30'
39'
49'

Znojmo doma počtvrté vítězně! Innsbrucku nasázelo šest branek

Znojmo gólově ovládlo druhou část první třetiny a na začátku té prostřední vedlo 5:1. Innsbruck postupně náskok stahoval, vyrovnat mu ale Znojemští nedovolili.

Znojemští hokejisté zaspali start do utkání, již v první minutě musel Lassila řešit přečíslení soupeře, po němž z kruhu zakončoval Yogan. O pár vteřin později už ale ani finský gólman nedokázal čelit náporu Innsbrucku a Alexandre Lavoie otevřel účet utkání. Orli byli nadále uzamknuti ve svém obranném pásmu, s vypětím všech sil ustáli i oslabení. První pomyslnou vlaštovkou se ukázalo být rychlé přečíslení Orlů krátce před polovinou třetiny, na které brzy – tentokrát již gólově - navázal svou tvrdou a přesnou střelou z první Nicolas Hlava. Také domácí se postupem času dostali k přesilové hře, kterou po precizní křižné přihrávce Kujawinského proměnil ranou do odkryté části klece Erik Němec.

Jak strašlivě Orli první třetinu načali, tak ji naopak fantasticky zakončili! V euforii propukl znojemský stadion jen o dalších třicet vteřin později po Novákově nahození, které před brankářem Swettem jemně tečoval David Bartoš. A když na 4:1 zvýšil v další nabídnuté přesilovce Jan Lattner, dočkali se Znojemští při odchodu do kabin bouřlivého potlesku.

Ani výměna gólmana Žraloků na začátku prostředního dějství nesebrala domácím vítr z plachet. Střídající Luka Gračnar inkasoval již po devatenácti vteřinách z hole Marka Kaluse. Po pátém zásahu byl tlak Orlů přeci jen trochu otupen, šancí na obou stranách ubylo. Změnu přinesla až přesilová hra pět na tři, kterou si vymodlil Innsbruck. Jihomoravané zůstali usazeni před Lassilou a již v klasické početní výhodě si domácí bek sklepl nahození Ondreje Šedivého do vlastní brány. Znojmo mohlo záhy odpovědět, ale ani samostatný únik McPhersona neodstartoval další salvu nadšení. A tak mohlo být zaděláno na drama, nejúdernější formace Rakušanů předvedla svůj um a opět v početní výhodě skóroval Daniel Wachter.

Třetí třetina nabídla velmi rychlou podívanou, v níž šance střídala šanci. Hra se rychle přelévala z obou stran kluziště a udeřit mohlo jak před Lassilou, tak před Gračnarem. Oba gólmani se ale překonávali až do času 48:29, kdy Levko Koper snížil na rozdíl pouhé jedné branky. Orlům následně nevyšla přesilovka a nervozita začala nebezpečně kroužit nad ledovou plochou. Týmy tak čekal tvrdý boj o každý kousek ledu. Znojemští se čím dál častěji drželi ve svém obranném pásmu a hájili těsné vedení zuby nehty. Ve velmi, velmi nevhodné chvíli pak přišlo vyloučení na domácí straně necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou. Orli ale zabojovali, přišli si pro faul a síly na ledě se vyrovnaly. Rozjitřené emoce trochu okořenily poslední vteřiny duelu, ale ani hra bez gólmana Žralokům nevyšla. Gólem do prázdné brány uklidnil své barvy Allan McPherson.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Věděli jsme, že to je zápas o šest bodů. Díky výhře jsme si udrželi kontakt na první šestku. Jsme rádi, že tu je stále ta stoupající tendence, ale zbytečně jsme si ten dnešek zkomplikovali. Prvních sedm minut jsme byli trochu mimo a pak, když jsme odskočili o čtyři branky, jsme pustili soupeře opět do hry. Byl jsme ale daleko klidnější, než na začátku soutěže, kdy jsme za takové situace panikařili. Věřil jsem klukům, že to nepustí.