2/3
45'
55'

Dlouhá cesta do Bolzana Orlům nepřála, domácí rozhodli již v první třetině

Páteční zápas se znojemským hokejistům nevydařil podle představ. Na půdě italského Bolzana prohráli 0:9. Nelichotivému výsledku nezabránil ani náhradní brankář Dominik Groh, ten se v brance ocitl od poloviny zápasu.

Rozdíl mezi oběma týmy se vytvořil již během úvodní dvacetiminutovky. A to i přes skutečnost, že jako první zahrozili znojemští hokejisté. Luciani po zisku kotouče sám ujížděl na brankáře domácích, razantní střelou však Irvinga nepřekonal. První branka tak přišla ve dvanácté minutě ze strany Bolzana, když Brett Flemming od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Orli sice chvíli poté ubránili třetí přesilovku italského celku, ten však dvěma slepenými góly, o které se postarali Sébastien Sylvestre a Luca Frigo, šel do vedení 3:0.

Rovněž ve druhém dějství se k první slibnější příležitosti prodrali hráči Znojma, po nezužitkovaném přečíslení dva na jednoho byli o pár vteřin později vděčni za tyč branky Lassily. Po necelé půl hodině hry se ale Bolzano znovu prosadilo. Po přečíslení se z dorážky trefil Ivan Deluci, čímž z branky vyhnal Lassilu, na jehož místo se potřetí v sezóně postavil Dominik Groh. Jednadvacetiletý brankář však smršť domácích nezastavil. Mezi čtyřiatřicátou a pětatřicátou minutou, v rozmezí sedmašedesáti vteřin, lovil puk z branky hned třikrát. Dvěma góly završil hattrick Sébastien Sylvestre, sedmý gól Bolzana přidal Anton Bernard.

Nepříjemný výsledek narůstal také ve třetí třetině. V pětačtyřicáté minutě si znojemské hráče povodil Anthony Bardaro, který po naznačení střely a kličce doklepl puk za Groha. Jihomoravané měli šanci na snížení v závěrečné desetiminutovce, přesilovou hru pět na čtyři však nevyužili. Branky se naopak znovu dočkali hráči domácích. Po ztrátě znojemského týmu ve vlastním pásmu Schweitzer přihrál Ivanu Delucavovi, mladý Ital střelou nad vyrážečku strážce hostující svatyně uzavřel na konečných 9:0.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Hráli jsme pouze prvních deset minut, pak přišel totální kolaps. Nepůsobili jsme jako tým, nebyli jsme vidět na ledě. Bolzano odehrálo naopak dobrý zápas, hrálo chytře. Dostali jsme dnes velkou lekci. Musíme na to zapomenout a v neděli být připraveni na další utkání.