52'
52'
54'

Znojmo dalo ve třetí třetině pět gólů, přesto s Fehérvárem prohrálo

Znojmo v oslabené sestavě prohrávalo po dvou třetinách 0:4, avšak tohoto stavu se nezaleklo a ve třetí dvacetiminutovce se spustila divoká přestřelka. Nevoga aréna viděla v této části dohromady osm branek, z toho pět do sítě hostů. Na body to však nestačilo.

Znojemské hráče nadále trápí marodka, do utkání tak opět nastoupili jen tři pětky. Zápas zahájili oba celky aktivně. Hned zkraje prověřil Kalus Carrutha z mezikruží. Vzápětí orazítkoval na druhé straně Hari jen Lassilovu horní tyč. V patnácté minutě se do samostatného úniku dostal Kujawinski, bekhendovým blafákem ale Carrutha také nepřekvapil. Tero Koskiranta následně v oslabení prostřelil Lassilu od modré čáry.

Chvílí po odpískání začátku druhé třetiny se Znojemští dostali do přečíslení dva na jednoho, při zakončení ale mířil Kalus příliš vysoko. Ve čtyřiadvacáté minutě skóroval z pravého kruhu při hře ve čtyřech Anže Kuralt. O tři minuty později se po chybě ve znojemské rozehrávce prosadil Andrew Sarauer. V devětatřicáté minutě se na světelné kostce u hostujícího celku rozsvítila čtyřka po brance Timoteje Silleho. Lassila zamířil na střídačku a jeho místo zaujal Halász.

Orli nechtěli nechat soupeři nic zadarmo, a do třetí třetiny vstoupili s odhodláním něco s vývojem utkání udělat. Nejprve v přečíslení dvou na jednoho zakončoval Lattner, poté to z mezikruží před Carruthem zkoušel Kalus. Úspěšný byl ale až Michal Kruckovyč, který si zároveň připsal první seniorský gól v dresu Orlů.

V sedmačtyřicáté minutě Luciani minul odkrytou branku hostů, své zaváhání ale napravil, když našel před brankou Erika Němce. Ten se nemýlil a poslal puk za Carrutha. O dvě minuty později se v oslabení zmocnil puku Marek Kalus, zavezl ho do útočné třetiny a poslal ho za Carrutha. Při likvidaci další znojemské šance si hosté vypomohli faulem, dvouminutové oslabení ale dokázali ubránit.

Ve dvaapadesáté minutě přidali hosté dva slepené góly. Nejprve zakončoval Bence Stipsicz v přečíslení tři na dva, další branku přidal Eric Meland. V přesilovce pak z mezikruží zakončoval Andrew Sarauer.

Znojmo se ještě zkusilo vzchopit. Anthony Luciani odrazem o brusli hostujícího obránce snížil, navíc po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, to ale proměněno nebylo. Osmý a poslední gól v třetině si připsal Ryan Kujawinski. Znojemští to ještě zkoušeli bez brankáře, další branku už ale nepřidali.

Jiří Beroun (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili dobře, v prvních pěti minutách měli dvě šance, ale ty neproměnili. Potom už jsme si nepomáhali, předržovali se na puku a soupeř využil naše zaváhání. Hlavně v první třetině nás i hodně přečísloval. Měli jsme si hokej zjednodušit, místo toho se utápěli ve složitých věcech kolem modré čáry. Bohužel jsme smazali úspěšný zápas v Salzburgu. Někteří ze zraněných by nyní měli začít zase trénovat na ledě. Je důležité dobře regenerovat, prakticky ob den nás čekají velmi důležité duely.