SPG Salzburg
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SPG (3:6)

Oba celky vstoupily do hry velmi opatrně. K vidění byly jen lehčí střely, které obvykle nijak neohrozily ani jednu ze zúčastněných stran. Jako první měli důvod k radosti hosté. Zprvu neškodně vypadající výlet do útočného pásma Znojma skončil rozvlněnou sítí Kocákovy branky. Leonard Zanoff nasměroval svoji střelu z pravého kruhu k ruce domácího brankáře, a poslal tak své barvy do vedení. Svěřenci Miroslava Vybírala však byli na takovou situaci dobře připraveni a o necelých pět minut později důrazně odpověděli. Tadeas Del Favero obdržel přihrávku do levého kruhu a s přehled poslal puk za Schultesova záda.

To ale nebylo vše, co nám první dějství přineslo. Po několika pokusech na obou stranách se hosté znovu zaradovali. Po krátkém souboji o touš za domácí klecí se Marcel Nedwed probojoval do té správné pozice. Z těsné blízkosti překvapil Kocáka a na světelné tabuli se objevil stav 1:2. Orli po vzorové situaci z 10. minuty opět zareagovali velmi rychle. Jan Ludvík vybojoval puk u pravého mantinelu a přes clonící skupinku Rakušanů se probojoval až k Schultesově kleci. Kotouč pak propasíroval za čáru střelou mezi levou tyčkou a tělem zmateného gólmana. Stav po první třetině byl tedy vyrovnaný 2:2.

Druhé dějství se hrálo v poklidné atmosféře. Žádný z celků si nevytvářel nějaké větší příležitosti a na obou stranách ledové plochy se hrálo přibližně stejnou chvíli. Mírné vzrušení přišlo ve 30. minutě, kdy se přes útočnou modrou probojoval Jakub Stromko. Jeho pokus, i následné doražení si ale hostující brankář dokázal pohlídat. Když už to vypadalo, že prostřední část hry zůstane bezbranková, hosté se připomněli. Rattensberger poslal dlouhou přihrávku z vlastního pásma do útočné třetiny, kam již najížděl Moritz Tschiersch. Druhý jmenovaný nabral rychlost, poodjel dvojici domácích obránců a prudou střelou z blízka poslal touš pod horní tyčku Kocákovy brány – 2:3.

Orli začali třetí část hry jako aktivnější celek a z kraje několikrát prověřili Schultesovu pozornost. Šanci na vyrovnání měli hned dvakrát, kdy si zahráli přesilovou hru. Ani tehdy ale znojemská juniorka nenašla cestičku, jenž by dovedla puk až za brankovou čáru. Naopak Salzburg dokázal svoji jedinou přesilovou hru v zápase zužitkovat velmi dobře. V padesáté minutě poslal Auer přihrávku do levého kruhu na připravenou hůl Alexandera Frandla, jenž bez váhání prostřelil domácího brankáře – 2:4.

Znojemští hokejisté se ale nechtěli jen tak vzdát a po oddechovém čase se rozhodli pro hru bez brankáře. Netrvalo dlouho a Salzburg se tak znovu radoval. Moritz Tschiersche neměl potíže trefit odkrytou bránu. O necelou minutu později se hra kvůli gólu zastavovala znovu. Martin Kosnar svojí dělovkou ihned po vhazování překvapil rakouského brankáře a upravil skóre zápasu na 3:5. Stejně jako před chvílí, i nyní se Znojmo rozhodlo pro hru v šesti hráčích. Z poslední půl minuty hry přesto Rakušané vytěžili maximum. Leonardo Zanoff tak jako muž utkání, který v prvních minutách otevřel skóre, jej i střelou mezi tři prázdné tyče, uzavřel.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dnes jsme byli po celou dobu aktivnější a hráli jsme nátlakový hokej. Svoji převahu jsme ale nezúročili ani v přesilových hrách. Bohužel jsme nedokázali skórovat ani v nejvyloženějších šancích. Přesto ale kluci zaslouží pochvalu.