36'
52'
53'

Vzepětí v závěru nestačilo. Orli zůstávají bez bodu

Znojmo na Nový rok nestačilo v divoké přestřelce na Linz. Domácí sice vedli, poté ale postupně inkasovali od efektivního soupeře šest branek. Vzepětí na přelomu druhé a třetí třetiny znamenalo snížení na rozdíl jedné branky, ale hosté poté definitivně rozhodli o své výhře.

Do novoročního zápasu vkročili lépe Orli, kteří se od třetí minuty usadili v útočném pásmu a brzy využili svého tlaku, když Jan Lattner prostřelil Ouzase od modré čáry. Následně mohl po chybě v rozehrávce hostů navýšit Luciani, z prostoru před brankou ale minul. Ve dvanácté minutě přišla přesilovka pro Linz. V té se od modré i díky clonícím hráčům nemýlil Kevin Kapstad. Dvě minuty poté poslal hosty do vedení Brian Lebler, který si vybruslil mezi kruhy a poslal puk za Lassilu. Znojmo mohlo brzy vyrovnat, Hlava ale z bezprostřední blízkosti minul. V devatenácté minutě přišel před vlastní brankou o puk Sedlák. Toho okamžitě využil Dan DaSilva a zajistil hostům cennou branku před odchodem do kabin.

Znojmo do druhé třetiny vstoupilo s cílem obrátit vývoj utkání a vybudovalo si tlak. V proměňování šancí se mu ale nevedlo. Naopak v sedmadvacáté minutě inkasovalo. Leblerova střela byla Brackenem Kearnsem sražena za Lassilova záda. V šestatřicáté minutě obdržel puk před brankou Stretch, proměnit ale tváří v tvář Ouzasovi nedokázal. K puku se dostal Brian Lebler, pronikl k bráně Znojma a zavěsil puk za Lassilu, který poté přenechal své místo v bráně Halászovi. Tomu vydrželo čisté konto pouze devětatřicet vteřin, poté skóroval Rick Schofield.

Hosté si ke konci třetiny zahráli přesilovku. Její ubránění znojemský celek nabudilo. V devětatřicáté minutě se trefil z levého kruhu Erik Němec. Sedm sekund před koncem třetiny pak přidal další branku z Ouzasovy blízkosti Charles C.J. Stretch.

Do třetí části vstoupili Znojemští aktivně. Nejprve se pokusil svou dorážkou dostat puk za Ouzase Luciani. To se mu nepovedlo, snížení přesto přišlo brzy díky gólu Mikka Vainonena. Následné dvouminutové oslabení Znojmo přestálo a usadilo se opět v útoku. Tam se po obrovském tlaku domácího celku prosadil Radim Matuš.

Linz nenechal nic náhodě a vzal si v polovině třetí třetiny oddechový čas. Hosté následně ujeli do přečíslení, které zakončoval Andreas Kristler. O devětapadesát vteřin později si Znojemští špatně rozebrali hráče v obranné třetině, čehož využil Dan DaSilva. Linz poté už jen kontroloval hru a nedovolil Znojmu žádný zvrat.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Možná, kdybychom hráli všechny zápasy venku, tak by to bylo lepší. Bohužel doma rozdáváme body jako na běžícím páse. Přitom by to zde měla být nedobytná tvrz. Dnes jsme se snažili hrát, ale Linz dával góly. Když jsme vedli 1:0, měli jsme tam několik šancí a mohli jsme odskočit, ale bohužel jsme to nedokázali využít. Je vidět, že kluci chtějí. I když prohráváme o pět branek, tak to nezahodí. Jsme ale nevyzpytatelný soupeř. Síla v tom týmu je.