26'
28'
30'

Hodně emocí, málo gólů. Orli na Villach nestačili

Orlům v souboji s Villachem nevyšla zejména druhá třetina zápasu, v níž inkasovali tři góly a ztrátu 0:4 už nedohnali. Gólově se prosadili Špaček a Luciani, závěrečný tlak se ale rozmělnil v bouřlivých emocích vyvolaných kontroverzními výroky sudích.

Znojemští hokejisté vstoupili do utkání velmi nepozornou a nepřesnou hrou, čehož již na začátku páté minuty využil Villach. Špatná rozehrávka Orlů v kombinaci s náhodnou střelou Benjamina Lanzingera znamenala vedení rakouského týmu. Domácí mohli vzápětí odpovědět v přesilové hře, ta se jim však hrubě nevyvedla. Soupeř se tak ujal aktivity a těžil hlavně z chyb kupících se na znojemských holích. V závěru třetiny se navíc začalo vylučovat, v přesilovce čtyři na tři pak zazvonila tyč za Lassilovými zády po dělovce Frasera.

Ani prostřední dějství nenabídlo na svém počátku žádné větší zatraktivnění hry. Pořádné pozdvižení přinesly až některé verdikty sudích, které nadzvedly domácí fanoušky ze sedaček. To však nic nezměnilo na tom, že v přesilovce Villachu se opět měnilo skóre. Brandon Alderson se opřel do střely a kotouč proklouzl mezi betony Lassily až za brankovou čáru. A dvě minutky před polovinou duelu bylo Orlům ještě hůř, to Jerry Pollastrone přelstil domácí defenzívu a prostrčil puk mezi tyč a přemisťujícího se gólmana Lassilu.

Za stavu 0:3 tak došlo ke střídání ve znojemském brankovišti, kde se objevil Tomáš Halász. Ani on však dlouho čistý štít neudržel, proti skrytému nahození Bernda Wolfa mohl jen těžko reagovat. Až v čase 30:58 přišla první radost na straně Znojma. Marek Špaček tečí Stehlíkovy střely vymazal nulu na straně svého týmu a propálil doposud bezchybného Bakalu. Žádné další snížení skóre však nepřišlo, do třetí třetiny si tak Orli nesli nepěkné tříbrankové manko.

A hon za jeho vygumováním mohl začít. V cestě ale stál dobře bruslící soupeř se zformovanou obranou, kterou nebylo snadné projít. Podařilo se to až na konci 47. minuty, kdy Anthony Luciani nasměroval odražený kotouč do brány Villachu. Při nádechu k dalšímu snížení skóre ale byli Znojemští hrubě přidušeni opětovnými spornými rozhodnutími ze strany rozhodčích. Několik vyloučených Orlů i nucený odchod trenéra Fryčera ze střídačky byly jen další kapkou k tomu, aby se v ochozech rozpoutala vlna nevole. Několik minut se tak v podstatě vůbec nehrálo. Když už se dění na ledě podařilo zklidnit, zbývalo domácím posledních pár minut utkání a k tomu navíc zajímavá početní výhoda pět na tři. Jihomoravané ale opět potvrdili, že přesilovky prostě nejsou jejich silnou herní situací. Na konečném stavu 2:4 už se tak nic nezměnilo.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Hráli jsme prvních pět sedm minut, pak jsme jen honili puk. Honili jsme sami sebe, svůj stín. Tím se všechno nakumulovalo, včetně rozhodčích. Místo toho, abychom se soustředili na to, co máme, tak jsme zbytečně ztratili hlavu. Když už nám rozhodčí dali přesilovku, tak jsme ani nevystřelili. Pokud počítáte se třemi body, tak se k tomu utkání musíte postavit jinak.

Nemůžeme všechno házet na rozhodčí. Ten konec byl mix všeho. EBEL má nějakou svoji úroveň, ale co se týče profesionality rozhodčích, to je úplně mimo. Není to první případ. Musíme se ale soustředit sami na sebe. V zápase se zranili Parkkonen a Hlava, Novákovi se motá hlava. Doufáme, že zítra na tréninku dáme dohromady alespoň tři pětky. Ryan Kujawinski by se měl vrátit do hry. David Bartoš s Petrem Mrázkem budou ještě minimálně na čtrnáct dní mimo. I v této sestavě jsme ale schopni porážet silné celky. Dnes to bylo v našich silách, ale bohužel se to nepodařilo.