40'
47'
51'

Čtyři trefy prvního útoku zajistily Orlům vítězství v Linzi!

Znojmo si připisuje čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů venku, a to na horkém ledě Linze. Vyrovnaný zápas rozhodly za stavu 2:2 dva góly v závěru druhé třetiny podpořené dalšími trefami v závěrečné části. Dominoval opět první útok, který se postaral o čtyři góly.

Znojmo nadále trápí marodka, a tak do zápasu nastoupilo opět v pozměněné sestavě. Druhý start v seniorském týmu Orlů si zapsal teprve devatenáctiletý junior Adam Jonáš. Přesto se Orli vstupu do utkání nezalekli a již v sedmé minutě se ujali vedení. Po znojemském protiútoku skóroval Allan McPherson. Znojemští si poté zahráli přesilovku, té ale nevyužili. Naopak na druhé straně našel z vrcholu kruhu volný prostor u levé tyče Moritz Matzka. Ke konci třetiny si zahrál přesilovku i Linz a vytvořil si spoustu šancí, Znojmo ale podržel skvěle chytající Lassila. Ten ještě v poslední minutě vychytal Leblera po brejku domácích.

Ve čtyřiadvacáté minutě Linz okamžitě proměnil svou přesilovou hru. Kevin Kapstad střílel od modré do protipohybu znojemského brankáře. Po třiceti vteřinách bylo ale opět vyrovnáno. Nad Kickertovu lapačku přesně zacílil Ryan Kujawinski. Následný tlak patřil domácím, skórovat mohl třeba z přečíslení Kristler, jako další se ale trefili opět Znojemští. Marek Kalus využil zmatku před brankou, našel volný kotouč a uklidil jej do domácí svatyně. V poslední minutě přidal cennou branku do kabiny Anthony Luciani. Po chybě v rozehrávce domácích se dostali Orli do přečíslení, po kterém do prázdné branky zakončoval právě zmiňovaný útočník.

Pátý znojemský gól přišel po protiútoku zakončovaného z ostrého úhlu Erikem Němcem. Následovala hra ve čtyřech, v té si musel Lassila poradit s Leblerovým blafákem. V jednapadesáté minutě se Orli dostali do přečíslení tři na jednoho. To bekhendovým blafákem zakončoval Allan McPherson. Domácí se nadále soustředili především na útok a propadali v obraně. Do samostatného úniku se dostal Luciani, v rozhodující chvíli ale přestřelil. Ke konci třetiny si ještě Linz zahrál přesilovku. Znojmo si ale vývoj zápasu pohlídalo a připsalo si cenné tři body v boji o elitní šestku.

Jiří Beroun (Znojmo): Opět jsme předvedli podobnou hru a bojovnost jako v Salzburgu. Kluci dodržovali pokyny a nechali na ledě hlavně srdíčko. Zaplaťpánbůh nám tam zase napadaly góly, které nám tam nepadly na začátku utkání doma s Fehérvárem. Jednoznačně to byl výborně sehraný duel. Nám vyhovuje hokej nahoru dolů, měli jsme tam mnoho brejků, které jsme využili, a to další zůstaly ještě nevyužity. V brance zachytal výborně Lassila.

Na marodku přibyli další jeden dva nemocní nebo zranění hráči, takže jsme využili toho, že s námi Adam Jonáš trénoval a vypadal velmi dobře. Kloubouk před ním, jak to dnes odehrál, i v oslabeních. Rádi bychom ve Vídni využili už někoho z těch marodů, pár jich začalo trénovat, každé ráno zjišťujeme situaci.