Orli Znojmo Orli Znojmo
12. kolo
EBEL - ne 20. 10. 2019
Znojmo
2:4
0:2, 1:1, 1:1
Salzburg
29'
46'
6'
13'
39'
53'

Orli statečně vzdorovali, proti Salzburgu ale zůstali bez bodu

Ani srdnatý výkon znojemských hokejistů na body nestačil. V domácím zápase proti Salzburgu dvakrát dokázali snížit na rozdíl jediné branky, s lídrem soutěže přesto prohráli 2:4. O znojemské branky se postarali obránci Jakub Stehlík a Adam Sedlák, pro Stehlíka se jednalo o první gól v letošním ročníku EBEL.

Aktivnější nástup do utkání měli domácí hokejisté, jako první ale udeřili hosté. Thomas Raffl využil zmatku před Lassilou a poslal Salzburg do vedení. Obdržená branka Znojmo nezlomila, znovu působilo lépe. Favorit přesto zvýšil náskok, když v útočné třetině předvedl kvalitní souhru, na jejímž konci byl opět Thomas Raffl. Ten sám před znojemským brankářem úspěšně vystřelil nad lapačku. Ve zbytku třetiny se výrazněji předvedl Sedlák, který trefil Tanseyho do obličeje. Kanadský hráč se však z nepříjemného okamžiku otřepal a pokračoval ve hře.

Před polovinou zápasu se z branky radovali také domácí. Od modré čáry zkusil vypálit Jakub Stehlík, jehož pokus spatřili fanoušci až za zády Lamoureuxe. Necelé čtyři minuty před koncem druhé části hráli znojemští hráči první oslabení. Hned při úvodní hrozbě soupeře se kotouč dostal do brány Lassily, který byl s pukem odtlačen za brankovou čáru. Salzburg se rozhodl využít trenérskou výzvu, gól z toho přesto nebyl. Hosté i tak odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem. Do samostatného úniku se propracoval Bud Holloway, který nedal Lassilovi šanci.

Orli se ale nevzdali a podruhé v zápase snížili na rozdíl jediné branky. Při přesilové hře se před Lamoureuxem objevil Adam Sedlák, jenž zásluhou odrazu dal znojemskému týmu naději. O chvíli později měli hráči Salzburgu přečíslení dva na jednoho, domácí mužstvo ale výborně podržel Lassila. V třiapadesáté minutě to ale již znovu bylo o dvě branky. Chad Kolarik si najel do mezikruží a střelou do levé části znojemské branky přiblížil hosty k výhře. Domácí v závěru ještě zkusili minutovou hru bez brankáře, ani ta jim ovšem ke zdramatizování utkání nepomohla.


Autor: Radek Štohl

Kdybychom využívali přesilovky, bude to vypadat úplně jinak, hlesl Stehlík

Obránce Jakub Stehlík zaznamenal v zápase proti Salzburgu svoji premiérovou trefu v letošní sezóně. Jeho gól vrátil tým do zápasu, ale skóre se ani přes velký tlak otočit nepodařilo.

Proti Salzburgu jste vstřelil první gól v sezóně...
Byl to důležitý kontaktní gól. Myslím si, že nás to nakoplo. Z toho tlaku, který jsme měli, jsme bohužel další gól nevytěžili. Škoda té branky na 1:3, mohlo to vypadat jinak.

Měli jste dost přesilovek, ale využili jste jen jednu. To mělo také velký vliv na výsledek, že?
Určitě. Přesilovky jsou důležité, ale my s nimi máme celou sezónu problém. Trénujeme to, ale v zápasech se nám bohužel nedaří. Kdybychom z toho dali dva góly, tak ten zápas bude vypadat úplně jinak.

Jak těžké bylo zkoncentrovat se na tento zápas po páteční vysoké prohře v Bolzanu?
Chtěli jsme to odčinit. Hecovali jsme se před domácími fanoušky. Udělali jsme všechno pro to, aby to vyšlo.

Jak hodnotíte první čtvrtinu soutěže?
Vždy to může být lepší. Ten střed tabulky je hrozně vyrovnaný. Máme před sebou další důležité zápasy. V případě výher můžeme být zpátky v topu, ale naopak můžeme i klesnout. Je to dost ošemetné.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 -2 0
Aaron Berisha 0 1 1 0 0
Antonín Bořuta 0 1 1 0 0
Parker Bowles 0 1 1 -1 0
Matěj Češík 0 0 0 0 0
Michal Gago 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 0 0 0 -2 0
Radim Matuš 0 0 0 -2 0
Philip McRae 0 0 0 -1 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 -1 2
Petr Mrázek 0 1 1 0 0
Patrik Novák 0 0 0 1 2
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 1 0 1 -3 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 1 0 1 0 0
Tomáš Svoboda 0 0 0 -2 0
Kevin Tansey 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 58 29 4 25 86,21 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): S výkonem a nasazením mužstva dnes na rozdíl od pátečního výbuchu v Bolzanu spokojený jsem. Po té stránce klukům nic vytknout nemůžu, bohužel potopily nás individuální chyby v rozhodujících momentech. Za posledních jedenáct zápasů jsme vyloženě blbě odehráli jen dva. Zkušenost a efektivita dnes byla na straně soupeře.

Matt McIlvane (Salzburg): O našem vítězství podle mě rozhodla dobrá práce v defenzivě. Věděli jsme, že Znojmo je statisticky jeden z nejlepších týmů v lize při hře pět na pět. A jsou zejména dobří v rychlých protiútocích a přečísleních. A tyhle možnosti jsme jim dnes prakticky nedali. Máme letos výrazně mladší tým, dáváme šanci nadějným rakouským hráčům a zatím nám to vychází. Hrají dobře a výrazně přispívají úspěchu týmu.

Fotogalerie

Související články