59'
6'
52'

Třetí čtvrtfinále rozhodovaly silné vídeňské přesilovky

Orli sice ve Vídni skórovali jako první, avšak soupeř vývoj zápasu díky přesilovým hrám otočil a náskok si hlídal až do posledních minut. Série se tak vrací na jih Moravy za stavu 2:1 pro Capitals.

Znojmo se ve Vídni snažilo navázat na páteční výkon, což se mu v úvodu i podařilo. V šesté minutě propálil domácí obranu od modré čáry Miko Vainonen a hráči v červených dresech šli do vedení. Následně se jim naskytla přesilová hra, tu však využít nedokázali. Ve druhé části první třetiny hráli Jihomoravané více ve čtyřech než v plném počtu. První silnou přesilovku domácích ještě ubránili, ale v té druhé vyrovnal z dorážky Peter Schneider.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl z obou stran opatrný. V osmadvacáté minutě poslal Novák domácího hráče kolenem k zemi a rozhodčí nasměrovali českého útočníka nekompromisně do sprch. Pětiminutovou přesilovku Vídně Orli obětavě bránili, avšak když už se chýlila ke konci, obdržel Kelsey Tessier křižnou přihrávku a střelou do horního rohu poslal Capitals do vedení.

Další branka padla o tři minuty později a opět se radovalo domácí publikum. Po chybě znojemské obrany se dostal do úniku Sondré Olden, jenž překonal Lassilu po učebnicové kličce. Český tým si posléze zahrál početní výhodu. Stretch odkrytou branku minul. Těsně před sirénou sice dopravili Znojemští puk za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznali pro úmyslnou hru rukou.

Prohřešky proti pravidlům se Orlům nevyhýbaly ani ve třetí třetině. Místo honby za vyrovnáním tak museli po většinu času bránit silné přesilovky domácích. Zvládli to ve čtyřech i více než minutu ve třech, a když se naskytla početní výhoda jim, bleskurychle ji zužitkoval svojí tvrdou střelou Miko Vainonen.

Čas kvapem plynul. Mrázek v úniku těsně minul branku. V podobné situaci se o chvíli později ocitl i domácí Taylor Vause, který však recept na Lassilu našel a vrátil Vídni dvoubrankový náskok. Orli to v závěru zkusili ještě bez gólmana, avšak mezi prázdné tyče se trefil Peter Schneider a o vítězi třetího čtvrtfinále bylo rozhodnuto.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Do stavu 2:3 jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel tam ale dnes byly nějaké zkraty a fauly, které vyplynuly z přemíry snahy. Kluci do toho jdou naplno i přes únavu. Vědí, o co se hraje. To mě těší. Na druhou stranu, když vidím miliónovou Vídeň, která si může dovolit, co chce, a přesto z nás má místy i strach, tak musím před tím naším týmem, jenž má na střídačce tři pětky, smeknout. Byly tam hloupé fauly, kterých jsme se měli vyvarovat, ale naopak některé věci mi nepasovaly do hlavy.