25'
29'
48'

Orli v oslabené sestavě vyválčili výhru nad Red Bullem!

Znojemští hokejisté poprvé od 5. dubna 2016 vezou body ze Salzburgu. I když vinou marodky a zranění do zápasu naskočilo jen 15 hráčů do pole, zvládl český tým těžký test na výbornou. Tři ze čtyř gólů zajistil první útok, výborný výkon podal brankář Lassila.

Zápas, do kterého Znojmo nastoupilo ve značně oslabené sestavě jen se třemi formacemi, začal vyrovnaně. Na domácí straně hrozil v úvodní části hry hlavně aktivní Huber, který dělal problémy svou rychlostí i aktivním forčekingem. Za český celek se pak překvapivě nejúdernější ukázal třetí útok znojemských mladíků Špaček, Bulín, Oščádal. Bulín ve 13. minutě vybojoval puk na útočné modré a Špačkovu střelu pohotově vrátil do odkryté branky svou druhou seniorskou brankou Vladimír Oščádal.

Druhá část hry začala obrovskou šancí domácích na vyrovnání. Van de Velde a po něm i Raffl si ale vylámali zuby na skvělém Lassilovi a o minutu později se síť rozvlnila na druhé straně. To Kalus vybojoval puk u mantinelu, našel volného C.J. Stretche a americký útočník přesným švihem nedal domácímu brankáři Michalkovi šanci. Red Bull odpověděl vzápětí, když si Ryan Duncan našel prostor v mezikruží a přesnou trefou k bližší tyči snížil na 1:2.

Domácí v tu chvíli chtěli srovnat, ale potopila je vlastní chyba v rozehrávce při střídání. Díky ní ujel po pravém křídle Allan McPherson, naznačil přihrávku a následně trefil přesně volné místo mezi Michalkovými betony. Zbytek třetiny pak patřil Orlům. Kalus nejprve minul ve velké šanci, následně dominantní první útok vybojoval dlouhou čtyřminutovou přesilovku, ta však zůstala nevyužita.

Třetí třetina začala jak jinak tlakem domácích, kteří se hnali za vyrovnáním. Jenže ve chvíli, kdy nápor vrcholil, vybojoval puk opět Allan McPherson, vyměnil si jej se Stretchem a únik zakončil další přesnou střelou - 1:4. Jedenáct minut před koncem měl Salzburg ruce nad hlavou, po konzultaci s videem ale Pallestrangovu trefu rozhodčí neuznali kvůli nedovolenému bránění brankáři Lassilovi. O chvíli později šli v krátkém sledu na trestnou lavici dva znojemští borci a nabídnutou šanci Red Bull využil, když se z vrcholu kruhu trefil Brant Harris. Víc už ale favorizovaný celek proti nadšeně bojujícím znojemským hráčům nezvládl.

Jiří Beroun (Znojmo): Kvůli zraněním jsme nechali prakticky dvě pětky doma, ale co dnes kluci předvedli bylo úžasné. Některé věci jsme kvůli sestavě ve hře změnili, na tři pětky nebylo možné hrát tak aktivně, ale počkali jsme si na jejich chyby a vyplatilo se. Mladí kluci ve třetím útoku měli úkol uhrát svá střídání 0:0, gól je samozřejmě skvělý bonus. Smekám před tím, jak obětavě k zápasu přistoupili a jak ho odehráli. Dostali u nás velkou šanci, musí na sobě dál pracovat. Musel to pro ně být úžasný zážitek, vždyť Salzburg je v semifinále Ligy mistrů a když se podíváte na jeho sestavu, každá z těch pětek by v jiném týmu byla první.