Orli Znojmo Orli Znojmo
24. kolo
Tipsport Extraliga - ne 21. 11. 2004
Jihlava
1:2
0:1, 1:1, 0:0
Znojmo

Znojmo po urputném boji na Vysočině podruhé za sebou zvítězilo

J i h l a v a - I když Znojemští orli nepřivezli na jihlavský led svou nejsilnější sestavu, dokázali se semknout a vybojovat na Vysočině všechny tři body. Vyhráli tak podruhé za sebou, čímž prokázali zlepšení svého herního projevu. Souboj to však nebyl jednoduchý a vítězství se nerodilo lehce. Znojmo vedlo po první třetině Eliášovým gólem do šatny, ale Dukla se nesložila a dokázala ve druhém dějství vyrovnat. Rozhodující trefu zajistil obránce Němeček, který letos nastoupil za Orly teprve potřetí a byl to jeho premiérový gól v extralize. V poslední části už branka nepadla, i když Jihlava měla spoustu příležitostí a zejména v závěru Vokounovi zle zatápěla.
Po bodu, který vyválčili hráči Dukly v Karlových Varech, visely dnes ve vzduchu body tři, o které se Jihlavští utkali v bojovném utkání proti Znojemským orlům. Hned v úvodu zápasu na sebe poprvé strhl pozornost David Appel, ale po Marešově střele ještě kotouč za Vokouna nedotlačil. Za Orly odpověděl v 10. minutě agilní Uram, který po krásnem pasu Puchera těsně přestřelil Suchanovu branku. Domácí se po celé utkání snažili bránit střední pásmo, a když Suchan vychytal v 19. minutě Plaškovu tutovku, vypadalo to, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu. Proti byl však šikovný Patrik Eliáš, který střelou přes obránce překvapil Suchana, který zřejmě puk neviděl, 0:1. Do první přestávky tak odcházeli s lepší náladou znojemští dravci.

I v druhé třetině se domácí soustředili především na dobré pokrytí středního pásma, a tak si fanoušci hokeje ze strany na stranu příliš neužili. O pěkné hokejové akce se ale i přesto staral třebíčský odchovanec Patrik Eliáš. Střídavě volil přihrávky na své spoluhráče a nebezpečné střely, při ktyrých se gólman Jihlavy rozhodně nenudil. V dobrých příležitostech se občas zjevili i útočníci Dukly. Jedné z nich využil nováček v dresu Dukly David Appel, který si ve 35. minutě vyjel od mantinelu a jakoby byl extraligový mazák, poslal puk přesně mezi Vokounovy betony, 1:1. Po vyrovnávací brance narostla orlí křídla i hráčům Dukly, ale Vokoun několikrát všechny přesvědčil, proč že chytá zrovna on v národním týmu. Když už se opět zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, ozval se podruhé Patrik Eliáš. 55 vteřin před sirénou se zbavil domácího Zajace a krásnou přihrávkou vybidl ke skorování Romana Němečka, který dělovkou od modré málem protrhl síť za Suchanovými zády, 1:2.

V poslední třetině se hráči Znojma začali velmi důrazně tlačit před Jaroslava Suchana, z čehož vznikala jedna šarvátka za druhou. Nejdříve si na trestné lavici za vzájemnou potyčku odpočinuli jihlavští Hlouch s Dobrovolným a na druhé straně Pucher s Uramem. Poté se už méně hokejově ukázal Patrik Eliáš, který celkem zbytečně pokřikoval na golmana Dukly. S ubíhajícími minutami se dravci ze Znojma stále více soustředili na branění těsného náskoku. I přes to měli domácí hned několik možností k vyrovnání. Střele Dobrovolného od modré se do cesty postavilo břevno a únik Vostřáka vychytal parádním zákrokem pozorný Vokoun. V poslední minutě se ještě Jihlavští snažili o vyrovnání, ale štěstí se k nim již otáčelo jen zády, a tak i přes bojovný výkon nezískali se Znojmem ani bod.


Autor: BaM, Vojtěch Petrách

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 1 1 1 0
Patrik Eliáš 1 1 2 2 2
Roman Erat 0 1 1 2 2
Radek Haman 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 2 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Roman Němeček 1 0 1 1 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 0 0 0 -1 4
Ivan Rachůnek 0 0 0 0 0
Karel Soudek 0 0 0 0 0
Milan Toman 0 0 0 0 0
Marek Uram 0 0 0 0 2
Marek Vorel 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vokoun 60 0 1 25 96,15 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Vlk (Dukla Jihlava): I přesto, že jsme prohráli, šli dnes naši hráči bodům naproti a alespoň jeden bod za remízu jsme si zasloužili. Bohužel to nevyšlo. Naší slabinou byly poslední minuty třetin. Dnes byly gólem do šatny obě znojemské branky a doplatili jsme na to i proti Spartě. Budeme muset dbát na to, aby hráči byli koncentrovaní až do sirény.

Miloslav Hořava (Znojmo): Bylo to vyrovnané a celkem dobré utkání. Šťastnějším celkem jsme nakonec my, i když to bylo až do konce jen těsné. Zasloužená by asi byla remíza. Naštěstí jsme ale na 2:2 neinkasovali a jsem rád, že jsme získali všechny tři body.

Související články

Naši soupeři
so 20. 11. 2004

Orlím zrakem: 24. kolo JIH - ZNO