15'
17'
33'
60'

Pět gólů prvního útoku a hat-trick Kaluse zajistily Znojmu cennou výhru proti Fehérváru

Divoká první třetina přinesla sedm branek, více jich ale padlo do svatyně domácích. Ve druhé části padlo po gólu na obou stranách. Další vývoj zápasu si už Jihomoravané pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce. K tomu velkou částí přispělo i pět gólů prvního útoku.

Maďaři se hned od úvodu utkání hnali do útoku, a již ve třetí minutě se dostali do vedení. Přesilovkovou kombinaci zakončoval Anže Kuralt. Ani ne dvě minuty poté z přečíslení navýšil Arttu Luttinen. Znojmo se ale vzápětí dostalo do utkání a díky dvěma brankám Ryana Kujawinského vyrovnalo.

Domácí se během devíti vteřin dostali po gólu Zacka Phillipse opět do do vedení. I Znojmo ale našlo svou odpověď. Nejprve snížilo po Sedlákově střele tečované Markem Kalusem a poté se dostalo do vedení díky teči Anthonyho Lucianiho.

Chvíli po začátku druhé třetiny byl ale stav opět nerozhodný. Z předbrankového prostoru se v přesilovce prosadil Daniel Szábo. Ve třiatřicáté minutě si Marek Kalus sjel během přesilové hry 4 na 3 do vhodné střelecké pozice a překonal Carrutha.

Třetí třetinu zahájilo úspěšně ubráněné oslabení Znojma. V následné přesilové hře čtyři na tři se Znojmo podruhé prosadit nedokázalo. Ke konci zápasu postavili Orli obrannou zeď, přes kterou nenechali Féhervár projít. Šestačtyřicet vteřin před koncem zápasu se po neproměněné znojemské šanci dostal do brejku Sarauer a vykoledoval si nedovolený zákrok ze znojemské strany. Orli si však nenechali vítězství utéct. Marek Kalus zkompletoval svůj hat-trick, když poslal během oslabení puk do prázdné branky a zajistil Orlům cenné body do tabulky.

Hannu Järvenpää (Fehérvár): V první třetině jsme měli zápas pod kontrolou, ale udělali jsme pak zbytečné chyby, řekl bych až obrovské. Druhá třetina už byla lepší a v té třetí jsme se snažili dohnat náskok soupeře, bohužel branky jsme tentokrát nedali. Čtyři góly nestačily. V neděli hrajeme v Linzi a musíme být zase připraveni.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Myslím si, že první třetina byla z obou stran dost špatná. Ve druhé a třetí už to bylo lepší, my dali o gól víc než soupeř, a tak si vezeme domů tři body. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, ale řekl bych, že jsme dnes byli prostě šťastnější.