Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF1
EBEL - st 13. 3. 2019
Vídeň
7:0
4:0, 2:0, 1:0
Znojmo
4'
6'
18'
20'
23'
36'
43'

Úvod čtvrtfinálové série Orlům zhořkl, ve Vídni inkasovali sedmkrát

Znojemští hráči nezachytili vstup do utkání, již po úvodní třetině museli zápolit s čtyřgólovým náskokem Vídně. Odpověď z holí Orlů ale nepřicházela, naopak domácí v poklidném tempu navyšovali svůj náskok. Hned tři rakouské trefy přišly v přesilové hře.

Znojemští hokejisté se na ledě Vídně ještě ani nestačili pořádně rozkoukat a v šesté minutě již prohrávali 0:2. Skóre večera otevřel Taylor Vause, jenž z dorážky překonal Halásze. Na útočníka ve službách rakouského celku brzy navázal Christopher DeSousa, tomu nechali Orli dostatek prostoru před svou bránou, do níž pak DeSousa pohodlně zasunul kotouč. Jihomoravané se ale po dvou inkasovaných gólech nepoložili, naopak napnuli všechny své síly do útoku a nastěhovali se před brankáře Lamoureuxe. Veškerou snahu však narušilo několik trestů, za něž domácí hráči hned dvakrát nemilosrdně trestali. Nejdříve využil početní výhodu po kombinaci na jeden dotek Christopher DeSousa, další přesilovku proměnil v poslední minutě třetiny Peter Schneider.

Do druhé části nastoupili Orli se střídajícím Lassilou v bráně, ale rozjetou vídeňskou střelnici se zastavit nepodařilo. Finský gólman inkasoval již po necelých třech minutách z hole Christophera DeSousy, jenž tak završil svůj hattrick. Vývoj utkání hrál Vídni do karet, mužstvo se nikam příliš nehnalo a těžilo ze zaváhání Znojemských. Ti měli naopak velké problémy probít se do výraznějších střeleckých šancí. A tak se v čase 35:30 opět měnil stav na straně domácího celku. Patrick Peter v rychlém brejku ze závěru přesilovky propálil Lassilu k levé tyči. Konec třetiny opět rozdrobila vyloučení, k další změně už nedošlo.

Ani poslední dvacetiminutovka nepřinesla žádnou výraznější změnu. Znojmo se snažilo pracovat v útoku, ale výborná defenzíva domácích nepolevovala. Navíc Vídeňští dokázali zahrozit i směrem dopředu, po jedné z takových akcí se mohli radovat ze sedmé trefy zásluhou Sondé Oldena. Orli měli obrovskou šanci záhy snížit po střele McPhersona z mezikruží, ale pozorný Lamoureux se rozhodl neinkasovat ani tentokrát. Závěr utkání už nepřinesl příliš pohledné podívané, poslední minuty se jen dohrávaly. Vídeň se tedy na úvod čtvrtfinálové série ujala vedení 1:0.


Autor: Petra Matůšová

Musíme hrát jako tým. Obětovat se jeden pro druhého, burcuje kapitán Bartoš

Znojmo nezahájilo play-off vůbec dobře a z Vídně si odvezlo nelichotivou porážku. Co utkání rozhodlo a na co se mužstvo zaměří do příštího utkání? Dočtete se v rozhovoru s Davidem Bartošem.

Na úvod se zeptám na hodnocení včerejšího zápasu. Asi se budou těžko hledat slova...
Naopak si myslím, že hodnocení je jednoduché. Propadli jsme skoro ve všem a takhle se play-off určitě nehraje. Pořád je to ale jenom jeden zápas, takže si to musíme ukázat a hrát trošku jinak. Obětovat se jeden pro druhého a hrát jako tým.

Prostor pro zlepšování jeho malý, další zápas se hraje za dva dny. Na druhou stranu zlepšit bude asi při pohledu na výsledek potřeba hodně věcí. Na co se tedy budete v tomto krátkém čase zaměřovat a co budete chtít zlepšit primárně?
Určitě jsou to přesilovky a oslabení. Zaměřit se na to, abychom nedělali stupidní fauly, víc bruslit, víc pomáhat jeden druhému a dodržovat systém, o který se můžeme opřít. Snažit se je víc dohrávat. Včera jsme nepředvedli vůbec nic, ale je to pořád jenom jeden zápas a série bude dlouhá.

V utkání jste měli velký počet oslabení, ale i vy jste si zahráli několik přesilovek. Zatímco vy jste nevyužili žádnou, tak Vídeň využila hned tři. Nebyl tohle kámen úrazu?
To je pravda. Inkasovali jsme v našich oslabeních, naopak my jsme v přesilovkách góly nedali. Na to se musíme zaměřit, protože to jsou situace, které zápasy play-off rozhodují.

Příští zápas hrajete před domácím publikem. Může to být výhoda?
Určitě si myslím, že to bude naše výhoda. Když k tomu přistoupíme dobře, tak nás fanoušci poženou a můžeme udělat dobrý výsledek.

Co zaznělo v kabině po druhé třetině, kdy to bylo 0:6 a zápas už byl prakticky rozhodnutý?
To bych nechal v kabině...

Jaká je teď nálada? První zápas play-off hned skončil takovým rozdílem. Nezamává to s vaší psychikou?
Budu se opakovat. Je to pořád jenom jeden zápas. Nevím, jestli je lepší prohrát 0:1 a dostat gól v poslední minutě, nebo dostat takhle sedm. Samozřejmě to není nic příjemného, musíme se na to kouknout. Ale pořád bych z toho nedělal tragédii.


Autor: Tt

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Nicolas Hlava 0 0 0 0 4
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Marek Kalus 0 0 0 -1 2
Michal Kruckovyč 0 0 0 -2 2
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Radim Matuš 0 0 0 -3 0
Allan McPherson 0 0 0 -1 2
Petr Mrázek 0 0 0 -3 0
Erik Němec 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 -3 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 -2 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
C.J. Stretch 0 0 0 -1 2
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Dominik Tejnor 0 0 0 -2 0
Mikko Vainonen 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Halász 20 17 4 13 76,47 0 0
Teemu Lassila 40 18 3 15 83,33 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Na co jsme sáhli, to jsme dnes pokazili. Od prvních střídání jsme dělali věci, které normálně neděláme. Zblbli jsme, zpanikařili. To se nesmí stávat. V play-off je jedno, jestli to skočí 0:1 nebo 0:7. Vždycky z toho je jen jeden bod. Musíme se rychle uklidnit a hrát to svoje. Každý do toho musí dát více srdce, hráči musí být obětavější.

Související články

Naši soupeři
út 12. 3. 2019

Play-off začíná! Orli míří do Vídně