Orli Znojmo Orli Znojmo
21. kolo
EBEL - ne 24. 11. 2019
Znojmo
4:3
0:0, 2:2, 2:1
Fehérvár
25'
29'
45'
49'
23'
36'
57'

Zasloužené tři body po dramatu do poslední vteřiny

Znojmo bylo v domácím utkání proti Fehérváru střelecky aktivnější, mělo spoustu šancí, o vítězství ale rozhodlo až ve třetí třetině díky dvěma trefám Philipa McRae. Hosté byli efektivní, do poslední vteřiny bojovali aspoň o bod, ale domácí vítězství udrželi.

Do zápasu vstoupili aktivněji Orli a v osmé minutě si vytvořili první velkou šanci, když Mrázek potrápil svým bekhendem Kornakkera. Přestože byli Znojemští více na puku, nijak výrazně hostujícího brankáře neohrozili. Naopak, nechali ve vlastní přesilové hře zahrozit Erdelyho, jehož samostatný únik musel likvidovat Lassila.

Skóre bylo otevřeno teprve v třiadvacáté minutě, když bezprostředně po vyhraném buly poslal Csanad Erdely puk do protipohybu znojemského brankáře, který neměl téměř žádnou šanci k reakci. Znojmo se poté ještě více opřelo do útoku, kde zahrozil Luciani, Tansey a Flick. Úspěšný byl ale až Jakub Stehlík. Vzápětí se Orli dostali do vedení díky proměněné přesilovkové trefě Aleše Sovy. I hosté ale o sedm minut později ukázali, že umí využít výhodu hry pěti proti čtyřem a zásluhou Felixe Girarda v šestatřicáté minutě dorovnali.

Už to začalo vypadat, že hru ve třetí části bude diktovat Fehérvár. Pak ale udělali Maďaři chybu, když nechali zakončit Phillipa McRaeho z prakticky nulového úhlu. Gól dodal Orlům druhý dech a Berisha o minutu později rozezvonil tyč za Kornakkerem. Hostům nepomohl ani oddechový čas, po kterém vyřešil skvěle situaci dva na jednoho Bowles, který na sebe stáhl oba obránce, a nechal tak Phillipa McRaeho zakončovat do prázdné branky.

Čtyři minuty před koncem si Fehérvár vytvořil ve své přesilovce obrovský tlak a zásluhou Timotyho Campbella to bylo opět o jednu branku. Orli se už ale nenechali o body obrat a dotáhli zápas do vítězného konce.


Autor: Lukáš Peroutka, Nikola Katolická

Znali jsme důležitost utkání. Proti týmům za námi musíme vyhrávat, řekl Novák

Po zranění Radima Matuše převzal kapitánské "C" znojemský odchovanec Patrik Novák, který je na podobnou situaci zvyklý již z minulých sezón. Baví jej komunikace s rozhodčími? A jaké jsou jeho dojmy po vítězném zápase s Fehérvárem?

"Byl to vydřený zápas. Báli jsme se o tři body až do konce, ale naštěstí toho tlaku soupeř nevyužil. Jsme rádi za tři body. Musíme se z toho ale do příštích zápasů poučit," řekl Novák novinářům bezprostředně po utkání.

Tlak Fehérváru byl v posledních minutách poměrně velký. Jaké byly pokyny?
Puk nesměl projet za žádnou cenu (smích). Bylo to o jednu branku, takže jsme to chtěli vyhazovat a nedostat gól. To se nám dařilo. Škoda toho gólu v oslabení, ale Fehérvár měl výhodu dvou mužů v poli. Dělali jsme, co se dalo.

V závěru neběžela několik sekund časomíra. Všimli jste si toho?
Zrovna jsem byl na ledě, takže jsem si toho nevšiml. Řekli mi to až kluci na střídačce. Bylo to divné, ale stane se. Jsme jenom lidi.

Na rozdíl od zápasu ve Vídni se vám dnes vedení podařilo udržet. Poučili jste se?
Je to stále stejné. Každý děláme, co můžeme.

Fehérvár je devátý hned za vámi. Cítili jste důležitost toho utkání?
Jasně. Proti komu jinému bychom měli bodovat, než proti týmům, které jsou za námi. I v pátek ve Villachu to bude důležité. Chceme dotáhnout tu vedoucí pětku.

Místo Radima Matuše nosíte kapitánské "C". Jak si užíváte tu roli?
Užívám (smích). Je to poslední tři roky stejné. Kapitáni u nás mají asi nějakou smůlu, protože se během sezóny vždycky zraní a pak to padne na mě. Nijak mě to nesvazuje.

Rád komunikujete s rozhodčími?
Záleží, kdo přijede. S někým se dá bavit, s jinými ne. Někdy je těžké bavit se s nimi v emocích, ale nemám s tím problém.

Z dalších šesti zápasů hrajete pouze jednou doma. Může to být nevýhoda?
Myslím si, že máme stejnou bilanci doma i venku, takže je nám to jedno. Asi to tak nebereme.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Petr Beránek 0 0 0 -1 0
Aaron Berisha 0 1 1 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 1 0
Parker Bowles 0 2 2 2 0
Matěj Češík 0 0 0 0 2
Rob Flick 0 1 1 0 0
Michal Gago 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 0 1 1 1 0
Philip McRae 2 0 2 3 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 1 2
Petr Mrázek 0 0 0 -1 0
Patrik Novák 0 2 2 3 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 0 0
Aleš Sova 1 0 1 1 0
Jakub Stehlík 1 0 1 1 0
Tomáš Svoboda 0 1 1 0 0
Kevin Tansey 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 25 3 22 88,00 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Bylo to vyrovnané utkání. Do Znojma přijel nepříjemný soupeř. Co se týče taktiky, hrají podobně jako Bolzano nebo Dornbirn. S těmi soupeři máme vždycky velký problém, ale dnes jsme byli chytřejší a nedělali v rozhodujících momentech chyby. Každý věděl, o co jde. Kdybychom prohráli, tak nám ti soupeři před námi utečou. Ta důležitost utkání byla cítit.

Fotogalerie

Související články