43'
53'
60'

Orli otočili zápas ve Villachu a zaslouženě zvítězili

Do začátku druhé třetiny si domácí stihli vybudovat dvoubrankový náskok, Znojmo ale následně třikrát skórovalo. Villachu se sice opět podařilo vyrovnat, Orli ale znovu odskočili a vedení si již pohlídali.

V úvodním dějství se v lepším světle představil domácí celek. Znojmo však nezaostávalo, pouze nedokázalo proměnit šance jako Lucianiho střelecký pokus z otočky, kterým ve třinácté minutě trefil pouze připraveného gólmana soupeře. Villach znojemské neproměnění vyložené šance potrestal, Markus Schlacher tečoval střelu od modré a domácí se ujali vedení. Orli se ještě do konce první třetiny snažili srovnat, v několikaminutovém tlaku však pohořeli v koncovce.

Do druhé dvacetiminutovky nevstoupili znojemští hráči vůbec dobře. Již dvě minuty po jejím začátku musel Lassila hasit nebezpečnou střelu domácích, aby jen o pár chvil musel lovit puk ze své sítě. Nico Brunner dokázal využít odraženého kotouče v předbrankovém prostoru a zvýšil vedení černých orlů. Jako by se ale v tomto momentu něco zlomilo, zápas začal nabírat úplně jiný směr.

Ve dvacáté šesté minutě sice ještě Luciani neproměnil samostatný únik, v polovině zápasu již ale Orli skórovali. Marek Kalus dokázal využít přesilovou hru rychlou dorážkou. A poté to přišlo. V rozmezí minuty se Znojmu podařilo skórovat dvakrát, nejdříve proměnil přečíslení Vladimír Oščádal dělovkou k tyči, aby následně Radim Matuš strhl přesně mířenou tečí vedení na stranu Jihomoravanů!

Závěrečné dějství začalo stejně jako to prostřední lépe pro černé orly. Hned v jeho úvodu se totiž podařil z přesilovky opět srovnat hru MacGregoru Sharpovi. Pro Znojmo to však nepředstavovalo žádnou překážku. Hned po necelé minutě hry totiž předvedl McPherson přihrávku z říše snů, jíž namazal na hůl Ryanu Kujawinskimu, na nějž zbyla již jen lehká práce, Češi opět vedli.

Po několika šancích na obou stranách se podařilo vstřelil Orlům pátou branku, když se v samostatném úniku prosadil navrátilec do sestavy Petr Mrázek. Už to vypadalo, že Orli dohrají utkání v klidu, ale Villachu se opět podařilo snížit na rozdíl branky. Brandon Alderson využil zmatku ve znojemském brankovišti a uklidil puk za Lassilu. V posledních chvílích zápasu ale domácí zkusili hru bez gólmana, při níž ukořistil puk Patrik Novák, jenž zpečetil výhru Znojma.