Orli Znojmo Orli Znojmo
34. kolo
EBEL - út 1. 1. 2019
Znojmo
5:8
1:3, 2:3, 2:2
Linz
7'
10'
39'
44'
50'
12'
14'
19'
27'
36'
36'
52'
53'

Vzepětí v závěru nestačilo. Orli zůstávají bez bodu

Znojmo na Nový rok nestačilo v divoké přestřelce na Linz. Domácí sice vedli, poté ale postupně inkasovali od efektivního soupeře šest branek. Vzepětí na přelomu druhé a třetí třetiny znamenalo snížení na rozdíl jedné branky, ale hosté poté definitivně rozhodli o své výhře.

Do novoročního zápasu vkročili lépe Orli, kteří se od třetí minuty usadili v útočném pásmu a brzy využili svého tlaku, když Jan Lattner prostřelil Ouzase od modré čáry. Následně mohl po chybě v rozehrávce hostů navýšit Luciani, z prostoru před brankou ale minul. Ve dvanácté minutě přišla přesilovka pro Linz. V té se od modré i díky clonícím hráčům nemýlil Kevin Kapstad. Dvě minuty poté poslal hosty do vedení Brian Lebler, který si vybruslil mezi kruhy a poslal puk za Lassilu. Znojmo mohlo brzy vyrovnat, Hlava ale z bezprostřední blízkosti minul. V devatenácté minutě přišel před vlastní brankou o puk Sedlák. Toho okamžitě využil Dan DaSilva a zajistil hostům cennou branku před odchodem do kabin.

Znojmo do druhé třetiny vstoupilo s cílem obrátit vývoj utkání a vybudovalo si tlak. V proměňování šancí se mu ale nevedlo. Naopak v sedmadvacáté minutě inkasovalo. Leblerova střela byla Brackenem Kearnsem sražena za Lassilova záda. V šestatřicáté minutě obdržel puk před brankou Stretch, proměnit ale tváří v tvář Ouzasovi nedokázal. K puku se dostal Brian Lebler, pronikl k bráně Znojma a zavěsil puk za Lassilu, který poté přenechal své místo v bráně Halászovi. Tomu vydrželo čisté konto pouze devětatřicet vteřin, poté skóroval Rick Schofield.

Hosté si ke konci třetiny zahráli přesilovku. Její ubránění znojemský celek nabudilo. V devětatřicáté minutě se trefil z levého kruhu Erik Němec. Sedm sekund před koncem třetiny pak přidal další branku z Ouzasovy blízkosti Charles C.J. Stretch.

Do třetí části vstoupili Znojemští aktivně. Nejprve se pokusil svou dorážkou dostat puk za Ouzase Luciani. To se mu nepovedlo, snížení přesto přišlo brzy díky gólu Mikka Vainonena. Následné dvouminutové oslabení Znojmo přestálo a usadilo se opět v útoku. Tam se po obrovském tlaku domácího celku prosadil Radim Matuš.

Linz nenechal nic náhodě a vzal si v polovině třetí třetiny oddechový čas. Hosté následně ujeli do přečíslení, které zakončoval Andreas Kristler. O devětapadesát vteřin později si Znojemští špatně rozebrali hráče v obranné třetině, čehož využil Dan DaSilva. Linz poté už jen kontroloval hru a nedovolil Znojmu žádný zvrat.


Autor: Lukáš Peroutka, Nikola Katolická

Šance pořád je. O první šestku budeme bojovat, burcuje Erik Němec

Erik Němec svými třemi body táhl svůj tým za vyrovnáním gólové ztráty v utkání s Linzem. Na body do tabulky to ale bohužel nestačilo. Jak utkání hodnotí? A jak vidí následující boje o TOP 6? Dočtete se v rozhovoru.

Jak hodnotíte novoroční utkání s Linzem?
Byla to taková houpačka. Myslím si, že jsme začali skvěle. Ale neproměnili jsme šance, které jsme měli. Mohli jsme dát hnedka dva nebo tři góly. Pak ale Linz proměnil svoje šance a měli jsme zase třígólové manko. A to se těžko stahuje. Linz poté trošku povolil a my jsme se vrátili do zápasu. Stáhli jsme to na 5:6, jenomže je pro mě těžké říct, co se stalo. Protože sám nevím, co na to říct. Najednou jsme zase prohrávali za minutu o tři góly.

