48'
50'
53'

Výpadek ve třetí třetině stál Znojmo dobře rozehraný zápas

Znojmo ve čtvrtém zápase série hrálo s vítězem základní části vyrovnanou partii a na konci druhé části se díky dvěma trefám Lucianiho dostalo do vedení. Jenže Vídeň čtyřmi góly v závěrečné třetině dokonale otočila zápas a v sérii vede už 3:1.

Od prvních minut jsme byli svědky velmi vyrovnaného utkání. Oba týmy hrozily především z brejkových situací, delší pasáže v útočném pásmu byly k vidění jen zřídka. Zajímavosti na utkání to ale vůbec neubíralo, hra se naopak nesla ve velmi atraktivním tempu. První větší šanci měl na své holi Vídeňský Olden, jehož nájezd vytěsnil Lassila nad břevno. Čekání na gól mohly ukončit až přesilovky, které přišly s polovinou třetiny. V početní výhodě se několikrát vyznamenal znojemský gólman, zvláště pak proti osamocenému Oldenovi a dorážce Nissnera. Stejná výhoda na druhé straně kluziště znamenala obrovský zámek před Lamoureuxem. Ten měl velké štěstí při zakončení Lucianiho, před kterým se otevírala prázdná klec Vídně. Znojemský útočník ale nedokázal v rychlosti zpracovat kotouč, jenž jen prolétl kolem tyče. Úvodní dvacetiminutovka tak přes svou pohlednost gól nepřinesla.

Ve velmi podobné režii se pokračovalo i v prostředním dějství. Znojemští si dokázali vypracovat více šancí, tu největší však pro sebe opět ukořistila Vídeň. Konkrétně Wukovits zakončoval do protipohybu Lassily a z brankové čáry musel kotouč vyškrábnout až Vainonen. Orli v dalších minutách skvěle zvládli oslabení, aby se v početní výhodě předvedli i oni. Přesilovka byla navíc ještě vyšperkována dalším vyloučením soupeře. Hra 5 na 3 se v play-off musí proměňovat, a Znojmo to zvládlo na výbornou. Anthony Luciani dostal nabito do kruhu a nekompromisně napálil puk k tyči. Domácí pokračovali dál v klasické výhodě, ta už se však nevyvedla podle představ. Nikdo ale smutnit nemusel, protože krátce po srovnání počtu hráčů na ledě se skóre opět měnilo. Po skvělé práci McPhersona se dostal puk před brankoviště k osamocenému Anthony Lucianimu, jenž už si doslova pohrál s Lamoureuxem.

Třetí třetinu načínali Orli v oslabení, s velkým podílem výtečně chytajícího Lassily zvládli i tuto kritickou chvíli. Ve 43. minutě ale přišla obrovská hrubka v rozehrávce domácích a vzniklé situace využil Christopher DeSousa, jenž po kombinaci z bezprostřední blízkosti před brankovištěm nedal gólmanovi šanci. A o pět minut později bylo dokonce vyrovnáno. Další nedůrazné počínaní v obranném pásmu potrestal Patrick Peter, jenž znovu z bezprostřední blízkosti před Lassilou zavěsil pod břevno. Opařené domácí publikum dostalo další ránu po vídeňském přečíslení, které s přehledem zakončil Christopher DeSousa. Nyní bylo Znojmo v pozici toho, kdo musí dotahovat. Pomoci měla přesilovka, v ní ale Orli znovu naprosto propadli a Riley Holzapfel ránou k tyči trefil přesně místo za zády Lassily. Zmar posledních minut už jen dokumentoval nepodařenou třetinu, díky níž Znojemští prohráli čtvrté čtvrtfinálové utkání.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Měli jsme to dobře rozehrané. Více než padesát minut jsme byli lepším týmem na ledě a kontrolovali hru, ale mužstvu, jakým je Vídeň, nesmíte dát ani čuchnout. Je to zkušený celek, který z těchto situací dokáže dát gól. Trochu jsme se lekli toho, že můžeme vyhrát, a posledních devět minut přestali hrát naši hru. Ještě ale není konec.