Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF3
EBEL - ne 17. 3. 2019
Vídeň
5:2
1:1, 2:0, 2:1
Znojmo
18'
31'
34'
58'
59'
6'
52'

Třetí čtvrtfinále rozhodovaly silné vídeňské přesilovky

Orli sice ve Vídni skórovali jako první, avšak soupeř vývoj zápasu díky přesilovým hrám otočil a náskok si hlídal až do posledních minut. Série se tak vrací na jih Moravy za stavu 2:1 pro Capitals.

Znojmo se ve Vídni snažilo navázat na páteční výkon, což se mu v úvodu i podařilo. V šesté minutě propálil domácí obranu od modré čáry Miko Vainonen a hráči v červených dresech šli do vedení. Následně se jim naskytla přesilová hra, tu však využít nedokázali. Ve druhé části první třetiny hráli Jihomoravané více ve čtyřech než v plném počtu. První silnou přesilovku domácích ještě ubránili, ale v té druhé vyrovnal z dorážky Peter Schneider.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl z obou stran opatrný. V osmadvacáté minutě poslal Novák domácího hráče kolenem k zemi a rozhodčí nasměrovali českého útočníka nekompromisně do sprch. Pětiminutovou přesilovku Vídně Orli obětavě bránili, avšak když už se chýlila ke konci, obdržel Kelsey Tessier křižnou přihrávku a střelou do horního rohu poslal Capitals do vedení.

Další branka padla o tři minuty později a opět se radovalo domácí publikum. Po chybě znojemské obrany se dostal do úniku Sondré Olden, jenž překonal Lassilu po učebnicové kličce. Český tým si posléze zahrál početní výhodu. Stretch odkrytou branku minul. Těsně před sirénou sice dopravili Znojemští puk za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznali pro úmyslnou hru rukou.

Prohřešky proti pravidlům se Orlům nevyhýbaly ani ve třetí třetině. Místo honby za vyrovnáním tak museli po většinu času bránit silné přesilovky domácích. Zvládli to ve čtyřech i více než minutu ve třech, a když se naskytla početní výhoda jim, bleskurychle ji zužitkoval svojí tvrdou střelou Miko Vainonen.

Čas kvapem plynul. Mrázek v úniku těsně minul branku. V podobné situaci se o chvíli později ocitl i domácí Taylor Vause, který však recept na Lassilu našel a vrátil Vídni dvoubrankový náskok. Orli to v závěru zkusili ještě bez gólmana, avšak mezi prázdné tyče se trefil Peter Schneider a o vítězi třetího čtvrtfinále bylo rozhodnuto.


Autor: Lukáš Caha

Dvougólový Vainonen: Nenechme se hloupě vylučovat, umíme Vídeň rozhodit

Třetí utkání čtvrtfinále, třetí zcela odlišný zápas. Orli dali ve Vídni definitivně zapomenout na debakl v úvodním duelu, nakonec ale podlehli favorizovanému soupeři i kvůli vlastní nedisciplinovanosti. Nic na tom nezměnily dvě branky finského beka Mikka Vainonena. „V úterý potřebujeme naše fanoušky," burcuje.

Třetí zápas ve Vídni byl dlouho hodně vyrovnaný, domácí se nakonec dostali na koně díky přesilovkám. Souhlasíte?
Souhlasím. Především jsme se nechali příliš často vylučovat, a to i já osobně. Proto si myslím, že když v úterý budeme hrát disciplinovaně a omezíme hloupá vyloučení, máme velkou šanci uspět. Když se podíváte na hru v pěti, jsme v ní lepší než soupeř. Navíc máme navrch i v osobních soubojích. A když oni nějakou dobu nedokáží skórovat, jsou pak frustrovaní. Toho můžeme využít.

Vstřelil jste oba góly, jste tak nejlepším střelcem týmu v play-off. Pro vás asi docela netradiční, že?
(smích) Je to tak, ale radši bych ty góly vyměnil za vítězství. Každopádně nebudu lhát, je to určitě příjemný pocit a jen doufám, že v úterý se třeba dokážu trefit znovu. A snad k tomu tentokrát přidáme i vítězství.

Znojemský kádr je hodně úzký, nemůže to být s postupem série nevýhoda?
Doufejme, že ne. Kvůli téhle části sezóny celý rok trénujete, připravujete se na ni. Jsme v dobré kondici. Ale samozřejmě, mají víc hráčů. My musíme být chytří, neplýtvat energii na zbytečné a hloupé věci na ledě.

Mezi oběma týmy probíhá na ledě hodně šarvátek, drobných provokací, po zápase na vás při rozhovoru gestikulovali i fanoušci. Jak to vnímáte?
Vůbec mi to nevadí, naopak. Mám to fakt rád, tohle je opravdové play-off. Takhle to má být.

Čtvrtý zápas v úterý budete hrát opět doma, věříte, že to bude opět něco jiného než v neděli?
Určitě. Budeme hrát před našimi fanoušky. Potřebujeme je za zády, potřebujeme, aby přišli a byli hlasití. Když zůstaneme disciplinovaní, dostaneme soupeře pod tlak a oni pak nebudou koncentrovaní. Budou frustrovaní, rozhození, sníží se k malým provokacím. A to je naše šance.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 2
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Marek Kalus 0 0 0 -2 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 -2 0
Radim Matuš 0 0 0 -2 0
Allan McPherson 0 2 2 -1 0
Petr Mrázek 0 0 0 -1 0
Erik Němec 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 0 25
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
C.J. Stretch 0 2 2 0 2
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Dominik Tejnor 0 0 0 -1 0
Mikko Vainonen 2 0 2 -1 8

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 48 4 44 91,67 0 2

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Do stavu 2:3 jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel tam ale dnes byly nějaké zkraty a fauly, které vyplynuly z přemíry snahy. Kluci do toho jdou naplno i přes únavu. Vědí, o co se hraje. To mě těší. Na druhou stranu, když vidím miliónovou Vídeň, která si může dovolit, co chce, a přesto z nás má místy i strach, tak musím před tím naším týmem, jenž má na střídačce tři pětky, smeknout. Byly tam hloupé fauly, kterých jsme se měli vyvarovat, ale naopak některé věci mi nepasovaly do hlavy.

Související články