13'
39'
55'

Hat-trick O´Donnella ukončil domácí sérii Orlů

Znojemská listopadová domácí neporazitelnost skončila v utkání proti Dornbirnu. Orli prohrávali o dvě branky, dvakrát dokázali vyrovnat, ale v 55. minutě zkompletoval Brendan O´Donnell svůj hat-trick a rozhodl o vítězství soupeře.

Znojmu se první třetina zápasu nepovedla. Na samotném začátku přitom mělo k dispozici dlouhou čtyřminutovou přesilovku, jenže tu nevyužilo a chvíli po jejím vypršení se z protiútoku prosadil přesnou střelou Michael Parks. Ve 12. minutě stálo při hostech i štěstí, v přesilovce totiž byla přihrávka Brocka Trottera sražena za Lassilova záda a hosté vedli 2:0. Domácí odpověděli záhy zásluhou Patrika Parkkonena, jehož přesný bekhend z mezikruží znamenal, že i druhý finský gólman v utkání inkasoval. Jenže za dalších třicet vteřin využil další zaváhání znojemské obrany po Trotterově přihrávce přesnou střelou mezi betony Brendan O´Donnell a vyhnal Lassilu na střídačku.

Po přestávce se obraz hry výrazně změnil. Znojmo začalo soupeře přehrávat, přitlačilo jej před svou branku a postupně začaly přicházet i góly. Ve 32. minutě se individuální akcí přes celou šířku hřiště prosadil Marek Kalus, jenž se z levého křídla natlačil do zakončení a překonal Rinneho. O tři minuty později navíc po Bulínově akci trefil odkrytou klec prudkou bombou Marek Špaček a po potvrzení na videu se Orli radovali z vyrovnání. Jenže ve 39. minutě při Lattnerově trestu z první příklepem vymetl pavučiny v Halászově síti Brendan O´Donnell a do kabin šli opět spokojenější hosté.

Orli pokračovali v aktivním výkonu z druhé části i v závěru. Marek Kalus nejprve v 50. minutě trefil tyč, aby v dalším střídání sedm minut před koncem poté, co jej osamoceného před brankou našel přesným pasem Stretch. Jenže poslední slovo měli hosté, a to opět v přesilovce. Brendan O´Donnell stál ve správný čas na správném místě a Timminsovu odraženou střelu uklidil u hranice brankoviště do sítě. Zkompletoval tak hat-trick a rozhodl o tom, že tři body ze Znojma odváží Buldoci. Ti tak vyhráli na venkovním ledě poprvé po osmi prohrách, Znojmo naopak doma vyšlo naprázdno poprvé po čtyřech vítězstvích.

Miroslav Fryčer (trenér Znojma): Přesilovky nás trápí celoročně. Místo toho, aby nás to zpočátku nakoplo, tak jsme se dostali do stoje. Prvních deset minut bylo hodně špatných. Celkově se ale klukům nedá nic upřít. Bojovali až do konce a snažili se to urvat. Dneska štěstí nebylo na naší straně. V kabině jsem hráčům řekl, že musíme hrát svoji hru. Ani jsem nemusel zvyšovat hlas, každý to chápal. Všichni věděli, že to je hratelné.