10'
27'
30'

Znojmo proti Dornbirnu dvakrát vedlo. O vítězi rozhodla třetí třetina

Orli ve vyrovnaném zápase na ledě Dornbirnu dvakrát vedli. Domácí si ale nenechali soupeře odskočit na více než jeden gól a do třetí třetiny se vstupovalo za nerozhodného stavu. O vítězi rozhodlo proměněné trestné střílení v padesáté minutě.

Do důležitého zápasu v boji o elitní šestku a přímého postupu do play-off vlétli s větší energií Orli a v desáté minutě se dostali do vedení. Z brejku se prosadil Anthony Luciani. O osmašedesát vteřin později byl stav opět nerozhodný, když dorážka Scotta Timminse zaplula za Lassilova záda. Znojmo bylo aktivnějším celkem, Luciani se dokonce dostal do úniku jeden na jednoho, navýšení ale přišlo až po přestávce z hole Buldoků.

Ve dvaadvacáté minutě se z protiútoku prosadil Stefan Häuble. Petr Mrázek ale našel odpověď Znojma, když pohotovou střelou poslal puk za Rinneho. Ve třicáté minutě se z mezikruží prosadil ještě Nicolas Hlava. V následném oslabení Dornbirn ustál znojemský tlak a v přesilovce vyrovnal na 3:3 Brendan O‘Donell.

Pět minut po začátku třetí periody byl jeden ze Znojemských faulován při samostatném úniku, a tak přišla možnost, zlepšit si svou přesilovkovou úspěšnost. To se ale i přes velkou snahu nepovedlo a do vedení šli naopak domácí. V nařízeném trestném střílení poslal puk mezi betony gólmana Lassily Brendan O‘Donell.

Následný vývoj zápasu přinesl ještě hru ve čtyřech, v té se ale celky neprosadily. Při hře bez brankáře se už chtěl radovat Mrázek, puk ale za Rinneho přeci jen nedoputoval, a tak Znojmo z prvního zápasu víkendového tripu cenné body nezískává.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Hloupě jsme si nechali vzít vítězství. Měli jsme plno šancí, ale málo z nich jsme proměnili. Musím pogratulovat soupeři, který hrál chytře a vstřelil rozhodující branku. My měli naopak po většinu zápasu více ze hry, ovšem bohužel jsme nezískali žádné body.