Orli Znojmo Orli Znojmo
31. kolo
EBEL - st 26. 12. 2018
Znojmo
5:7
0:1, 0:3, 5:3
Fehérvár
45'
47'
49'
55'
58'
17'
24'
27'
39'
52'
52'
54'

Znojmo dalo ve třetí třetině pět gólů, přesto s Fehérvárem prohrálo

Znojmo v oslabené sestavě prohrávalo po dvou třetinách 0:4, avšak tohoto stavu se nezaleklo a ve třetí dvacetiminutovce se spustila divoká přestřelka. Nevoga aréna viděla v této části dohromady osm branek, z toho pět do sítě hostů. Na body to však nestačilo.

Znojemské hráče nadále trápí marodka, do utkání tak opět nastoupili jen tři pětky. Zápas zahájili oba celky aktivně. Hned zkraje prověřil Kalus Carrutha z mezikruží. Vzápětí orazítkoval na druhé straně Hari jen Lassilovu horní tyč. V patnácté minutě se do samostatného úniku dostal Kujawinski, bekhendovým blafákem ale Carrutha také nepřekvapil. Tero Koskiranta následně v oslabení prostřelil Lassilu od modré čáry.

Chvílí po odpískání začátku druhé třetiny se Znojemští dostali do přečíslení dva na jednoho, při zakončení ale mířil Kalus příliš vysoko. Ve čtyřiadvacáté minutě skóroval z pravého kruhu při hře ve čtyřech Anže Kuralt. O tři minuty později se po chybě ve znojemské rozehrávce prosadil Andrew Sarauer. V devětatřicáté minutě se na světelné kostce u hostujícího celku rozsvítila čtyřka po brance Timoteje Silleho. Lassila zamířil na střídačku a jeho místo zaujal Halász.

Orli nechtěli nechat soupeři nic zadarmo, a do třetí třetiny vstoupili s odhodláním něco s vývojem utkání udělat. Nejprve v přečíslení dvou na jednoho zakončoval Lattner, poté to z mezikruží před Carruthem zkoušel Kalus. Úspěšný byl ale až Michal Kruckovyč, který si zároveň připsal první seniorský gól v dresu Orlů.

V sedmačtyřicáté minutě Luciani minul odkrytou branku hostů, své zaváhání ale napravil, když našel před brankou Erika Němce. Ten se nemýlil a poslal puk za Carrutha. O dvě minuty později se v oslabení zmocnil puku Marek Kalus, zavezl ho do útočné třetiny a poslal ho za Carrutha. Při likvidaci další znojemské šance si hosté vypomohli faulem, dvouminutové oslabení ale dokázali ubránit.

Ve dvaapadesáté minutě přidali hosté dva slepené góly. Nejprve zakončoval Bence Stipsicz v přečíslení tři na dva, další branku přidal Eric Meland. V přesilovce pak z mezikruží zakončoval Andrew Sarauer.

Znojmo se ještě zkusilo vzchopit. Anthony Luciani odrazem o brusli hostujícího obránce snížil, navíc po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, to ale proměněno nebylo. Osmý a poslední gól v třetině si připsal Ryan Kujawinski. Znojemští to ještě zkoušeli bez brankáře, další branku už ale nepřidali.


Autor: Lukáš Caha, Nikola Katolická

Jan Bulín: Chtěli jsme hrát jako v Salzburgu, bohužel se nám to nepovedlo

Znojemský odchovanec Jan Bulín má za sebou první gól v EBEL v kariéře. Byl ale skutečným autorem? A jak hodnotí poslední zápas? Dočtete se v rozhovoru.

S Fehérvárem to na body nestačilo. Jak byste to utkání zhodnotil?
Byli jsme všude o krok pozadu. Neměli jsme střední pásmo a odrazilo se to od výsledku. Chtěli jsme hrát to, co jsme hráli v Salzburgu. To znamená hrát hlavně ze zabezpečené obrany, a to se nám bohužel nepovedlo.

V prvních dvou třetinách jste neměli moc šancí. Bylo těžké se proti soupeři prosadit?
Fehérvár je určitě nepříjemný soupeř. Nějak nám to celé nesedlo.

Byl jste ohlášen jako střelec čtvrtého znojemského gólu, ale v zápise nakonec je jako střelec uveden Anthony Luciani. Jak se to celé seběhlo?
Já jsem puk nahrával Anthonymu Lucianimu, který se mi to snažil vrátit. Odrazilo to do brány od obránce Fehérváru, takže to není můj gól.

Byl by to váš první seniorský gól, budete tedy něco platit?
Snad ne (smích). Už jsem to hlásil v kabině. Když jsem to nedal já, tak snad ne.

Několik posledních zápasů hrajete na tři lajny, takže máte na ledě hodně prostoru. Vyhovuje vám to?
Z tohoto pohledu je to pro mě super. Konečně si alespoň pořádně zahraji. Takže teď mě to fakt neskutečně baví.

Teď hrajete prakticky obden, musí to být fyzicky náročné. Cítíte únavu?
Je to pravda. Teď máme velkou spoustu zápasu, je to hodně obtížné. Ale dáme si vždycky nějaký lehký trénink, dobře zregenerujeme a jdeme zase připraveni na zápas. Potřebujeme bodovat.


Autor: Redakce

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Bulín 0 1 1 0 0
Marek Kalus 1 1 2 0 0
Michal Kruckovyč 1 0 1 0 0
Ryan Kujawinski 1 1 2 2 0
Jan Lattner 0 1 1 1 0
Anthony Luciani 1 2 3 2 0
Radim Matuš 0 1 1 -3 0
Allan McPherson 0 1 1 -1 0
Erik Němec 1 1 2 0 2
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
C.J. Stretch 0 1 1 0 2
Marek Špaček 0 0 0 -1 2
Dominik Tejnor 0 0 0 -1 0
Mikko Vainonen 0 0 0 -2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Halász 20 12 3 9 75,00 0 0
Teemu Lassila 38 17 4 13 76,47 0 2

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili dobře, v prvních pěti minutách měli dvě šance, ale ty neproměnili. Potom už jsme si nepomáhali, předržovali se na puku a soupeř využil naše zaváhání. Hlavně v první třetině nás i hodně přečísloval. Měli jsme si hokej zjednodušit, místo toho se utápěli ve složitých věcech kolem modré čáry. Bohužel jsme smazali úspěšný zápas v Salzburgu. Někteří ze zraněných by nyní měli začít zase trénovat na ledě. Je důležité dobře regenerovat, prakticky ob den nás čekají velmi důležité duely.

Fotogalerie

Související články