přesilová hra, dokonce na necelou minutu dvojnásobná. Domácí se ale v pohodě bránili, větší třinecká akce přišla až po vypršení trestů. Král s Korhoněm si několikrát vyměnili puk a oba vystřelili na Pruska, který ani jednu ránu neviděl, ale znojemskou svatyni se štěstím uhájil rychlým pohybem betonů. Ani Znojemští potom nevyužili další nabídnutou početní výhodu, ale ve 34. minutě, chvíli po návratu Mezei z trestné lavice, tečoval Pucher za Biegla Benákovu ránu od modré. Závěr třetiny se Orlům příliš nevydařil. Třinec si vytvořil tlak a několikrát pronikl do útočného pásma. Nakonec z toho byl ve 39. minutě gól, když Král po zmatcích v obraně neomylně střílel do víka nad ležícího znojemského gólmana. Půlminutu před sirénou se navíc nechal vyloučit Bičánek.

Třinec sice přišel se zvýšenou aktivitou i do poslední části, ale ta brzy opadla. Hráči ze severní Moravy začali být nervózní, že se jim nedaří a na ledě se přiostřilo. Rozhodčí nenechával jejich tvrdé zákroky bez povšimnutí a poměrně často vylučoval, čímž sice trhal hru, ale zároveň nahrával Orlům do karet. Ti si mohli s poklidem hlídat svůj náskok a navíc ve 48. minutě přidal Bičánek dělovkou pátou branku. Rozdíl pak mohl být i vyšší, ale Mikulík s Vorlem, ani Toman nebo Uram však neuspěli. Bez využití zůstalo i dvojnásobná přesilovka Znojma v pěti proti třem. Třineckým se dařilo vyhazovat puk a domácí se příliš nikam nehnali. V závěru se ještě Prusek zapotil při vyloučení Rachůnka, jeho svatyně však podruhé dobyta nebyla.

Jan Votruba (Znojmo): V první třetině jsme ze tří šancí dali tři góly. Nicméně v obraně jsme dělali chyby, ale Martin Prusek nás opět podržel. Druhá třetina byla dost rozháraná, ve třetí jsme se vrátili k našemu systému. Měli jsme hodně přesilovek, dvě jsme využili. Ty přesilový hry, co jsme v závěru neproměnili, nás samozřejmě mrzí. Hráči už nebyli tak koncentrovaní, budeme na tom ještě muset zapracovat, protože jsme neproměnili přesilovku 5 na 3. Nicméně mužstvo zaslouží pochvalu, protože to byl důležitej zápas.

Ľubomír Pokovič (Třinec): Zápas sice začal naší šancí, ale hned z protiútoku jsme inkasovali gól. Myslím si, že dnes rozhodly přesilovky, které Znojmo proměnilo, většinou po teči hráčů. My jsme zase ty přesilovky sehráli dobře až v závěru zápasu, ale ty, které jsme měli v předtím v první a druhé třetině, jsme zahráli špatně. Soupeřovu bránu jsme ohrozili jen sporadicky, to bylo, myslím, to nejpodstatnější.