20'
21'
36'

Hlavův hattrick na vítězství nad Innsbruckem nestačil

Znojmo nechalo odpočívat některé hráče a do hry nasadilo jen tři pětky. Po první části muselo dotahovat dvoubrankový náskok soupeře, který po té druhé ještě o jeden gól narostl. V závěrečné třetině se dlouho hrálo bez branek, na jejím konci Orli stav už jen kosmeticky upravili.

Oba týmy vstupovaly do utkání v jasné pozici – pro Innsbruck šlo o poslední duel letošního ročníku, Orli s jistotou play-off si mohli v případě jakéhokoli bodového zisku pojistit sedmou příčku. Na tři pětky hrající znojemská družina odstartovala vlažněji a již na začátku šesté minuty poprvé inkasoval Lassila po přízemní střele Ondreje Šedivého, jež proklouzla mezi betony gólmana až za brankovou čáru. Po polovině třetiny šli domácí do čtyř a přesilovku nekompromisně zužitkoval Alexandre Lavoie. Stejnou početní výhodu dostali záhy i Orli, kteří stejně jako soupeř trestali. Nicolas Hlava za pouhých sedmnáct(!) vteřin přesilovku využil a po hezké kombinaci rozvlnil síť za ležícím Swettem. Znojemští přehodili na vyšší obrátky, blízko k vyrovnání měl Němec, před kterým se otevřela prázdná klec. Studená sprcha přišla v dalším oslabení pouhých devatenáct sekund před sirénou, kdy Andrew Clark tečoval kotouč do protipohybu gólmana Lassily.

Ani start do prostředního dějství se Orlům nepodařilo podchytit a brzy svítil na časomíře již třígólový rozdíl. Michael Andrew Yogan nahodil před bránu a k velkému překvapení puk odskočil až do sítě. Znojmu se povedlo rychle snížit po přečíslení, které zakončil střelou do horní části svatyně Nicolas Hlava. V dalších minutách se hra přesouvala od jedné brány k druhé, avšak většinou bez výraznějších emocí. Změna skóre přišla až v další přesilovce Innsbrucku, kterou po tlaku před znojemskou klecí proměnil Alexandre Lavoie. Znojemští se snažili opět reagovat, ale chyběla jistota a důraz v zakončení. Nepříjemný stav 2:5 tak vydržel až do druhé přestávky.

Nevýrazné úvodní minuty třetí třetiny nepřinášely příliš hokejového umění. Hosté si v poklidu hlídali své vedení, Orli se v útoku hodně trápili. Kloudnější akce přicházely jen zřídka a začínalo být jasné, že zdramatizování duelu bude nad znojemské síly. Ke konci třetiny ještě došlo k potyčkám mezi hráči, ty největší obstarali Stretch s Rossem a následně také Špaček s Lindnerem. Snížení v poslední minutě ještě zařídil po rychlém brejku Nicolas Hlava, jenž v utkání dokonal svůj hattrick. Na prohře Znojma v generálce play-off to ale již nemohlo nic změnit.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Máme několik lehce zraněných hráčů, proto jsme k zápasu přistoupili trochu jinak než normálně, ale objevily se tam náznaky lehkovážnosti, což v minulých zápasech nebylo a před vlastními diváky nás to mrzí. Zvrtlo se to už v první třetině. Zápas mohl dopadnout jinak, šance jsme na to měli.

Zítra se nám vrátí marodi kromě Anthonyho Lucianiho, ten by snad mohl být zpátky zhruba za týden. Nastavíme se mentálně do play-offového režimu, už na tréninku to bude jasně vidět. V této lize může každý porazit kohokoliv. Když se tým stmelí a bude tahat za jeden provaz, může to být dobré.