EBEL - út 12. 2. 2019
N1
Villach

Orli vletěli do nadstavby bravurně! Lassila s čistým kontem

Znojemským hokejistům se vstup do nadstavby vydařil na jedničku! V utkání proti Villachu zazářila především dvojice Anthony Luciani – Allan McPherson, která se podílela na všech čtyřech gólech domácího celku. Čisté konto si navíc připsal Teemu Lassila.

Od prvních minut vyrovnaná podívaná přinesla hned zkraje pár střeleckých příležitostí na obou stranách. Za znojemskou střídačku jistě stojí za zmínku přečíslení Mrázka s Kalusem, po němž však Bakala zasahovat nemusel. Zato Lassila si první ostrý zákrok připsal po individuální akci Downa, jehož bekhend vytěsnil hbitým betonem. Stálý tlak si vytvořili Orli až v přesilové hře z 12. minuty, ale střely Sedláka a Lattnera dokázal gólman Villachu pokrývat. Stejná šance v podobě početní výhody se domácím naskytla i o chvíli později, ale překonat skvělého Bakalu se i tentokrát zdálo nemožné. Znojemský nápor po dvou přesilovkách ale přeci jen nepřišel nazmar. Gólem do šaten zařídil vedení svých barev po samostatném úniku Anthony Luciani.

Přesilovku si vyzkoušeli na startu prostřední části hry i hosté. Ti se sice dokázali usadit před Lassilou, ale dobrá obranná činnost Orlů nedovolovala zakončit s patřičnou přesností. S přibývajícím časem se zase dostávali více k puku Znojemští a brzy mohl být náskok vyšší. Tentokrát ale Luciani sám před Bakalou neměl tolik prostoru něco vymýšlet a kotouč si cestu za brankovou čáru nenašel. Villach se do střeleckých šancí dostával sporadicky, přesto v 31. minutě musel předvést efektní zákrok lapačkou Lassila po bleskové střele DeSantise. Už méně zajímavá druhá část třetiny nepřinesla žádné větší vzrušení, hubený náskok Orlů tedy zůstal nezměněn.

Aktivní nástup znojemských hokejistů do třetího dějství byl záhy odměněn. V početní výhodě se po křídle probil před brankáře Radim Matuš a poslal kotouč ke vzdálenější tyči. Hosté jen těžko hledali jakoukoli odpověď, recept na obranu Orlů a klidného Lassilu nenacházeli. Navíc sami faulovali, a domácím tak hodně ulehčovali situaci. Definitivní ránu pak soupeři zasadil agilní Anthony Luciani, jenž si najel do mezikruží a ránou z otočky propálil gólmana. Třešničkou na vítězném znojemském dortu se pak stal gól Allana McPhersona, jenž famózně unikl rakouské obraně a přehodil Bakalu. McPherson si v zápase připsal již čtvrtý bod! Po předchozích třech asistencích přidal i přesnou trefu. Závěrečnou minutu poznamenalo několik pěstních soubojů dvojiček hráčů, které trochu pozdržely oslavy tříbodového vítězství Orlů.

Ohlasy trenérů

Miroslav Fryčer (Znojmo): Byl to takový typický hokej pro play-off. Oba týmy hrály zezadu, nepouštěly se do větších akcí. Z naší strany jsme to zvládli velmi dobře, dodrželi to, co jsme si řekli před utkáním, a proměnili šance. Můžu před mužstvem jen smeknout, v prvním zápase doma svou úlohu zvládli výborně. Zaslouženě jsme vyhráli. Všechny góly dala jedna pětka, ale já chválím celé mužstvo. Příští zápas se může prosadit zase jiný útok, důležité je, že vyhráváme jako mužstvo.

Gerhard Unterluggauer (Villach): Byl to náš dosud nejdůležitější zápas sezóny a my nepřevedli dobrý výkon. Jsem opravdu zklamaný. Byli jsme horší v bruslení, proměňovaní šancí, ve všem. Nevím, co se stalo, ale musíme se z toho rychle vzpamatovat.