2/3
52'
60'

Znojmu se nepovedlo skórovat a z Vídně odjíždí s prázdnou

Orli silnému soupeři dlouho vzdorovali. Bez branek se hrálo až do závěru druhé třetiny, kdy výborný Lassila poprvé inkasoval. Jeho spoluhráči žádnou šanci v gól neproměnili, naopak Vídeň ve třetí části zvýšila vedení a svoji výhru zpečetila v poslední minutě.

Do Vídně se znojemským celkem odcestoval i Miroslav Fryčer, kterému již vypršel jeho čtyřzápasový trest. Utkání zahájila Vídeň svou přesilovkou, v té ale Rotter při své dorážce trefil jen boční síť branky. Vídeň nadále zůstávala výraznějším celkem na ledě. V devatenácté minutě střílel z osamocené pozice v mezikruží Romig, skvělý Lassila ho ale vychytal, stejně jako v zápětí DeSousu.

I druhá třetina začala přesilovkou Vídně, která byla tentokrát dvojnásobná. Při hře pět na tři se do největší šance dostal opět Rotter, z pravého kruhu ale branku netrefil. Teprve ve třiatřicáté minutě poprvé výrazněji zahrozili Znojemští. Kalusovu střelu z mezikruží ale Lamoureux zlikvidoval. Ani v přesilovce se hosté neprosadili. Naopak po jejím konci inkasovali, když Vídeňští ujeli do brejku a Chris DeSousa našel volné místo ve znojemské svatyni.

Orli se ve třetí části snažili zlepšit svou aktivitu. V osmé minutě se dokonce mohli dostat do přečíslení tři na jednoho, celou akci ale překombinovali, a tak ke změně skóre nedošlo. V jednapadesáté minutě minul v obrovské šanci Kalus a vzápětí se neprosadili ani jeho spoluhráči. To potrestal Patrick Mullen, který se z brejku nemýlil. Znojmo se ještě snažilo něco s vývojem utkání udělat, nebylo ale schopné přejít do útočného pásma. Ani při hře bez brankáře se Orlům bariéru v podobě Lamoureuxovy svatyně prolomit nepodařilo, naopak druhý gól si připsal Chris DeSousa, který poslal puk do prázdné branky.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Musím před kluky jen smeknout, protože Vídeň hrála fantasticky a byla nažhavená po tom posledním debaklu, co tu od nás dostala. Tým bojoval, padal do toho, dělal to, co jsme si řekli, ale náhodný gól na 1:0 nás zmrazil a soupeře naopak nastartoval. I přesto jsme se snažili proti rozjetému týmu ve formě něco uhrát. I když jsou kluci neskutečně unavení, protože hrajeme už několik zápasů na tři útoky. S tím, co máme, jsme byli soupeři většinu zápasu vyrovnaným soupeřem. Chtěli jsme kouskovat hru, hrát to samé co v Linzi, což se dařilo, jenže my měli pár šancí a ty jsme nevyužili. Nemáme se za co stydět.

Co se týče marodů, tak nic zásadního se nemění ani po Novém roce. Bohužel musíme hrát s tím, co máme. Možná až 11. ledna se někdo stihne vrátit. Zkoušíme se dívat i po celkovém posílení, ale zatím na trhu nic zvláštního nenalézáme. Do uzávěrky přestupů je ještě čas.