Bylo to hodně podobné jako s Fehérvárem v předchozím domácím utkání...
To ano. Jak říkám, je to pořád taková houpačka. Nemyslím si, že se na ty zápasy nesoustředíme. Šance máme a musíme je proměňovat. Tým se cítí hned lépe, když v prvních pěti minutách dá dva góly.

Vám osobně se to utkání povedlo. Zaznamenal jste tři body, tak může být alespoň z osobního hlediska spokojenost?
To sice ano. Na jednu stranu vládne spokojenost, když se vám bodově povede zápas. Ale teď už je fáze sezóny, kdy už to není o bodech. Ty body, když to řeknu hloupě, se honí především na začátku sezóny. Teď už je to ale skoro jedno. Je jasné, že se musí dávat góly a je jedno, kdo je dá. Sezóna finišuje, bojuje se o první šestku a tenhle zápas byl pro nás důležitý. Bohužel jsme ho ale nezvládli.

Trošku odlehčující otázka: jak jste trávil silvestra?
Byl jsem doma s pár přáteli. Přijeli moji kamarádi z Ostravy, takže taková pohodička s nejbližšími. Ani jsem moc nepil (smích). Nic velkého, jinak by se mi hrálo hodně špatně.

A Vánoce?
Úplně podobně. Pocházím z Ostravy, takže jsem jel domů. Navštívil jsem bratra, sestru a rodiče a zase jsem jel v podstatě zpátky. Bylo to takové honem honem.

Do konce základní části zbývá deset kol. Po zápase s Linzem vám první šestka odskočila na devět bodů...
Každý chce do té první šestky. Myslím si, že bychom se měli soustředit na to, abychom se tam dostali. Dnešní zápas je velká škoda, protože to byl hodně důležitý zápas. Ale šestka je pohodlnější. Takže se budeme snažit dostat se tam. Protože si myslím, že možnost ještě je.

Teď vás čeká Fehérvár. Další přímý konkurent...
Bude to podle mě velký boj. Ve Fehérváru se hraje samo o sobě velmi těžko. Teď rozhoduje každý detail, nesmíme vypustit ani kousek.

V poslední době hrajete na tři útoky. Je to o to víc unavující?
Abych řekl pravdu, tak síly to rozhodně bere. Točit tři útoky je na jednu stranu fajn, protože se pořád dostáváte do tempa. Ale jak jdou ty zápasy rychle po sobě, do toho ještě cestování, tak to trochu síly bere. Ale myslím si, že se každý snaží regenerovat, jak nejlépe to jen jde.

Jak tým prožíval potrestání trenéra Fryčera, který nesměl čtyři zápasy na lavičku? Podívali jste se potom na video?
Ano, dívali jsme se na to. Emoce k hokeji patří a myslím si, že to bylo na jednu stranu i fajn, že se postavil za tým. V ten moment si myslím, že udělal správnou věc.


Autor: Tomáš Teplý

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Bulín 0 0 0 1 0
Nicolas Hlava 0 1 1 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 -1 2
Marek Kalus 0 0 0 -2 0
Michal Kruckovyč 0 1 1 1 0
Ryan Kujawinski 0 0 0 -1 0
Jan Lattner 1 2 3 -2 2
Anthony Luciani 0 1 1 -2 0
Radim Matuš 1 0 1 -1 0
Allan McPherson 0 2 2 0 0
Erik Němec 1 1 2 1 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 2
Adam Sedlák 0 1 1 -3 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 2
C.J. Stretch 1 0 1 -1 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Mikko Vainonen 1 1 2 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Halász 25 14 3 11 78,57 0 0
Teemu Lassila 35 17 5 12 70,59 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Možná, kdybychom hráli všechny zápasy venku, tak by to bylo lepší. Bohužel doma rozdáváme body jako na běžícím páse. Přitom by to zde měla být nedobytná tvrz. Dnes jsme se snažili hrát, ale Linz dával góly. Když jsme vedli 1:0, měli jsme tam několik šancí a mohli jsme odskočit, ale bohužel jsme to nedokázali využít. Je vidět, že kluci chtějí. I když prohráváme o pět branek, tak to nezahodí. Jsme ale nevyzpytatelný soupeř. Síla v tom týmu je.

Fotogalerie

Související články