Orli Znojmo Orli Znojmo
23. kolo
EBEL - út 27. 11. 2018
Znojmo
6:4
4:1, 1:2, 1:1
Innsbruck
11'
16'
17'
19'
21'
60'
2'
30'
39'
49'

Znojmo doma počtvrté vítězně! Innsbrucku nasázelo šest branek

Znojmo gólově ovládlo druhou část první třetiny a na začátku té prostřední vedlo 5:1. Innsbruck postupně náskok stahoval, vyrovnat mu ale Znojemští nedovolili.

Znojemští hokejisté zaspali start do utkání, již v první minutě musel Lassila řešit přečíslení soupeře, po němž z kruhu zakončoval Yogan. O pár vteřin později už ale ani finský gólman nedokázal čelit náporu Innsbrucku a Alexandre Lavoie otevřel účet utkání. Orli byli nadále uzamknuti ve svém obranném pásmu, s vypětím všech sil ustáli i oslabení. První pomyslnou vlaštovkou se ukázalo být rychlé přečíslení Orlů krátce před polovinou třetiny, na které brzy – tentokrát již gólově - navázal svou tvrdou a přesnou střelou z první Nicolas Hlava. Také domácí se postupem času dostali k přesilové hře, kterou po precizní křižné přihrávce Kujawinského proměnil ranou do odkryté části klece Erik Němec.

Jak strašlivě Orli první třetinu načali, tak ji naopak fantasticky zakončili! V euforii propukl znojemský stadion jen o dalších třicet vteřin později po Novákově nahození, které před brankářem Swettem jemně tečoval David Bartoš. A když na 4:1 zvýšil v další nabídnuté přesilovce Jan Lattner, dočkali se Znojemští při odchodu do kabin bouřlivého potlesku.

Ani výměna gólmana Žraloků na začátku prostředního dějství nesebrala domácím vítr z plachet. Střídající Luka Gračnar inkasoval již po devatenácti vteřinách z hole Marka Kaluse. Po pátém zásahu byl tlak Orlů přeci jen trochu otupen, šancí na obou stranách ubylo. Změnu přinesla až přesilová hra pět na tři, kterou si vymodlil Innsbruck. Jihomoravané zůstali usazeni před Lassilou a již v klasické početní výhodě si domácí bek sklepl nahození Ondreje Šedivého do vlastní brány. Znojmo mohlo záhy odpovědět, ale ani samostatný únik McPhersona neodstartoval další salvu nadšení. A tak mohlo být zaděláno na drama, nejúdernější formace Rakušanů předvedla svůj um a opět v početní výhodě skóroval Daniel Wachter.

Třetí třetina nabídla velmi rychlou podívanou, v níž šance střídala šanci. Hra se rychle přelévala z obou stran kluziště a udeřit mohlo jak před Lassilou, tak před Gračnarem. Oba gólmani se ale překonávali až do času 48:29, kdy Levko Koper snížil na rozdíl pouhé jedné branky. Orlům následně nevyšla přesilovka a nervozita začala nebezpečně kroužit nad ledovou plochou. Týmy tak čekal tvrdý boj o každý kousek ledu. Znojemští se čím dál častěji drželi ve svém obranném pásmu a hájili těsné vedení zuby nehty. Ve velmi, velmi nevhodné chvíli pak přišlo vyloučení na domácí straně necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou. Orli ale zabojovali, přišli si pro faul a síly na ledě se vyrovnaly. Rozjitřené emoce trochu okořenily poslední vteřiny duelu, ale ani hra bez gólmana Žralokům nevyšla. Gólem do prázdné brány uklidnil své barvy Allan McPherson.


Autor: Nikola Katolická, Petra Matůšová

Do spodku tabulky nepatříme. Musíme dál stoupat, hecuje Jan Lattner

Jan Lattner, stálice ve znojemském dresu, patří každoročně k nejproduktivnějším obráncům týmu. Svojí trefou přispěl i v utkání proti Innsbrucku.

V zápase s Innsbruckem jste vedli o čtyři branky, ale nakonec to tak jednoduché nebylo, že?
Na začátku to byl z naší strany chaos, ale pak se to trochu zvedlo a Nick Hlava dal první gól. Tím se to zlomilo a z přesilovek nám to tam napadalo. Když jsme vedli 5:1, tak jsme udělali zbytečné fauly a vrátili jsme Innsbruck zpět do hry. Zbytečně jsme si to zkomplikovali, ale máme tři body, takže super.

Jak jste říkal, ten začátek zápasu nebyl z vaší strany vydařený, ale pak se to zvedlo a během deseti minut jste dali pět branek...
Pomohl nám ten Nickův gól. Byl parádní! Hned potom se nám naskytly přesilovky, které nám v Salzburgu vůbec nešly, ale dnes jsme z nich dali dva góly. Dostali jsme se na tu vlnu, motivovalo nás to do zápasu.

V Innsbrucku hrají Lubomír Štach a Ondrej Šedivý. Probíhá nějaké hecování před zápasem?
To ani ne. Jen jsme se před zápasem pozdravili a prohodili pár slov. Soustředili jsme se každý na svůj výkon. Beru je jako své protihráče, takže se je snažím za každou cenu zastavit. Po zápase jsme zase kamarádi, ale během něj jde všechno přátelství stranou.

Právě s Lubošem Štachem jste zůstávali po výhře vždy na ledě, abyste si "zablbli" s fanoušky... Nechybí mu to, když vás tam dnes viděl samotného?
To nevím (smích). Ale kdo ví, třeba se jednou vrátí a na tohle navážeme.

Šestá výhra v sedmi zápasech. Je to znát na náladě v kabině oproti tomu nepovedenému startu?
Samozřejmě. Ale zůstáváme nohama na zemi. Je před námi ještě dvacet zápasů základní části. Je vidět, že si to už trochu sedlo na ledě a v kabině se naopak stmelila parta. Je větší sranda. Musíme na naše výkony navázat i v pátek, abychom tabulkou dál stoupali nahoru. Do spodní poloviny nepatříme.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 1 0 1 1 2
Jan Bulín 0 0 0 0 0
Nicolas Hlava 1 0 1 1 0
Marek Kalus 1 0 1 1 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 0 0
Ryan Kujawinski 0 1 1 -1 2
Jan Lattner 1 0 1 2 0
Anthony Luciani 0 1 1 0 2
Radim Matuš 0 1 1 -2 0
Allan McPherson 1 2 3 2 0
Erik Němec 1 0 1 -1 0
Patrik Novák 0 1 1 0 2
Vladimír Oščádal 0 1 1 1 0
Patrik Parkkonen 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 1 1 2 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
C.J. Stretch 0 2 2 2 2
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 1 1 1 0
Dominik Tejnor 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 30 4 26 86,67 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Věděli jsme, že to je zápas o šest bodů. Díky výhře jsme si udrželi kontakt na první šestku. Jsme rádi, že tu je stále ta stoupající tendence, ale zbytečně jsme si ten dnešek zkomplikovali. Prvních sedm minut jsme byli trochu mimo a pak, když jsme odskočili o čtyři branky, jsme pustili soupeře opět do hry. Byl jsme ale daleko klidnější, než na začátku soutěže, kdy jsme za takové situace panikařili. Věřil jsem klukům, že to nepustí.

Fotogalerie

Související články