Orli Znojmo Orli Znojmo
N10
EBEL - ne 10. 3. 2019
Znojmo
3:5
1:3, 1:2, 1:0
Innsbruck
13'
24'
60'
6'
12'
20'
21'
36'

Hlavův hattrick na vítězství nad Innsbruckem nestačil

Znojmo nechalo odpočívat některé hráče a do hry nasadilo jen tři pětky. Po první části muselo dotahovat dvoubrankový náskok soupeře, který po té druhé ještě o jeden gól narostl. V závěrečné třetině se dlouho hrálo bez branek, na jejím konci Orli stav už jen kosmeticky upravili.

Oba týmy vstupovaly do utkání v jasné pozici – pro Innsbruck šlo o poslední duel letošního ročníku, Orli s jistotou play-off si mohli v případě jakéhokoli bodového zisku pojistit sedmou příčku. Na tři pětky hrající znojemská družina odstartovala vlažněji a již na začátku šesté minuty poprvé inkasoval Lassila po přízemní střele Ondreje Šedivého, jež proklouzla mezi betony gólmana až za brankovou čáru. Po polovině třetiny šli domácí do čtyř a přesilovku nekompromisně zužitkoval Alexandre Lavoie. Stejnou početní výhodu dostali záhy i Orli, kteří stejně jako soupeř trestali. Nicolas Hlava za pouhých sedmnáct(!) vteřin přesilovku využil a po hezké kombinaci rozvlnil síť za ležícím Swettem. Znojemští přehodili na vyšší obrátky, blízko k vyrovnání měl Němec, před kterým se otevřela prázdná klec. Studená sprcha přišla v dalším oslabení pouhých devatenáct sekund před sirénou, kdy Andrew Clark tečoval kotouč do protipohybu gólmana Lassily.

Ani start do prostředního dějství se Orlům nepodařilo podchytit a brzy svítil na časomíře již třígólový rozdíl. Michael Andrew Yogan nahodil před bránu a k velkému překvapení puk odskočil až do sítě. Znojmu se povedlo rychle snížit po přečíslení, které zakončil střelou do horní části svatyně Nicolas Hlava. V dalších minutách se hra přesouvala od jedné brány k druhé, avšak většinou bez výraznějších emocí. Změna skóre přišla až v další přesilovce Innsbrucku, kterou po tlaku před znojemskou klecí proměnil Alexandre Lavoie. Znojemští se snažili opět reagovat, ale chyběla jistota a důraz v zakončení. Nepříjemný stav 2:5 tak vydržel až do druhé přestávky.

Nevýrazné úvodní minuty třetí třetiny nepřinášely příliš hokejového umění. Hosté si v poklidu hlídali své vedení, Orli se v útoku hodně trápili. Kloudnější akce přicházely jen zřídka a začínalo být jasné, že zdramatizování duelu bude nad znojemské síly. Ke konci třetiny ještě došlo k potyčkám mezi hráči, ty největší obstarali Stretch s Rossem a následně také Špaček s Lindnerem. Snížení v poslední minutě ještě zařídil po rychlém brejku Nicolas Hlava, jenž v utkání dokonal svůj hattrick. Na prohře Znojma v generálce play-off to ale již nemohlo nic změnit.


Autor: Petr Frömel, Petra Matůšová

Hlavu potěšila nečekaná návštěva v kabině. Co řekli týmu bratři Šťastní?

Ač to Orlům v neděli výsledkově nevyšlo, Nicolas Hlava zaznamenal povedený večer. Obstaral totiž všechny branky domácích a poprvé v sezóně zaznamenal hattrick.

Poslední zápas základní části vám nevyšel. Šetřili jste se už na play-off?
Chtěli jsme se v tom utkání připravit na play-off, což bohužel nevyšlo. Nehráli jsme zodpovědně, podali jsme špatný výkon. Něco jsme si k tomu v kabině řekli. Ta základní část je za námi. Od pondělí se musíme naladit na play-off a připravit se na středu. To bude teprve nejdůležitější část sezóny.

Z vaší strany to byl ale povedený zápas, že? Hattrick nestřílíte každý den...
Určitě. Už je to ale za námi a musíme myslet jen na to play-off. Všichni se na to těšíme. Doufám, že se dostaneme co nejdále.

Ač v tom utkání o nic nešlo, bylo to hodně vyhecované. Čekali jste takový průběh?
Moc tomu nerozumím. Už ten zápas v pátek ve Villachu byl podobný. Ti kluci vědí, že mají po sezóně a nechápu, co si tady tím chtějí dokazovat. Neříkám, že takoví byli všichni. Místo toho, abychom si užívali hokej, tak se to tady serve. Je to zbytečné.

Po zápase přišli do kabiny slavní slovenští bratři Šťastní. Co vám řekli?
Povídali o tom, jak se máme chovat v play-off, a abychom si užívali každou minutu na ledě. Je pro nás čest podat si s takovými lidmi ruku. Klobouk dolů. Všichni k těmto hráčům máme obrovský respekt. Jsme moc vděčni za to, že nás přišli podpořit.


Bratři Šťastní navštívili po zápase kabinu Orlů.

Tu nadstavbu jste nakonec zvládli bravurně, že?
Ze začátku se šlo na krev. Všichni měli podobné šance. Musíme ale poděkovat všem klukům a všem divákům, že jsme se společně takhle semkli a dopracovali to tam. Ukázali jsme i s lidmi, jaká jsme skvělá parta.

V čem bude spočívat ta příprava na play-off?
Play-off je úplně něco jiného, než základní část. Rozhoduje každá minuta, každý gól. Nikomu nesmíme dát nic zadarmo, musíme hrát zodpovědně dozadu.

Jako soupeře si vás vybrala Vídeň. Jste spokojený?
Osobně jsem si Vídeň přál. Hlavně jsem nechtěl jet do Klagenfurtu, ale pokud chceme pomýšlet na dobré výsledky, pak musíme porazit každého.

Co se dá od té série očekávat?
Vídeň hraje hokej, na rozdíl od jiných týmů v soutěži. Tento styl nám vyhovuje. Je to daleko lepší, než když po nás neustále někdo jde a dohrává nás. Navíc i pro oko diváka to bude dobrá série.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Nicolas Hlava 3 0 3 0 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 -1 0
Jan Lattner 0 0 0 1 0
Radim Matuš 0 1 1 1 0
Allan McPherson 0 0 0 -1 0
Petr Mrázek 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 -1 0
Adam Sedlák 0 1 1 0 2
Jakub Stehlík 0 1 1 1 0
C.J. Stretch 0 1 1 -1 4
Marek Špaček 0 2 2 0 7
Dominik Tejnor 0 0 0 -1 0
Mikko Vainonen 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 59 16 5 11 68,75 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Máme několik lehce zraněných hráčů, proto jsme k zápasu přistoupili trochu jinak než normálně, ale objevily se tam náznaky lehkovážnosti, což v minulých zápasech nebylo a před vlastními diváky nás to mrzí. Zvrtlo se to už v první třetině. Zápas mohl dopadnout jinak, šance jsme na to měli.

Zítra se nám vrátí marodi kromě Anthonyho Lucianiho, ten by snad mohl být zpátky zhruba za týden. Nastavíme se mentálně do play-offového režimu, už na tréninku to bude jasně vidět. V této lize může každý porazit kohokoliv. Když se tým stmelí a bude tahat za jeden provaz, může to být dobré.

Fotogalerie

Související články